איפה הכי כדאי לקנות יהלום ואיך תדעו שלא עבדו עליכם

לקנות יהלום

רכישה של יהלום זה לא עניין של מה בכך. במיוחד בעידן בו אינספור חנויות לצד משווקים באינטרנט מציעים את מרכולתם ומאפשרים לכל לקוח לרכוש יהלום בקלות ובמהירות. חשוב לזכור כי יהלום צריך לבחור בשימת לב רבה ולברר היטב על שוויו ועל ערכו – עוד לפני שאתם מוציאים את הארנק.

לקנות יהלום


לפני הכול – מוכר אמין

עוד לפני שנפרט על עניין התעודות שמטרתן לתאר את איכות היהלום ואת שוויו, חשוב לציין כי למידת האמינות של המוכר יש חשיבות מרכזית מאוד. מסיבה זו צריכים גם אתם לתור אחר חנות או יהלומן מומחה אך אמין שתוכלו להתנהל מולו בשלווה מקסימלית, מתוך ידיעה שהוא מציג בפניכם את המציאות כהווייתה בלי ליטושים ועיגולי קצוות. אמנם מדובר על תחום מורכב אבל כאשר המוכר אמין הכול פשוט וקל יותר.


יש לכם יכולת לבחון את ערכם של היהלומים?

מסתבר שאם אתם ניגשים לחנות היהלומים כמו זו שנמצאת בכתובת https://diamonds4u.co.il/ אתם עושים מעט שיעורי בית ולומדים על התחום. כך שאתם מבינים אילו ערכים משפיעים על ערכו של היהלום ומה עליכם לברר כדי ללמוד על שוויו של היהלום. אך שימו לב שיחד עם זאת עליכם לשים לב לתעודה של היהלום ולבחון את ערכו המדויק לפי הנתונים הרשומים בתעודה.

אתם עושים מעט שיעורי בית ולומדים על התחום. כך שאתם מבינים אילו ערכים משפיעים על ערכו של היהלום ומה עליכם לברר כדי ללמוד על שוויו של היהלום. אך שימו לב שיחד עם זאת עליכם לשים לב לתעודה של היהלום ולבחון את ערכו המדויק לפי הנתונים הרשומים בתעודה.


מכוני מחקר ומעבדות גמולוגיות

יש שני ארגונים ידועים בתחום, האגודה האמריקנית לאבנים יקרות – AGS. והמכון הגמולוגי האמריקאי – GIA. שתי מעבדות אלו פועלות ללא מטרת רווח. לכל אחד מבין שני הארגונים הללו יש שיטה שונה בה הוא מציג את היהלום ואת ערכו. אחת המעבדות הגדולות ביותר היא HRD  שבאנטוורפן. מעבדה זו חותמת את היהלומים לאחר הבדיקה וכך מבטיחה כי היהלום יכלול על גביו גם את התעודה המספרת על שוויו. התפתחות חדשה בענף מאפשרת להציג תיעוד ויזואלי מדויק של היהלומים וזאת בנוסף לתעודה הכתובה. התיעוד הוויזואלי מופק באמצעות מערכות ממוחשבות שמציגות בעזרת דיאגרמות את הפגמים הפנימיים של היהלומים וזאת לצד תמונות של היהלום. כאשר אתם מחזיקים בידכם יהלום עליכם לקבל מידע רשמי שיספר על ערכו ושוויו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשבון משכנתא – מה הוא מחשב בעצם?
כל מי שעומד בפני נטילת משכנתא, מומלץ לו להשתמש במחשבון משכנתא על מנת לדעת מה צפוי להיות הסכום אותו הוא...
קרא עוד »
מאי 04, 2017
פסי נירוסטה לנגישות: הכרחי להזהרה מפני מכשולים
פסי נירוסטה לנגישות מהווים את מוצר הבטיחות המתקדם והנפוץ ביותר, המותקן היום ברוב מוסדות הציבור,...
קרא עוד »
יונ 05, 2018
סקירה על סמסונג גלקסי 10
כמדי שנה, גם השנה חברת סמסונג תוציא לשוק פלאפון בסדרת סמסונג גלאקסי, מספר עשר בסדרה. הפלאפון יביא עמו...
קרא עוד »
ינו 25, 2019