מה הופך בית לכפרי?

בכל הנוגע לעיצוב, בשנים האחרונות המגמה של עיצוב בית בסגנון הכפרי הפכה לפופולאריות וזאת משום שיותר ויותר אנשים רוצים להעניק לבית שלהם מראה מזמין, מעוצב וכזה שניתן ליהנות בו מאירוח נפלא וקיום שגרת חיים פרודוקטיבית ונוחה.

אבל מה מאפיין בתים כפריים? וכיצד אפשר לעצב לבד את הבית להפוך אותו לעצב בסגנון זה? כל המידע בהמשך.

מי שתוהה לגבי הסגנון הכפרי שעוטף בחום בתים וחללים מסוגים שונים, חשוב שידע כי סגנון עיצוב זה מגיע אלינו דווקא מהארצות נורדיות מארצות אירופה ואף מיבשות ואזורים צפוניים במיוחד כמו כאלה שנמצאות באזור הקוטב הצפוני או אלסקה. 

סגנון זה נקרא 'כפרי' וזאת כי הוא מאשפר שימוש באלמנטים שמקנים חום לבית כמו בניית אח מחממת, עיצוב באמצעות עץ מלא כמו גם בניית הבית מקורות עץ – מה שמאפשר איטום מקסימאלי, שימוש במוצרי טקסטיל כמו שמיכות צמר להקניית חום, וריהוט כבד שמאפשר את העלאת הטמפרטורות בבית.

בית כפרי בישראל?!

עם זאת כפי שאנו יודעים, האקלים במדינת ישראל הוא לא כזה שמצריך את כלל האלמנטים שהופכים את הבית לחם יותר ולכן ישנה נטייה לעצב בתים בסגנון ים תיכוני המשלבים מוטיבים כפריים.

כאשר מבצעים את השילוב, ניתן ליהנות משלל אלמנטים שהופכים את הבית לבעל מראה כפרי שלאו דווקא כולל את קורות העץ המסיביות – אלא שהוא מגיע לידי ביטוי בחפצים ושלל סוגי בנייה כמו שימוש ענף של קרמיקה לבית בגוונים חמים וקרים המאפיינים את הסגנון הים תיכוני – כפרי, שימוש במוצרי עץ מלא לריהוט הבית, בניית מטבח עם משטחי עץ במקום שיש קר, שימוש בעששיות וגופי תאורה שמקנים אור מעומעם בבית, כלי מטבח כבדים המונחים לראווה באזור הפתוחים של המטבח, מוצרי טקסטים מסוגים שונים כמו כריות גדולות וקטנות, וילונות תחרה, כיסויי מיטה צבעוניים בסגנון שמיכות טלאים ועוד.

כאשר אתם מעצבים את הבית שלכם, חשוב בראשית לתככן את הבית, לשרטט תכנית (גם אם לא בצורה מקצועית) ולהבין איזה חפצים כמו: קרמיקה לבית, משטחי עץ, מוצרי טקסטיל ועוד, יתאימו לעיצוב הבית שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם זה בטוח להשקיע בנדל"ן בחו"ל?
השקעה בנדל"ן בחו"ל היא עסק מסוכן מאוד. זה יכול להיעשות באופן חוקי, אבל יש בזה גם סיכונים רבים. סיכונים...
קרא עוד »
אוק 10, 2022
כמה עולה נדל"ן בפולין? כל מה שצריך להכיר על נדל"ן בפולין
השקעות נדל"ן במדינות זרות עשויות להיות קורצות מאוד. זה ממש מתאים לביטוי המוכר על הדשא של השכן. אבל...
קרא עוד »
אוג 25, 2020
ייעוץ משכנתא
רכישת דירה בישראל הינה בין העסקאות החשובות אותן מבצעת כל משפחה, אם לא העסקה החשובה והגדולה ביותר. רוב...
קרא עוד »
יונ 12, 2018