אנקודר אבסולוטי באיכות ללא פשרות

אנקודר אבסולוטי

האנקודר משמש למציאה של מהירות וזווית סיבוב של ציר כל שהוא. ישנם סוגים רבים של אנקודרים סיבוביים אשר מתחלקים על פי שיטת טכנולוגיית המדידה, סוג המוצא ועוד. האנקודר האבסולוטי הוא בעל יכולת להוציא נתונים של הזווית שבה נמצא הציר בכל רגע נתון. גם כיבוי והדלקה של האנקודר לא ישנה את המידע.

פעולתו של האנקודר האבסולוטי פועלת כך שישנו ציר מסתובב שמחובר לדיסק בעל קידוד מסוים. אור שמוקרן דרך הדיסק מביא לזיהוי מדויק של המיקום וזאת על פי הקוד אשר ניקרא בתאים הפוטואלקטריים.  בסופו של דבר מדובר על חיישן שהתפקיד שלו הוא להמיר מיקום לכדי אות דיגיטלי (או אנלוגי) ועל ידי כך הוא יכול לספק מידע שנוגע לתנועה של הציר ולשמש גם למציאת מיקום, מהירות הציר וגם הזווית.

אילו אנקודרים נוספים קיימים

ישנם סוגים שונים של אנקודרים שלכל אחד מהם משמש למטרה שונה.

  • האנקודר המגנטי מבוסס על מגנט בעל קטבים משתנים. השיטה עובדת כאשר מול המגנט ישנו חיישן אשר קורא את הקטבים בזמן הסיבוב ומסוגל לבצע עיבוד של האות שהוא קרא.
  • אנקודר אינקרמנטליים – הוא עובד על ידי יצירה של סדרת פולסים בתגובה לתנועה לינארית או סיבובית של המנוע החשמלי. פולסים אלו ישמשו למדידה של המהירות וזאת על ידי התדר שלהם. הם יוכלו לשמש גם למדידה של הזווית שבה נמצא הציר באמצעות בקר מתוכנת או מונה פולסים.

מה אורך החיים של האנקודר

ישנם כמה גורמים אשר משפיעים על אורך החיים של האנקודר, קראו בהרחבה. הגורם החשוב ביותר הוא האיכות של המיסבים בציר. גורמים אחרים שמשפיעים על אורך החיים של האנקודר הם צורת החיבור, מהירות הסיבוב, הכוח שמופעל על הציר, לחות וטמפרטורה בסביבה הקרובה ועוד.

על מנת להעריך את אורך החיים ניתן לבדוק את נתוני היצרן וגם לקחת בחשבון את התנאים שקיימים בסיבה הקרובה. מומלץ כמובן להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום זה ולא להשקיע בתחום זה אם אין לכם את הידע הדרוש. היות ומדובר על תעשיה מדויקת ביותר אז לא מומלץ להתפשר על האיכות של האנקודר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים כשהילדים סובלים מחרדות?
חלק מכישורי ההורות מלמדים אותנו להתמודד עם שלל סיטואציות בהן הילדים נמצאים. אחת הסיטואציות הנפוצות...
קרא עוד »
אוק 24, 2019
מהי נהיגה בשכרות?
אנשים רבים בארץ ובעולם נהנים מידי פעם לנקות את הראש, ליהנות מערב כיפי עם החברים ולשתות כמה בירות או...
קרא עוד »
אוק 10, 2018
משרדים להשכרה
ההחלטה איזה סוג משרד לשכור אינה תמיד קלה. האם עדיף לבחור במשרד פרטי או משרד שמציע חללים משותפים עם...
קרא עוד »
אוג 23, 2022