מסחר בזהב: לשחק נכון את המשחק

מסחר בזהב

משחר ההיסטוריה, לזהב יש מקום מיוחד. הוא שימש לבניית פסלי אלילים דתיים, ליישוב חילוקי דעות פוליטיים, אות כבוד למלכים, ביטוי לאהבה, מסחר במטבעות, ולאחרונה הוא משמש גם לתהליכים מסחריים.

עד שנת 1971, הדולר האמריקאי נתמך על ידי זהב, אשר עדיין מוחזק על ידי בנקים מרכזיים ברחבי העולם לשימוש בעתות חרום. גישה זו מסמלת גם הבטחה מחייבת לסוחרים, כלומר, אם הם מבינים את המגמות בשוק המשתנות לעתים קרובות.

מסחר בזהב

השיטה העיקרית למסחר בזהב: יכולת חיזוי שינויי המגמות

כשמתייחסים לזהב במובנים היסטוריים או קדושים, קשה לתת את הדעת לגבי השיטות המודרניות לסחור במטבע זה, אך מסחר בזהב הופך היום למגמה מקובלת בבורסות ברחבי העולם. שיטה אחת היא לצפות במצבים שבהם מדד החוזק היחסי (RSI) מצביע על רמה קיצונית שבמקרים רבים מציינת את פסגת השוק.

שיטה נפוצה נוספת היא לצפות את הסימנים המעידים על שפל קיצוני שמתקרב. במקרה זה, כל אות של מדד חוזק יחסי אינו פועל אלא אם כן הוא מאושר על ידי ממוצע מוצלב.

עוד כלי מסחר בזהב הנחשב לעוצמתי, כרוך בחיפוש אחר מצבים בהם מחיר הנכס או הסחורות נעים בכיוונים מנוגדים. זוהי שיטה טובה נוספת המאשרת את כוח מדד החוזק היחסי המסמל את הצורך בחיפוש תמיכה או הפרה של קווי המגמה.

כלי שעוזרים לקבוע מתי לקנות ולמכור

האתגר העיקרי של מסחר בזהב לטווח הקצר, כמו גם רכישת והחזקת סחורות בזהב, הוא מציאת כלים יעילים שעוזרים לקבוע מתי לקנות ולמכור. בואו נבחן מספר רעיונות טכניים שונים שימנעו מכם לקרוס פיזית ונפשית כתוצאה מהשינויים הקיצוניים המאפיינים את המסחר במתכת יקרה זו.

טיפים טכניים: יכולת לבחון סימנים מקדימים

אחד הכלים הטכניים הפשוטים ביותר הוא גם השימושי ביותר, והוא המגמה. מגמות הן גם שיטה מצוינת לאשר אותות מסחר אחרים, כגון אלו שנוצרו על ידי מדד החוזק היחסי או לקביעת ממוצע מוצלב.

אם זה אפשרי, עדיף להמתין עד להופעת קו המגמה לפני ביצוע מסחר בזהב. קווי מגמה שמסמנים עלייה נוצרים פשוט על ידי חיבור סדרת תחתיות עולות על מנת לאמוד היכן תהיה המניה, כדי למצוא רמות תמיכה. מצד שני, מגמות משופעות כלפי מטה נוצרות על ידי חיבור סדרה של שיאים נמוכים יותר. כלי פשוט זה הוא שיטה אופטימאלית לסוחרים, שמשתמשים בה לקביעת כיוון הנכס.

כלים פופולאריים למסחר בזהב

הבנת המגמות הממוצעות של מסחר בזהב הפכו לכלי מסחר פופולאריים, כי הם פשוטים לשימוש וקל ליצור באמצעותם תכניות תרשימים המאפשרות להתבונן על המגמות במבט אחד. הרעיון הוא לקנות כאשר המגמות מתחילות להתקצר, ולהבין מתי מגמות ממוצעות נעות מהר יותר ועתידות להגיע לשיאים.

מצבים אלו נוטים לנוע לאט יותר ומאפשרים למכור כאשר המגמות הממוצעות נעות מהר יותר. זה עובד נהדר בשוק המסחר אבל לא כל כך טוב בשווקים מוגבלים. הטריק הוא לדעת באיזה סוג של שוק אתם נמצאים, כי מגמות השווקים נמצאים במשך שליש מהזמן בטווח הממוצע, ואם לא יודעים להבין את טווחי המגמות, המסחר יכול להיות יקר למדי. זה המקום שבו הבנת מגמות המסחר יכולה לעזור.

בשורה התחתונה

מסחר בזהב, אם הוא מתבצע לטווח הקצר או לעשור הקרוב, נוטה להיות מאופיין ברעש גדול. כי החלק הקשה ביותר של כל מסחר הוא פיתוח תכנית והקפדה עליה. שילוב שיטות יסוד יסייעו לכם להימנע מזעזועים שיזרקו אתכם מהמסחר כתוצאה מהתנודתיות.

כל עוד יסודות הזהב הם שלמים והשוק חזק יחסית, כמובן שמומלץ להישאר. והנה מה שיפה בגישה זו: אם גורמים אלו משתנים באופן משמעותי, הם יהיו מלווים לעתים קרובות על ידי אותות שיסמלו את הצורך למכור לפני שהמסחר יפסק. ככל שאתם משתפרים במשחק המסחר בזהב, תוכלו לפתח תחושה של התהליך, כך שתוכלו להיות מוכנים למכור כאשר מגיע הזמן.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לא רק פירות יבשים: מגשי אירוח לט"ו בשבט
אם לא הכרתם אז זה הזמן – בשקט בשקט התפתחה לה בעשור האחרון תעשיית קייטרינג מגניבה וקלילה של מגשי אירוח...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
כך תתמודדו עם תקלות נפוצות במחשב הנייד
עד לפני כמה שנים הסברה הרווחת הייתה שכאשר מחשב נייד נהרס אי אפשר להשתמש בו עוד. עם זאת, ככל שעוברות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2017
מה היא בעצם הדברה אורגנית
זקוקים בדחיפות להדברה אך לא רוצים להסתכן בשאיפת ונשימת חומרים מזיקים? הגעתם בדיוק אל הספק הנכון,...
קרא עוד »
יונ 09, 2019