שיפוץ גיר

מערכת ההילוכים היא זאת שמעבירה את האנרגיה שמפיק המנוע לגלגלים המסיעים את הרכב. קיימים מספר הילוכים קדמיים, הילוך אחורי, הילוך ניוטרל בו הגיר אינו משולב, והילוך חנייה בו גלגלי הרכב ננעלים ואינם מאפשרים תזוזה. ניתן לזהות מספר תקלות חמורות במערכת ההילוכים ובהם גיר מחליק, מצב שבו אי אפשר לשלב הילוכים, מצב בו עולה ריח של שריפה מהמערכת. כאשר המכונית מיטלטלת בשעת נסיעה ועוד. כל סימפטום כזה הינו מסוכן וצריך לבדוק את הסיבה להיווצרותו. גם הידלקות נורית אזהרה השייכת למערכת היא סימן לתקלה.

במקרה של חשד יש לגשת למכון גירים מוסמך שיודע לזהות תקלות אלו ולתקנן. לעיתים, מתברר כי חסר נוזלים במערכת, במקרים אחרים, מתברר כי בסך הכול הנורית פגומה ושרופה אלו מקרים קלים שתיקונן קל ואינו יקר. תקלות רציניות מתגלות, לרוב, על ידי מערכת מחשבים שמסוגלת לאבחן את הגיר בצורה מעולה. במקרה כזה אין ברירה אלא לבצע שיפוץ גיר כללי והדבר כרוך בפירוק כל המערכת. תיקון כזה יכול לארוך יום שלם או אפילו מעט יותר. 

לפני בעל הרכב עומדות מספר אפשרויות, שיפוץ, החלפה בחדש או באחר משומש. החלופה היקרה ביותר היא הכנסת חדש ואילו הבעייתית ביותר הינה, לרוב, בהכנסת גיר משומש. הבעייתיות נובעת מהעובדה שלא ניתן לקבל מידע על ההיסטוריה של הגיר המשומש והוא עלול להתקלקל במהרה. שיפוץ גיר במכון מקצועי הוא פתרון מומלץ וטוב בגלל העלויות ובגלל שהשיפוץ נערך ברמה גבוהה מאוד. כל החלקים הפנימיים כולל גלגלי השיניים הבעייתיים יוחלפו. במידה ויהיו חלקים בלויים אחרים יוחלפו גם הם.

המכונאי המתמחה בעבודה כזאת הינו מנוסה מאוד ויודע לבצע תיקון עדין כמתחייב ממערכת זאת. על הכביש נעות מכוניות מדגמים שונים, שבהן מותקנות מערכות הילוכים השונות מדגם לדגם. גם החלקים הפנימיים שונים אלו מאלו. מכון גירים יודע להתאים את הגיר לדגם המכונית בצורה אולטימטיבית, אחרת עלולות לצוץ בעיות עתידיות בעת החלפת ההילוכים. לאחר סיום השיפוץ תיערך נסיעת מבחן, ורק לאחר שמתברר כי הגיר פועל כהלכה יימסר הרכב ללקוח. מומלץ לבחור במכון גירים מקצועי ובעל ניסיון.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכניות לפרויקט גמר בניהול
ידוע כי כל סטודנט שלומד במסלולי ההכשרה והוא רוצה לקבל תעודה של הנדסאי או תעודה של טכנאי מוסמך, אמור...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
בחינת אפשרויות מגוונות: מגוון חלופות לבחירת מכשירי כושר
כסמכות מובילה בתחום הכושר מטעם TON Sports חנות ספורט, אני מבין את החשיבות של בחירות מותאמות בכל הנוגע...
קרא עוד »
פבר 27, 2024
היכן כדאי להשקיע את הכסף?
מזה כמה שנים שיש בעולם דבר חריג ביותר שלא התקיים אף פעם וזוהי הריבית הנמוכה הנהוגה בעולם. ריבית נמוכה...
קרא עוד »
ינו 17, 2018