בעל עסק: כך תדע לאן תתרום את הכסף שלך

תרומות מעסקים

בעלי עסקים רבים מעוניינים להקדיש חלק נכבד מהרווחים שלהם לתרומות עבור אנשים הזקוקים לסיוע כלכלי. בין אם מדובר בפיתוח אפליקציה חדשה שתסייע לילדים לקרוא ולכתוב או אפילו לארגונים המסייעים לילדים בעלי מחלות חשוכות מרפא. אם גם אתם בעלי עסק המעוניינים לתרום כספים למטרות חיוביות, תוכלו לעשות זאת באמצעות הדרכים הבאות:

תרומות מעסקים

קרנות פילנתרופיות

קרן פילנתרופית היא קרן ללא מטרת רווח המסייעת באמצעות תרומות לארגונים הזקוקים לכספיה. לרוב, הקרנות יתרמו לארגונים הנושאים אג'נדה זהה לזו שלהם ומקדמים מטרות שקרובות לליבם של מייסדי הקרן. עמותות רבות בישראל מקבלות מהקרנות הפילנתרופיות תרומות מידי שנה, אלה מסייעים להן להתקיים ולהמשיך בעשייתן המבורכת. הכספים של הקרנות הפילנתרופיות מגיעים מתרומות של מייסדי הקרן או של תורמים ובעלי עסקים אמידים.

תרומה ישירה לעמותות

דרך נוספת לתרום כספים למטרות חברתיות חיוביות, היא באמצעות תרומה ישירה לעמותות. בין אם תתרמו את הכספים עצמם או שתרכשו עבורם ציוד נחוץ – אין ספק שמדובר בתרומה חיונית ומשמעותית במיוחד. ישנן עמותות העוסקות בתחומים שונים כמו אלה הפועלות למען ילדים בסיכון כדוגמת "אגודת יד ביד – אוזן קשבת עזרה לזולת", "אל סם", המסייעת לילדים שצרכו אלכוהול וסמים באופן תדיר וזקוקים לעזרה, עמותת "בית השנטי" הנותנת מענה לילדים חסרי קורת גג והרשימה עוד ארוכה.

איסוף מצרכים למשפחות נזקקות

בדרך כלל לקראת החגים, הרשתות החברתיות מתמלאות בבקשות לתרומות לקניית מצרכים עבור משפחות נזקקות. הארגונים שעושים זאת מורכבים ממתנדבים המאתרים משפחות ללא אמצעים ומעניקים להם לפני החגים ארגז מלא במצרכים חיוניים. אם אתם מעוניינים לתרום לארגונים הללו ולסייע לצמצום תופעת המחסור, תוכלו להעביר אליהם סכום כסף מסוים על מנת שיוכלו לרכוש מצרכים למשפחות הנזקקות או לחלופין, לרכוש את המוצרים והמזון הבסיסי בעצמכם. ישנם ארגונים מסוג זה הפועלים לא רק לפני החגים אלא לאורך כל השנה, ומעניקים למשפחות רבות מזון ומצרכים בסיסיים בכדי שיוכלו לעבור את החודש על הצד הטוב ביותר.

איכות הסביבה והגנה על החי

תרומה לשיפור איכות הסביבה נחשבת אף היא לתרומה חיונית מאחר ואיכות הסביבה משפיעה על בריאותנו. כמו כן, רבים האנשים אשר אוהבים את עולם החי ומעוניינים לתרום על מנת לשפר את חייהם של בעלי החיים בישראל. ניתן לתרום לעמותות העוסקות בתחום איכות הסביבה כמו "מגמה ירוקה", עמותה המעוניינת לטפל ולהעלות למודעות את הנזקים הסביבתיים הנגרמים לנו, כמו כן, ניתן לתרום לעמותת "צער בעלי חיים" המשקמת בעלי חיים במצוקה ומסייעת להם למצוא בית חם ואוהב. מעבר לזה, קיימים ארגונים רבים ועמותות הדואגים לאיכות הסביבה ולהצלת עולם החי, כך שאם נושא זה קרוב לליבכם, תוכלו לסייע ולתרום מכספיכם למטרות הללו.

ההסברה הישראלית

אמנם ההסברה הישראלית הרשמית היא בבעלותם של מוסדות גדולים כמו משרד החוץ, משרד התיירות, משרד ראש הממשלה ומשרד ההסברה והתפוצות, אך קיימות ביקורות אודות מערך ההסברה הנ"ל, לכן מצויים ארגונים המנסים לסייע להסברה ישראלית חיובית בעולם.

תנועות כמו "ישראל שלי", "הללו- הקרן לקידום ישראל בעולם" ותנועות נוספות בתחום, פועלות בכדי לייעל את ההסברה הישראלית בחו"ל. במידה ואתם מעוניינים לתרום את חלקכם בהסברה הישראלית, תוכלו להעביר כספים לארגונים הללו בכדי שיוכלו לשפר את ההסברה ולהציג את ישראל באור חיובי.

אם אתם בעלי עסקים אמידים ויכולים לסייע לארגונים ועמותות בישראל – עשו זאת. הכסף שלכם יכול לעזור לשפר את העולם ולסייע לאנשים הזקוקים לו בכדי לחיות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עשב חיטה יתרונות וסגולות, איך לצרוך את זה?
אם אתם עדיין לא מכירים את עשב החיטה כתוסף תזונה כדאי לכם מאוד להכיר במה המדובר. עשב החיטה מוכר בעולם...
קרא עוד »
פבר 15, 2017
מבערי גז תעשייתיים- הסוגים והשימושים
למבערי גז תעשייתיים, ישנו שימוש רב בעבודות תעשייתיות. מכיוון שישנם לא מעט סוגי מבערים תעשייתיים...
קרא עוד »
ספט 21, 2017
נדל"ן בירושלים לגיל השלישי
הרעיון של דיור מוגן צץ כמסגרת מגורים שתוכננה במיוחד כדי לתת מענה לצרכי הקשישים. עם הגדלת תוחלת החיים...
קרא עוד »
יול 16, 2023