באילו מקרים חשוב לקחת שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

אם אתם עתידים לרכוש דירה חדשה או למכור את הדירה שלכם, הרי שמדובר בתהליך ארוך ותובעני, שידרוש מכם מתן תשומת לב עבור לא מעט פרטים. אחד השלבים הבסיסיים וההכרחיים ביותר בתהליך זה הוא: השלב שבו נעזרים בשירותיו של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין הוא ללא ספק איש המקצוע הרלוונטי והנחוץ ביותר בתהליך מכירה של דירה או רכישה של דירה. אם אתם תוהים מדוע אתם צריכים שמאי מקרקעין ומה תפקידו בתהליך רכישה או מכירה של דירה, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא

שמעי מקרקעין – במי מדובר

כאשר מדובר בשמאי מקרקעין, מדובר על איש מקצוע אשר יש לו תפקיד חיוני מאוד בתהליך מכירת דירה או רכישת דירה. אחד מהתפקידים החשובים ביותר של שמאי הוא קביעת ערך הנכס. כלומר, השמאי מגיע אל הכנס אשר מעוניינים למכור או אל הנכס אשר מעוניינים לרכוש ואומד את ערכו האמתי, בהתאם לכמה וכמה פרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת. שמאי מקרקעיןתפקידו של השמאי הוא כה חשוב בתהליך רכישת דירה, כי הרי לא תרצו להשקיע סכום כספי משמעותי, על נכס אשר לא שווה את מחירו. כמו כן, בתהליך מכירת הדירה שלכם, אומדן הנכס על ידי שמאי, הוא דבר חשוב מאוד בכדי לוודא שאתם מבקשים את המחיר המתאים עבור מכירת הנכס שלכם וכי אתם לא מבקשים מחיר נמוך מדי שיגרום לכם להפסד, או מחיר מופקע מדי, שישאיר את הנכס כעומד למכירה זמן משמעותי מדי.

בהתאם לאילו קריטריונים קובע שמאי מקרקעין את ערך הנכס

אם אתם תוהים בהתאם לאילו קריטריונים אומד שמאי המקרקעין את הנכס, הרי שמדובר בכמה קריטריונים: ראשית כל, אומדן שווי הנכס נמדד בהתאם לסביבה בה הוא ממוקם. שנית, שווי נכס יקבע בהתאם לבדיקה תכנונית אשר מעידה על מה מותר לבנות בנכס ומה אסור לבנות בו, בהתאם לבדיקה הנדסית הבודקת את הנכס מבחינה זו וכן, בהתאם לבדיקה המעידה כי על הנכס לא חל מס כלשהו, עיקול או הגבלה כלשהי. כמו כן, שווי הנכס יקבע בהתאם לבדיקה הנוגעת לחריגות בנייה או אי חריגות בנייה בנכס.

קראו גם: טיפים לבחירת עורך דין בתחום המקרקעין

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קונה רכבים לפירוק באשדוד והסביבה – כיצד מוצאים?
איך מוצאים קונה רכבים לפירוק באשדוד והסביבה, או בכל מקום? אם אתם רוצים לעשות משהו מועיל עם רכב שכבר לא...
קרא עוד »
יול 19, 2018
מסחר בסחורות, מה אתם צריכים לדעת?
סחורות, בין  אם הן קשורות למזון, אנרגיה או מתכות, הן חלק חשוב בחיי היומיום שלנו. צריכת דלק,...
קרא עוד »
ינו 08, 2019
לא יכולים להתמודד לבדכם עם פינוי ירושות?
כאשר בן משפחה אהוב הולך לעולמו זה אף פעם לא קל, וכאשר כל חפץ מזכיר אותו זה נעים וקשה גם יחד. אי לכך,...
קרא עוד »
מאי 19, 2017