איך בוחרים את ההוצאה לאור שמתאימה לי ביותר

הוצאה לאור

הוצאה לאור של ספר היא מעשה מורכב אשר דורש זמן ומשאבים, וכן סיוע של אנשי מקצוע מיומנים. קודם כל צריך להיות טקסט אותו אתם מעוניינים להוציא לאור למטרה מסוימתץ ישנם משוררים אשר כותבים שירים ומעוניינים בהכרה, אותם דברים אמורים לגבי סופרים אלמוניים בראשית דרכם, וישנם אנשים אשר מעוניינים בספרי זכרונות כמזכרות משפחתיות וכותבים בתחומים שונים אשר שואפים להכרה בתחום עיסוקם (למשל כלכלנים או אנשי מכירות). לכן לפני שבוחרים הוצאה לאור חשוב להגדיר מהי המטרה שלכם, כמה עותקים תרצו להדפיס מהספר שלכם ולאיזה קהל הוא מיועד. הוצאות ספרים גדולות אינן נגישות ברוב המקרים לאנשים שמוציאים לאור את ספרם הראשון לאינם ידועים לציבור הרחב, ואילו הוצאות קטנות מתמחות בהפקת ספרי ביכורים בתקציב צנוע.

בחירה בטקסט רץ הוצאה לאור וודאי היא שמתאימה לספרכם, אך זאת תדעו לאחר סקר שוק מעמיק ובדיקת מספר אפשרויות. אפשר תמיד לקבל המלצות אישיות מחברים ומכרים וחשוב גם לתאם פגישת היכרות עם נציגי ההוצאות לאור הוצאה לאורכדי להבין אם יש על מה לדבר ומה כל אחת מהן מציעה לכם. בפגישה מקדימה יש לעמוד על כך שתקבלו תשובות מדויקות כל שאלותיכם בעניין ההפקה לוחות הזמנים וכמובן העלויות. הוצאת יצירת ביכורים לאור כרוכה ברוב המקרים בהשקעה כספית מצדכם, אלא אם כן יש גוף תומך כמו מוסד ציבורי או עירייה אשר מוכן לשאת בעלויות. ההתרשמות מרמת האמינות והמקצועיות של ההוצאות השונות צריכה להוביל לבחירה באחת מהן.

בפגישה המקדימה חשוב לקבל חוות דעת מקצועית האם הטקסט שכתבתם ראוי בכלל להוצאה לאור. אם מדובר בשירה, אין כמעט ספק שיש על מה לדבר. אבל אם מדובר בפרוזה או בספר מקצועי, צריך להיזהר משגיאות מביכות ומהסתבכויות מיותרות. שום הוצאה לאור לא תיקח אחריות על טקסט בעייתי מבחינה משפטית, שעלול הוביל לתביעות דיבה בשל האשמות שווא או הטעיית הציבור. אותם דברים אמורים בהוצאה לאור שהעורך שלה סבור שהפרוזה שלכן לקויה מבחינת כתיבה ואינו מעוניין לשתף פעולה ולגרום לעצמו נזקים תדמיתיים. לכן חשוב לקבל חוות דעת מקצועית מעורך מיומן.

קראו גם:

לתרגם את הספר לאנגלית

מהם הסימנים לכך שכדאי להיעזר בשרותי הכוונה מקצועית

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה אפשר לקנות טרקטורונים של פולריס
אחת מהאטרקציות הטובות ביותר עבור כל אדם שאוהב ליהנות מטבע, מהמרחב הפתוח וכמובן מאקסטרים היא טיולי...
קרא עוד »
ספט 18, 2018
החזר מס הכנסה באינטרנט – אודות התהליך
לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שמקבלים החזר מס כזה או אחר מהמדינה. מדובר על עצמאים ושכירים אשר מגיעים...
קרא עוד »
אוק 25, 2018
הלוואות לעסקים קטנים
כל עסק קטן בתחילת דרכו, לאחר שהכין תכנית עסקית, מבין כי תזרים המזומנים הינו החמצן של העסק. יש לרכוש...
קרא עוד »
דצמ 26, 2016