10 דברים שלא ידעתם על פרוביוטיקה

פרוביוטיקה
  1. פירוש המילה "פרוביוטיקה" הוא "למען החיים" והכוונה היא לחיידקים טובים שמועילים בעיקר למערכת העיכול. החיידקים הטובים מגינים על המעיים ומונעים חדירת חיידקים מזהמים. מחסור בחיידקים טובים מעלה את הסכנה לשלשולים וקנה בקרב ילדים.
  2. כאשר רוכשים מוצרים פרוביוטיים באתר כליל הטבע חשוב להקפיד לבחור כאלה שהחיידקים שבהם מוכרים ומזוהים היטב, הזיהוי יהיה לפי אותיות ומספרים שמופיעים על תווית המוצר.
  3. יש להתאים בין המוצר שתקנו לבין הבעיה שלכם אחרי התייעצות עם רופא או מטפל. אם למשל אתם סובלים מבעיות במערכת העיכול, חשוב לבחור פרוביוטיקה עשירה בחיידקים שיודעים לנטרל את הבעיה הזו.
  4. נטילת כמויות גדולות של פרביוטיקה עלולה לגרום לתופעות לוואי כמו גזים עצירות ושלשולים ולכן מומלץ לא להגזים בשימוש בכמויות שנל הפרוביוטיקה שאתם צורכים.
  5. אם אתם בטיפול אנטיביוטי, אשר מזיק הן לחיידקים הטובים והן לרעים במערכת העיכול – יש לשמור על הפרש זמנים קבוע בין נטילת האנטיביוטיקה לבין נטילת הפרוביוטיקה כדי שלא יתערבבו בגוף שלכם. אפשר לקחת פרוביוטיקה גם לפני וגם אחרי האוכל.פרוביוטיקה
  6. כמות גדולה של חיידקים מעידה על איכות גבוהה של פרוביוטיקה. שיטת הספירה היא במיליארדים (ביליונים) והיעילולת נמוכה כאשר מדובר על פחות מ-12 מיליארד חיידקים, ויש לזכור זאת לפני שרוכשים את המוצר ולהימנע מרכישת מוצרים באיכות נמוכה.
  7. פרוביוטיקה משמשת פעמים רבות פתרון עבור מטופלים שנעזרים בתרופות אנטיביוטיות אשר פוגעות בחיידקים הידידותיים וגורמות לתופעות לוואי כמו שלשולים, כאבי בטן ועוד.
  8. טיפול פרוביוטי יכול להועיל גם במקרים מסוימים של מחלות עור ואלרגיות בעור.
  9. אפשר למצוא חיידקים פרוביוטיים במגוון של מוצרי מזון כמו בתוספי תזונה וגם בין מוצרי החלב. הם נמצאים גם במשקאות מועשרים וביוגורטים.
  10. חיידקים פרוביוטיים נמצאים גם בקפיר (משקה חלב מועשר), ירקות כמו כרוב כבוש ומלפפון חמוץ, מיסו (מוצר על בסיס סויה עם אורז, פשתן ותוספות אחרות), נאטו וטמפה (מוצרים מבוססי סויה) וגם במשקאות תה מותסס, ירוק או שחור. הם מצויים גם במספר סוגי גבינות כמו צ'אדר, גאודה, מוצרלה וקוטג'.
בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכול על הסכם גירושין שאולי תסכימו לחתום עליו
איזה אדם עומד מתחת לחופה וחושב על האפשרות שיום אחד הוא ירצה להתגרש? עם זאת, אלה הנתונים של מדינת ישראל:...
קרא עוד »
אפר 24, 2017
סקירה ספרותית
סקירה ספרותית היא כלי שעוזר לחוקר לבצע מחקר על נושא מסוים. זהו אחד החלקים החשובים ביותר במאמר אקדמי...
קרא עוד »
ספט 30, 2022
מה זה משכנתא הפוכה?
משכנתא הפוכה של תשואות פיננסים היא סוג של הלוואת בלון. נוטלים אותה בתאריך מסוים ואין החזרים חודשים....
קרא עוד »
פבר 24, 2022