סוגי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתרחשת לצערנו לא מעט, תוך שבשנת 2018 דווח על עלייה חדה במקרי הרשלנות הרפואית בישראל, בזמן שיותר מ43% מהמקרים אשר הובאו לבית המשפט: נגמרו בפיצוי עבור תובעים שסבלו מרשלנות.

בבדיקה שנערכה בין השנים 2013 עד 2018 נמצא כי 49% מהתביעות שהוגשו טענו כי התבצעה רשלנות בעת פרוצדורה רפואית, 31% נגעו להתרשלות באבחנה רפואית, %16  התייחסו להתרשלות בבחירת טיפול, בעוד ש 7% התייחסו למעקב לקוי ו% 5 להתרשלות לאחר ניתוח.

רשלנות רפואית


אז מהם סוגי הרשלנות הרפואית הנפוצים?

לפני שנתייחס לסוגים נפוצים של רשלנות רפואית, חשוב לדעת כי ניתוחים, פרוצדורות, הפניות לבדיקת ועוד, יכולות להתרחש במגוון סיטואציות, כאשר ישנם כמה תחומים שנחשבים נפוצים בנוגע לתביעות רשלנות, והם:


רשלנות רפואית בלידה

סוג זה של התרשלות נוגע למגוון התנהגויות שגויות של צוות רפואי כמו צוות אחיות, רופאים מיילדים, מרדימים ואף רופאי נשים. רשלנות בעת לידה יכולה להתרחש באי הפנייה לבדיקות, בעת לידה מכשירנית לא מקצועית, אי אספקת חמצן ליילוד, התעלמות מטענות יולדת ועוד. רשלנות כזאת עלולה פעמים רבות להוביל למומים ביילוד, שיתוק מוחין, לידה מסובכת, נזקים פיזיים ליולדת ואפילו למוות של היילוד או של היולדת.


רשלנות בהריון

מלבד רשלנות בלידה, ישנם מקרים של רשלנות בהריון בה האישה אינה מופנית לבדיקות המתאימות או לא מונחית באופן נכון אודות ההתנהלות בעת ההיריון. רשלנות כזאת עלולה להוביל למום ביילוד ולהריון לא תקין.


רשלנות בניתוח

אחד מסוגי הרשלנות השכיחים בגינם הוגשו תביעות לבית המשפט הינה רשלנות בניתוח, כאשר מקרים כמו שכחת כלי ניתוח בגוף המטופל, הרדמה שהשתבשה, ניתוח לא מתאים ועוד, כולם גורמים לנזקים קשים ובלתי הפיכים במטופלים. גם פרוצדורות פלסטיות עלולות להשתבש במקרים בהם מבצעים ניתוח קוסמטי, תוך שמקרים אלה עלולים להוביל לעיוותים ולעיתים לשיתוק או מוות.


אבחון לקוי

נושא נוסף שיש לשים עליו את הדגש הוא אבחון לקוי, הלוא גם הוא סוג של רשלנות רפואית. רופא שביצע אבחנה לא נכונה במטופל, היעדר הפנייה לבדיקות חשובות, כמו גם רישום תרופות לא מתאימות: כולם יכולים להוביל אל רשלנות שעלולה להסב נזק פיזי ובריאותי קשה.


רשלנות בעת טיפול שיניים

לצערנו גם בתחום רפואת השיניים עלול להתרחש טיפול לקוי, בין אם ביצוע טיפולים בצורה לא מקצועית שמובילה לזיהומים, עד טיפול שיניים בהרדמה שמסתיים באסון. מקרים של רשלנות בטיפול שיניים כאלה קרו לא פעם בישראל ויש לשים לב אליהם.


רשלנות בטיפול ברפואה המשלימה

הרפואה האלטרנטיבית נכנסה לחיינו בסערה, בעוד שכיום היא כה מפותחת כל כך עד היא ממש מחליפה טיפולים ברפואה הקונבנציונלית. עם זאת מטפלים שאינם מקצועיים כמו גם שאין להם הסמכה בתחום: עלולים להוביל לנזקים בעת הטיפול, מה שגורם לרשלנות ברפואה משלימה. אם אחד מסוגי הרשלנות נוגע לכם או שאתם חווים סוג אחר של נזק, חשוב לפנות כבר עכשיו אל עורך דין רשלנות רפואית אשר ייבחן את המקרה ויספק לכם את כל המידע והליווי המקצועי לטיפול במקרה, עד לקבלת הפיצוי ההולם על הנזק שנגרם לכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס בדיקות לפני רכישת דירה
רכישת דירה היא, ככל הנראה, העסקה הכי גדולה שאנחנו נבצע באופן פרטי. ישנן עסקאות גדולות, עסקאות שכוללות...
קרא עוד »
יונ 13, 2021
פיזיותרפיה לגב, מתי צריך את זה?
כאבי גב יכולים להיות כואבים עד מאוד. חשוב לפנות לפיזיותרפיסט כדי לקבל את הטיפול המתאים...
קרא עוד »
פבר 23, 2023
כמה עולה להוציא דרכון אירופאי?
אין דבר שהישראלים יותר אוהבים מאשר המדינה שלהם ואין זה משנה אם הם משתייכים אל הקשת השמאלית והימנית....
קרא עוד »
ספט 24, 2018