הלוואות לחברות – כיצד לוקחים אותן בצורה נכונה

כשאנחנו צריכים לקחת הלוואה בתור אנשים פרטיים, אנחנו יודעים שעומדים לרשותנו כמה אפשרויות. אנחנו יכולים לבנק שלנו, לחברת האשראי, לגופים חוץ בנקאיים. אנחנו יכולים לבדוק מה כל אחד מציע לנו, באילו ריביות מדובר, תוך כמה זמן עלינו לקחת את ההלוואה. בסופו של דבר, שקלול של כל הנתונים עוזר לנו להחליט, ממי לקחת הלוואה וכמה.

במובן מסוים, הדבר לא שונה כשאנחנו מחפשים הלוואות לחברות. אנחנו צריכים לבחון מה כל צד מציע לנו, באילו תנאים, מה הריביות, ותוך כמה זמן עלינו להחזיר אותן. בסופו של דבר, הנתונים שיהיו פרוסים מולנו יקבעו, האם משתלם לנו לקחת הלוואה או לא.

אך האמת היא כאשר מדובר בחברה, זה קצת מעבר לכך. השקלול שאנחנו אמורים לעשות הוא קצת מעבר לשאלה, מי מספק לנו את התנאים הטובים ביותר. מאחר ואנחנו בעלים של חברה אשר מעסיקה עובדים ואמורה לשלם משכורות, אנחנו עובדים עם ספקים, יש לנו התחייבויות, אנחנו אמורים לייצר או לשווק לקהל הלקוחות שלנו, יש גורמים רבים שאמורים להשפיע על התהליך ולכן אנחנו לא נבחן את ההלוואה רק מהצד של מה אנחנו מקבלים ובאיזה תנאי, אלא גם מצדדים נוספים. 

מה התנאים שאמורים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה

אנחנו יכולים למצוא הלוואות לחברות בסדרי גודל שונים, זה לא אומר שכל סדר גודל אמור להתאים לנו, זה גם לא אומר שכל מקום יסכים לתת לנו כל סכום שנדרוש. אנחנו צריכים לדעת לבצע את ההתאמות הנדרשות בעניין.

למשל, אנחנו צריכים לבחון מה הן ההתחייבויות הכספיות שלנו, הן השוטפות והן החד פעמיות. כך אנחנו נוכל לדעת באילו תנאים כספיים אנחנו עובדים. חשוב שאנחנו נבחן גם את התקציב שלנו והתוכניות העסקיות, על מנת שנוכל לדעת, באילו תנאים אנחנו יכולים לקחת הלוואה שנוכל להחזיר אותה.

מעבר לכך, חשוב לדעת מה עומד לרשותנו מבחינת נכסים שאנחנו יכולים לממש, וכן מה בדיוק עומד לרשותנו מבחינת פרויקטים עתידיים, על מנת שנוכל לדעת מה הצפי מבחינת הכנסות והוצאות.

רק לאחר שנבחן הכל, נוכל לדעת מה יכול להתאים לנו מבחינת נטל ההלוואה ובאילו תנאים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיוס משקיעים לסטארט אפ – כל הדרכים לגייס הון ראשוני
ישנן דרכים רבות של גיוס כספים לסטארט-אפ. אבל השיטה הנפוצה ביותר היא לגייס כסף באמצעות הנפקה ראשונית...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
מכון סקרים
החלטות עסקיות שמתקבלות ברמת הניהול הבכירה הינן בעלות משמעות רבה מאוד, ולהלן כמה דוגמאות: החלטה על...
קרא עוד »
יול 26, 2017
מה צריך לדעת על אבנים בכליות?
אבנים בכליות זו תופעה רפואית נפוצה מאוד. יש אנשים שפוגשים בה באופן חד פעמי, אחרים מתמודדים איתה לא פעם...
קרא עוד »
יונ 22, 2020