איפה הכי כדאי לקנות יהלום ואיך תדעו שלא עבדו עליכם

לקנות יהלום

רכישה של יהלום זה לא עניין של מה בכך. במיוחד בעידן בו אינספור חנויות לצד משווקים באינטרנט מציעים את מרכולתם ומאפשרים לכל לקוח לרכוש יהלום בקלות ובמהירות. חשוב לזכור כי יהלום צריך לבחור בשימת לב רבה ולברר היטב על שוויו ועל ערכו – עוד לפני שאתם מוציאים את הארנק.

לקנות יהלום


לפני הכול – מוכר אמין

עוד לפני שנפרט על עניין התעודות שמטרתן לתאר את איכות היהלום ואת שוויו, חשוב לציין כי למידת האמינות של המוכר יש חשיבות מרכזית מאוד. מסיבה זו צריכים גם אתם לתור אחר חנות או יהלומן מומחה אך אמין שתוכלו להתנהל מולו בשלווה מקסימלית, מתוך ידיעה שהוא מציג בפניכם את המציאות כהווייתה בלי ליטושים ועיגולי קצוות. אמנם מדובר על תחום מורכב אבל כאשר המוכר אמין הכול פשוט וקל יותר.


יש לכם יכולת לבחון את ערכם של היהלומים?

מסתבר שאם אתם ניגשים לחנות היהלומים כמו זו שנמצאת בכתובת https://diamonds4u.co.il/ אתם עושים מעט שיעורי בית ולומדים על התחום. כך שאתם מבינים אילו ערכים משפיעים על ערכו של היהלום ומה עליכם לברר כדי ללמוד על שוויו של היהלום. אך שימו לב שיחד עם זאת עליכם לשים לב לתעודה של היהלום ולבחון את ערכו המדויק לפי הנתונים הרשומים בתעודה.

אתם עושים מעט שיעורי בית ולומדים על התחום. כך שאתם מבינים אילו ערכים משפיעים על ערכו של היהלום ומה עליכם לברר כדי ללמוד על שוויו של היהלום. אך שימו לב שיחד עם זאת עליכם לשים לב לתעודה של היהלום ולבחון את ערכו המדויק לפי הנתונים הרשומים בתעודה.


מכוני מחקר ומעבדות גמולוגיות

יש שני ארגונים ידועים בתחום, האגודה האמריקנית לאבנים יקרות – AGS. והמכון הגמולוגי האמריקאי – GIA. שתי מעבדות אלו פועלות ללא מטרת רווח. לכל אחד מבין שני הארגונים הללו יש שיטה שונה בה הוא מציג את היהלום ואת ערכו. אחת המעבדות הגדולות ביותר היא HRD  שבאנטוורפן. מעבדה זו חותמת את היהלומים לאחר הבדיקה וכך מבטיחה כי היהלום יכלול על גביו גם את התעודה המספרת על שוויו. התפתחות חדשה בענף מאפשרת להציג תיעוד ויזואלי מדויק של היהלומים וזאת בנוסף לתעודה הכתובה. התיעוד הוויזואלי מופק באמצעות מערכות ממוחשבות שמציגות בעזרת דיאגרמות את הפגמים הפנימיים של היהלומים וזאת לצד תמונות של היהלום. כאשר אתם מחזיקים בידכם יהלום עליכם לקבל מידע רשמי שיספר על ערכו ושוויו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החזר מס הכנסה באינטרנט – אודות התהליך
לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שמקבלים החזר מס כזה או אחר מהמדינה. מדובר על עצמאים ושכירים אשר מגיעים...
קרא עוד »
אוק 25, 2018
כמה קישורים זה מספיק?
כדי לקדם אתר בגוגל צריך להשקיע בבניית קישורים לאתר. אלה נחשבים לחלק בלתי נפרד מהליך הקידום ותמיד...
קרא עוד »
אפר 18, 2022
רואה חשבון בתל אביב
לכל עסק בארץ ובעולם, לכל עסקי המסחר, לכל עיר, לכל קיבוץ ולכל מושב, לכל סוג של תעשייה, לכל סוג של מגזר,...
קרא עוד »
מאי 08, 2016