איך בוחרים את ההוצאה לאור שמתאימה לי ביותר

הוצאה לאור

הוצאה לאור של ספר היא מעשה מורכב אשר דורש זמן ומשאבים, וכן סיוע של אנשי מקצוע מיומנים. קודם כל צריך להיות טקסט אותו אתם מעוניינים להוציא לאור למטרה מסוימתץ ישנם משוררים אשר כותבים שירים ומעוניינים בהכרה, אותם דברים אמורים לגבי סופרים אלמוניים בראשית דרכם, וישנם אנשים אשר מעוניינים בספרי זכרונות כמזכרות משפחתיות וכותבים בתחומים שונים אשר שואפים להכרה בתחום עיסוקם (למשל כלכלנים או אנשי מכירות). לכן לפני שבוחרים הוצאה לאור חשוב להגדיר מהי המטרה שלכם, כמה עותקים תרצו להדפיס מהספר שלכם ולאיזה קהל הוא מיועד. הוצאות ספרים גדולות אינן נגישות ברוב המקרים לאנשים שמוציאים לאור את ספרם הראשון לאינם ידועים לציבור הרחב, ואילו הוצאות קטנות מתמחות בהפקת ספרי ביכורים בתקציב צנוע.

בחירה בטקסט רץ הוצאה לאור וודאי היא שמתאימה לספרכם, אך זאת תדעו לאחר סקר שוק מעמיק ובדיקת מספר אפשרויות. אפשר תמיד לקבל המלצות אישיות מחברים ומכרים וחשוב גם לתאם פגישת היכרות עם נציגי ההוצאות לאור הוצאה לאורכדי להבין אם יש על מה לדבר ומה כל אחת מהן מציעה לכם. בפגישה מקדימה יש לעמוד על כך שתקבלו תשובות מדויקות כל שאלותיכם בעניין ההפקה לוחות הזמנים וכמובן העלויות. הוצאת יצירת ביכורים לאור כרוכה ברוב המקרים בהשקעה כספית מצדכם, אלא אם כן יש גוף תומך כמו מוסד ציבורי או עירייה אשר מוכן לשאת בעלויות. ההתרשמות מרמת האמינות והמקצועיות של ההוצאות השונות צריכה להוביל לבחירה באחת מהן.

בפגישה המקדימה חשוב לקבל חוות דעת מקצועית האם הטקסט שכתבתם ראוי בכלל להוצאה לאור. אם מדובר בשירה, אין כמעט ספק שיש על מה לדבר. אבל אם מדובר בפרוזה או בספר מקצועי, צריך להיזהר משגיאות מביכות ומהסתבכויות מיותרות. שום הוצאה לאור לא תיקח אחריות על טקסט בעייתי מבחינה משפטית, שעלול הוביל לתביעות דיבה בשל האשמות שווא או הטעיית הציבור. אותם דברים אמורים בהוצאה לאור שהעורך שלה סבור שהפרוזה שלכן לקויה מבחינת כתיבה ואינו מעוניין לשתף פעולה ולגרום לעצמו נזקים תדמיתיים. לכן חשוב לקבל חוות דעת מקצועית מעורך מיומן.

קראו גם:

לתרגם את הספר לאנגלית

מהם הסימנים לכך שכדאי להיעזר בשרותי הכוונה מקצועית

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאחורי כל עסק מצליח עומד הסכם שותפות מוצלח!
שותפים חדשים מתגבשים מאחורי רעיון עסקי מוצלח ופועלים רבות להגשמתו. הקושי בהפיכת הרעיון העסקי לעסק...
קרא עוד »
אוג 22, 2023
בית דפוס לעסקים – למה אנחנו צריכים לעבוד עם מקום קבוע
כשאנחנו בוחנים סביבה עסקית, אזי שעלינו לחשוב על סביבה שיכולה לקדם ולעזור לנו מבחינות שונות, בהתאם...
קרא עוד »
דצמ 28, 2019
איפה מזמינים חותמות לעסק? עדן חותמות
מעוניינים להזמין חותמות איכותיות לעסק אונליין ובמגוון צבעים? דרך עדן חותמות תוכלו לעשות הזמנה מהירה...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021