ביטוח רכב – כיצד בוחרים את החברה שמתאימה לנו

ביטוח רכב

אחת הטענות שנשמעות לא פעם מפי בעלי רכבים מכל סוג שהוא, היא שרכב לא רק שאיננו מכניס כסף, הוא גם מוציא כסף בלי הפסקה. כלומר, בשביל להחזיק אותו ולהשתמש בו, אנחנו צריכים כל הזמן להוציא כסף על דברים שונים.

ההוצאות מתחלקות בין דלק, תחזוקה, טיפולים, טסט וכן הוצאה שנתית על ביטוחים. אין ספק שזו אחת ההוצאות הכי גדולות שיש, לא רק על רכב אלא בכלל, מדובר בהוצאה כספית שיכולה להגיע לסך של אלפי שקלים. אך כמו הוצאות אחרות שקשורות לרכב, היא בלתי נמנעת וכן היא מאוד חשובה לנו על מנת שנוכל להשתמש ברכב שלנו בצורה סדירה.

ביטוח רכב

ביטוח רכב מתחלק כידוע לשלושה חלקים. ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לעשות, ביטוח צד ג' וכן ביטוח מקיף שאנחנו עושים על מנת לשמור על הרכב מפני גניבות, נזקים ועוד. כעת השאלה היא כיצד אנחנו בוחרים את החברה אצלה אנחנו נרצה לבטח את הרכב שלנו והאם זה נכון מצידנו לבטח את הרכב במקום אחד, או שמא זה נכון יותר לפזר את שלושת הביטוחים בקרב מספר חברות.

לפני שנסביר כיצד בוחרים חברה לקנות אצלה ביטוח רכב והאם זה נכון לקנות אצלה את כל הביטוחים או רק ביטוח אחד, צריך לומר שבשנים האחרונות התפתחו האפשרויות שלנו לבצע בחירה חכמה ומושכלת, בחירה אופטימאלית על פי התנאים הטובים ביותר. בזכות האינטרנט, אנחנו יכולים ליהנות הן ממאגרי מידע מקיפים על חברות ביטוח וההצעות השונות שעומדות לפנינו, הן ממנועים שמאפשרים לנו להשוות בין החברות השונות, וכן אנחנו יכולים למצוא מאמרים ותכנים רבים שיכולים לעזור לנו לבחון, איזה ביטוח משתלם לנו לעשות והיכן.

כיצד בוחרים היכן לעשות ביטוח רכב

התשובה לכך היא פשוטה מאוד, יש שלושה משתנים על פיהם אנחנו נבחר היכן לעשות את הביטוח לרכב שלנו.

המשתנה הראשון זו ההצעה שאנחנו נקבל מחברת הביטוח, מה בדיוק היא כוללת, באילו תנאים.

המשתנה השני, זו העלות של ההצעה. האם המחיר סביר ביחס למה שאנחנו מקבלים, ביחס למצב וסוג הרכב.

המשתנה השלישי הוא עד כמה החברה היא שירותית, עד כמה היא מעניקה לנו את מה שמגיע על פי הפוליסה בהקדם. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתשלום על רכב שניזוק, על רכב שנגנב או על כל דבר אחר. אנחנו צריכים לזכור, משך הזמן שהחברה תמתין עד שהיא תעביר לנו את הכסף שמגיע לנו, יכול לעלות לנו לא מעט, גם זמן, גם כסף, וגם טרחה.

האם משתלם לפצל את הביטוחים בקרב חברות שונות?

התשובה היא לא. בדרך כלל, עדיף לעשות את כל הביטוחים לרכב חברה אחת, אז יש הרבה יותר סיכוי שנהנה מעלות נמוכה וגם נוכל לסדר את כל העניינים בצורה נוחה מול חברה אחת.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדברה בחיפה עם הדברות הארץ
אלו מכם שמעוניינים למצוא שירותי הדברה בחיפה צריכים להבין כי ישנם לא מעט גורמים אליהם ניתן יהיה לפנות...
קרא עוד »
יול 01, 2021
שמאי מקרקעין בחיפה – נעזרים בשירותיו לפי קניה או מכירה של נדל״ן
עצם העובדה ששוק הנדל״ן הנו הטרוגני מצביע על מצב שבו הדירות שמוצעות מכירה אינן זהות אחת לשנייה, ויש לא...
קרא עוד »
מרץ 24, 2022
קייטרינג לאירועים עסקיים – להרשים את הלקוחות הפוטנציאלים
כשאנחנו עורכים אירוע עסקי, אז כל אחד מהאלמנטים שאנחנו משתמשים בו במהלך האירוע, יש לו משמעות כפולה....
קרא עוד »
נוב 25, 2018