מהי תעודת זכאות למסלול מחיר למשתכן?

איך לחשב תשואה גבוהה

אם יש בעיה המעיקה על הישראלים יותר מהכול אלו הם מחירי הדיור הגבוהים בארץ. מזה למעלה מעשור מחירי הדיור לא מפסיקים לעלות וזה מוביל לכך כי זוגות צעירים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה. זה יוצר חוסר שוויון משווע במשק ומוביל לכך כי הזכות הבסיסית לדיור אינה מתמלאת. על רקע זה יצא משרד האוצר בתכנית מחיר למשתכן וזאת מתוך מטרה להוריד את מחירי הדיור. לפי תכנית זו הקבלן אשר מציע לבנות את המחיר הזול ביותר של דירות מקבל את הזכות לבנות את הדירות וכך הקונים יכולים לרכוש דירות בצורה הרבה יותר זולה. העניין הוא שלא כל אחד יכול לקבל את הזכות לקנות את הדירה ובכדי לקבל את הזכות הזאת יש להוציא תעודת זכאות אשר רק בעזרתה ניתן לקנות את הדירה.

מי יכול להוציא תעודה בכדי להשתתף בהגרלה?

עליכם לדעת כי ממש לא כל אזרח ישראלי רשאי לקבל תעודת זכאות וכי לעמוד בקריטריונים ברורים בכדי להוציא את התעודה. ראשית, אם הייתה בבעלותכם דירה ב-6 השנים האחרונות אתם לא זכאים לקבל את התעודה. אם לא הייתה דירה בבעלותכם אזי אתם חייבים להיות זוג אשר התחתן או אשר עומד לעשות זאת בשלושה החודשים הקרובים אלא אם אתם מעל גיל 35 ואז גם אם אתם אלמנים או רווקים אתם יכולים לקנות את הדירה. בנוסף, אם אתם גרושים והילד מתגורר עמכם אתם זכאים לקבל את התעודה. לבסוף, חלק מהנכים יכולים להשתתף גם הם בהגרלה (אם הם נכים בעלי כיסא תשואותגלגלים, כלומר נכות ברגליים).

איך ניתן להוציא את התעודה?

אתם יכולים להוציא תעודה בעלות של 240 ₪ ותעודה זו תאפשר לכם להשתתף בהגרלה במשך שנה אחת. כעיקרון הליך הוצאת התעודה הוא לא סבוך במיוחד וניתן לעשות אותו בשתי דרכים עיקריות. ראשית, אתם יכולים להוציא את התעודה באינטרנט ושנית אתם יכולים להוציא את התעודה באחת משלוש החברות אשר קיבלו אישור להוציא תעודות. אנו רוצים להדגיש בפניכם את העובדה שבהליך הוצאת התעודה בשום פנים ואופן לא כדאי לשקר וכדאי תמיד להגיד את האמת. אם תשקרו אתם עלולים להיות בבעיה חמורה ולא רק שהשתתפותכם במכרז של מחיר למשתכן תהיה בסכנה אלא שאתם יכולים לעמוד בפני אישום פלילי.

האם במחיר למשתכן אני זכאי לקבל משכנתא?

אין להתעלם מכך כי מחיר למשתכן יכול להוביל להנחה של מאתיים ושלוש מאות אלף שקלים בדירה וזה מחיר משמעותי. אך למרות ההנחה הזאת מאוד יתכן שעדיין נצטרך לשלם כמיליון שקלים בעד הדירה ואף יותר מכך. לכן רוב מי שקונה דירות במכרזים של מחיר למשתכן צריך לקחת משכנתא מתאימה אשר תאפשר לו לשלם את מחיר הדירה ובכל מקרה כדאי להתייעץ עם היועצים של תשואות המתמחים בתחום זה. עליכם לדעת כי לא פעם ולא פעמיים אתם תצטרכו להחזיר את המשכנתא עוד לפני שנכנסתם לדירה ועוד לפני שהדירה מוכנה וזה יכול ליצור בעיה לא פשוטה מכיוון שתצטרכו גם להחזיר את המשכנתא וגם לשלם שכר דירה לבעל הבית שבו אתם גרים כרגע עד שתכנסו לדירה החדשה.

מה עושים לאחר שהוצאנו את התעודה?

שימו לב לאחר שהוצאתם תעודה העסק עוד לא נגמר ואתם צריכים להירשם להגרלה. אם לא תרשמו לא תזכו באף דירה ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. גם ההרשמה להגרלה היא פשוטה וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר האינטרנט של משרד השיכון ושם להירשם להגרלות שהכי מעניינות אתכם ואשר הייתם רוצים לזכות בהן.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה בעצם ניתוח טכני?
העיתונות הכלכלית ואתרי האינטרנט מרבים לדבר על ניתוח טכני בהקשר של מסחר בשוק ההון, אך מהו בעצם ניתוח...
קרא עוד »
אפר 30, 2016
אז מי זכאי להחזר מס?
ההתנהלות מול מוסדות המדינה היא קשה במיוחד ובייחוד כאשר מגיעים אל רשויות המס. שם נאלצים לעבור משוכות...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
מיקי פוליצר [מיכאל פוליצר] – כל אחד יכול להשקיע במדדים
מחפשים השקעה יציבה שתוכל להגדיל את ההון העצמי שלכם לטווח הארוך? השקעה במדדים, כמו S&P 500, עשויה להבטיח...
קרא עוד »
אפר 05, 2022