הלוואות לחברות – כיצד לוקחים אותן בצורה נכונה

כשאנחנו צריכים לקחת הלוואה בתור אנשים פרטיים, אנחנו יודעים שעומדים לרשותנו כמה אפשרויות. אנחנו יכולים לבנק שלנו, לחברת האשראי, לגופים חוץ בנקאיים. אנחנו יכולים לבדוק מה כל אחד מציע לנו, באילו ריביות מדובר, תוך כמה זמן עלינו לקחת את ההלוואה. בסופו של דבר, שקלול של כל הנתונים עוזר לנו להחליט, ממי לקחת הלוואה וכמה.

במובן מסוים, הדבר לא שונה כשאנחנו מחפשים הלוואות לחברות. אנחנו צריכים לבחון מה כל צד מציע לנו, באילו תנאים, מה הריביות, ותוך כמה זמן עלינו להחזיר אותן. בסופו של דבר, הנתונים שיהיו פרוסים מולנו יקבעו, האם משתלם לנו לקחת הלוואה או לא.

אך האמת היא כאשר מדובר בחברה, זה קצת מעבר לכך. השקלול שאנחנו אמורים לעשות הוא קצת מעבר לשאלה, מי מספק לנו את התנאים הטובים ביותר. מאחר ואנחנו בעלים של חברה אשר מעסיקה עובדים ואמורה לשלם משכורות, אנחנו עובדים עם ספקים, יש לנו התחייבויות, אנחנו אמורים לייצר או לשווק לקהל הלקוחות שלנו, יש גורמים רבים שאמורים להשפיע על התהליך ולכן אנחנו לא נבחן את ההלוואה רק מהצד של מה אנחנו מקבלים ובאיזה תנאי, אלא גם מצדדים נוספים. 

מה התנאים שאמורים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה

אנחנו יכולים למצוא הלוואות לחברות בסדרי גודל שונים, זה לא אומר שכל סדר גודל אמור להתאים לנו, זה גם לא אומר שכל מקום יסכים לתת לנו כל סכום שנדרוש. אנחנו צריכים לדעת לבצע את ההתאמות הנדרשות בעניין.

למשל, אנחנו צריכים לבחון מה הן ההתחייבויות הכספיות שלנו, הן השוטפות והן החד פעמיות. כך אנחנו נוכל לדעת באילו תנאים כספיים אנחנו עובדים. חשוב שאנחנו נבחן גם את התקציב שלנו והתוכניות העסקיות, על מנת שנוכל לדעת, באילו תנאים אנחנו יכולים לקחת הלוואה שנוכל להחזיר אותה.

מעבר לכך, חשוב לדעת מה עומד לרשותנו מבחינת נכסים שאנחנו יכולים לממש, וכן מה בדיוק עומד לרשותנו מבחינת פרויקטים עתידיים, על מנת שנוכל לדעת מה הצפי מבחינת הכנסות והוצאות.

רק לאחר שנבחן הכל, נוכל לדעת מה יכול להתאים לנו מבחינת נטל ההלוואה ובאילו תנאים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול עובדים מרחוק
כל מנהל יודע שמשאב החשוב ביותר אשר נמצא במפעל הוא העובדים. הם מפעילים את קווי היצור השונים, מזינים את...
קרא עוד »
ינו 24, 2018
מהי בינה עסקית וכיצד היא יכולה לעזור לעסק שלך
רבים אנשי העסקים ומנהלי הארגונים ששומעים את המושג 'בינה עסקית' או את הקיצור BI ומבינים שמדובר במושג...
קרא עוד »
דצמ 07, 2016
כמה עולה להוציא ספר לאור?
עלויות הם חלק נכבד בכל החלטה שנקבל. הדברים אמורים בתחומים שונים וגם בתחום הוצאת ספרים לאור. בשלב קבלת...
קרא עוד »
נוב 24, 2021