פחי אשפה טמוני קרקע

בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות מתקינות פחי אשפה טמוני קרקע וכן דורשות ממבנים חדשים שנבנים, מבני מגורים או מבני תעשייה, להתקין מתקנים כאלה. זה נובע מסיבות שונות, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, אך לפני כן אנחנו נסביר בקצרה, מה זה בכלל אומר פחי אשפה טמוני קרקע.

פחי אשפה טמוני קרקע, הם פחים שמותקנים מתחת לפני השטח, כאשר רק המכסה שלהם נמצא למעלה. אלה פחים שמגיעים בעיצובים שונים, כאשר המכסה שלהם הוא תמיד מאפשר סגירה הרמטית, בדרך כלל מדובר על מכסה ממתכת עם ידית לפתיחה וסגירה.

הרעיון של פחי אשפה כאלה הוא, לאפשר גם מיון טוב יותר את האשפה, מאחר וכל פח מיועד לסוג אחר של פסולת, אך גם הוא מאפשר לנו להימנע ממצב שהפח יהיה פתוח וריחות לא נעימים ישטפו את המקום. בנוסף לכך, הרבה יותר פשוט ונוח להוציא את האשפה מפח כזה ולנקות אותו. 

מדוע היום מעדיפים להתקין פחי אשפה טמוני קרקע

ההסבר לכך הוא פשוט, מדובר בפחים שהם הרבה יותר ידידותיים לסביבה מאשר פחי אשפה רגילים. מאחר וכל האשפה נמצאת מתחת לקרקע, אזי שאין חשש שריחות לא נעימים יצאו החוצה, אין חשש שהפסולת תעלה על גדותיה, ואין גם חשש שהפסולת תהיה בחוץ. הכל נמצא מתחת לאדמה.

נקודה נוספת היא עצם ההתקנה של הפחים. להבדיל מחדרי אשפה שיוצרים בעצמם ריח לא נעים, והעובדה שהפחים בכל פעם ממוקמים במקומות שונים, מפריעים לתנועה ויוצרים אי נוחות בסביבה, הרי שפחי אשפה טמוני קרקע, נמצאים במקום קבוע. אין אפשרות להזיז אותם ואין חשש שהם יפריעו לתנועה.

כאן להדגיש עוד נקודה משמעותית, מאחר והם קבועים במקום, אפשר לבחור היכן להתקין אותם ובצורה כזו, ניתן לנצל את השטח של המבנה הרבה יותר טוב. להבדיל מחדר אשפה שתופס מקום במבנה או בשטח החיצוני. פח אשפה טמון קרקע, לא תופס שום מקום, זה נמצא מתחת לקרקע. מדובר על שטח לא מנוצל, שאפשר להשתמש בו לצרכים שונים, וכך להשתמש נכון בכל מה שנמצא מעל הקרקע.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי מזוזה פסולה?
בכל בית או עסק יהודי, בין אם זה בדלת הכניסה ובין אם זה בדלתות פנים בכניסה לחללים שונים, אנחנו יכולים...
קרא עוד »
מאי 10, 2020
חוקר פרטי בגידות – חושדים בבן או בת הזוג? זו התשובה!
במידה ואתם נאלצים להתמודד עם חשש כזה או אחר לפיו בן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם, אז פנייה אל חוקר פרטי...
קרא עוד »
פבר 21, 2017
יקבים מומלצים במרחב הכפרי
המרחב הכפרי מזמן לנו אווירה מיוחדת וכל כך הרבה חוויות, כמותן לא נוכל למצוא באזורים אחרים. בין אם אתם...
קרא עוד »
מאי 23, 2022