נגישות אתרים – איך אדע איזו רמת הנגשה מתאימה לאתר שלי?

נגישות אתרים

מהי נגישות אתרים?

נגישות אתרים הינה חובת התקנת תוספים שונים כיום בכל אתר, שיקלו את הגלישה על אוכלוסיות מתקשות או בעלות מוגבלות כלשהי, אם אוכלוסייה מבוגרת או נכות ברמה זו או אחרת.

נגישות אתרים הינה היכולת של הגולש, בכל מצב שהוא נמצא בו, לעשות זאת בפשטות, למצוא את המידע שהוא רוצה, ולהשיג את שורת המשימות באתר, ככל גולש אחר, שאינו בעל מוגבלות כזו.

מהן הרמות השונות של הנגשת האתר?

הנגשת האתר נעשית ברמות שונות, שמחלוקות על פי סטנדרטים קבועים. הרמה המותאמת למוגבלות מוטורית, תחייב תוספי שמקלים על הגולש מהקשה מרובה על מספר מקשים, כמו למשל, התאמת כפתור התאמה לקריאת מסך לעיוורים וכבדי ראייה.

אוכלוסיית גיל הזהב תצריך התקנים העוזרים להגדלת מסך, הדגשת כותרות, יצירת עכבר ועוד. שימושים שונים בניגודיות צבעים יעשו את העבודה בשבילכם. רמה המותאמת לחולי אפילפסיה, תאפשר לבטל את הכפתורים עם ההבהובים הצהובים על המסך.נגישות אתרים

כיצד נדע מהי הרמה הדרושה לאתר שלנו?

ובכן, הנושא אמנם חדש בשוק, אך ישנן חברות קידום אתרים שמתמחות בהתאמת התוספים אל האתר שלכם, בדיוק לרמה הנדרשת לאוכלוסייה המגיעה אליכם. לכל התוספים יש דרגות שונות, וחברה שמבינה בתחום, מאפשרת ליועציה, לתת לכם את האפשרויות הטובות ביותר, כחלק מהחוק, אך בהתאם למה שאתם מבקשים בדיוק.

אין ספק שזהו תוסף נוסף, שיש להבין אותו ולהתקינו בתשומת לב, ובתוספת תקציב מן הסתם. אך יש לכך השלכות מכמה כיוונים. מצד אחד, ישנו קנס גדול למי שאינו מתקין את התוסף באתר שלו, ואינו מדווח על כך. ומהכיוון השני, זוהי הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות, מה שמאפשר לחברה שלנו לתת את השירות הזה לאנשים החיים בתוכנו, ועשויים להידחק לצדדים, ללא כל סיבה, ולו רק בגלל שלא הצליחו לגלוש מבעד למוגבלות שלהם. אפשרו לאתר שלכם, לעצמכם, ולבעלי המוגבלויות, לגלוש בנוחות באתר שלכם, וכך נשתף פעולה כחברה, הן עם החוק, והן עם היותנו חברה אחת. הסולידריות החברתית מקדמת אותנו צעד נוסף קדימה, לעבר העתיד הטוב לכולנו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תתמודדו עם תקלות נפוצות במחשב הנייד
עד לפני כמה שנים הסברה הרווחת הייתה שכאשר מחשב נייד נהרס אי אפשר להשתמש בו עוד. עם זאת, ככל שעוברות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2017
הובלת משרד – מה חשוב לקחת בחשבון?
כשמדובר בהעברת משרד, יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון. קודם כל צריך לחשוב על המיקום והחלל. לאחר מכן,...
קרא עוד »
יול 22, 2022
מהם הנזקים של הזנחת איטום קיר חיצוני
אם אתם מזניחים את הקיר החיצוני בביתכם ולא דואגים לטפל בו כמו שצריך, אז לאחר תקופה ממושכת יכולים...
קרא עוד »
אוג 27, 2018