נגישות אתרים – איך אדע איזו רמת הנגשה מתאימה לאתר שלי?

נגישות אתרים

מהי נגישות אתרים?

נגישות אתרים הינה חובת התקנת תוספים שונים כיום בכל אתר, שיקלו את הגלישה על אוכלוסיות מתקשות או בעלות מוגבלות כלשהי, אם אוכלוסייה מבוגרת או נכות ברמה זו או אחרת.

נגישות אתרים הינה היכולת של הגולש, בכל מצב שהוא נמצא בו, לעשות זאת בפשטות, למצוא את המידע שהוא רוצה, ולהשיג את שורת המשימות באתר, ככל גולש אחר, שאינו בעל מוגבלות כזו.

מהן הרמות השונות של הנגשת האתר?

הנגשת האתר נעשית ברמות שונות, שמחלוקות על פי סטנדרטים קבועים. הרמה המותאמת למוגבלות מוטורית, תחייב תוספי שמקלים על הגולש מהקשה מרובה על מספר מקשים, כמו למשל, התאמת כפתור התאמה לקריאת מסך לעיוורים וכבדי ראייה.

אוכלוסיית גיל הזהב תצריך התקנים העוזרים להגדלת מסך, הדגשת כותרות, יצירת עכבר ועוד. שימושים שונים בניגודיות צבעים יעשו את העבודה בשבילכם. רמה המותאמת לחולי אפילפסיה, תאפשר לבטל את הכפתורים עם ההבהובים הצהובים על המסך.נגישות אתרים

כיצד נדע מהי הרמה הדרושה לאתר שלנו?

ובכן, הנושא אמנם חדש בשוק, אך ישנן חברות קידום אתרים שמתמחות בהתאמת התוספים אל האתר שלכם, בדיוק לרמה הנדרשת לאוכלוסייה המגיעה אליכם. לכל התוספים יש דרגות שונות, וחברה שמבינה בתחום, מאפשרת ליועציה, לתת לכם את האפשרויות הטובות ביותר, כחלק מהחוק, אך בהתאם למה שאתם מבקשים בדיוק.

אין ספק שזהו תוסף נוסף, שיש להבין אותו ולהתקינו בתשומת לב, ובתוספת תקציב מן הסתם. אך יש לכך השלכות מכמה כיוונים. מצד אחד, ישנו קנס גדול למי שאינו מתקין את התוסף באתר שלו, ואינו מדווח על כך. ומהכיוון השני, זוהי הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות, מה שמאפשר לחברה שלנו לתת את השירות הזה לאנשים החיים בתוכנו, ועשויים להידחק לצדדים, ללא כל סיבה, ולו רק בגלל שלא הצליחו לגלוש מבעד למוגבלות שלהם. אפשרו לאתר שלכם, לעצמכם, ולבעלי המוגבלויות, לגלוש בנוחות באתר שלכם, וכך נשתף פעולה כחברה, הן עם החוק, והן עם היותנו חברה אחת. הסולידריות החברתית מקדמת אותנו צעד נוסף קדימה, לעבר העתיד הטוב לכולנו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דגשים לבחירת טבעת יהלום
כשמגיע הרגע בו צריך לבחור עבור האהבה של חייך טבעת יהלום, זה רגע מיוחד ומרגש מאוד, אך יחד עם זאת חשוב...
קרא עוד »
אפר 24, 2016
טיפים מומחים לבחירת ארונות האמבטיה המושלמים
בתחום שיפוץ הבית, ארונות אמבטיה תופסים לעתים קרובות תפקיד חיוני אך מתעלם ממנו. כאוטוריטה מובילה...
קרא עוד »
ינו 09, 2024
חוקר פרטי – קווים לדמותו
כולנו מכירים את הדמות המוכרת של החוקר הפרטי, מתוך סדרות טלוויזיה או סרטים. חשוב להדגיש כי במציאות,...
קרא עוד »
מאי 24, 2020