הלוואות לחברות – המשתנים שאנחנו צריכים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה

כשאנחנו רוכשים דירה הוא לוקחים משכנתא, כשאנחנו קונים רכב מחברת ליסינג אנחנו לוקחים הלוואת מימון, במקרים רבים בשביל לערוך אירועים או לרשום את הילדים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה אנחנו לוקחים הלוואה. הלוואות זה עניין טבעי, בלעדיהן אי אפשר לקיים כלכלה בריאה.

לכן, אין זה מפתיע שבעלי עסקים רבים נוטלים הלוואות לצרכים שונים, הלוואות לחברות. זה טבעי במיוחד אם מסתכלים על המשק הישראלי ועל הבעייתיות שיש בלא מעט ענפים. מצד אחד, שוק פנימי קטן, מצד שני, תחרותי מאוד בענפים מסוימים, ריכוזי מאוד בענפים אחרים (מה שגם משפיע על ענפים תחרותיים מבחינת מחירים), מצד שלישי, מדובר בשוק שנאלץ להתחרות עם חברות שיכולות לייצר בחצי מחיר (חברות מסין והודו) ויש להן שווקים הרבה יותר גדולים ומשמעותיים, גם שווקים מקומיים וגם שווקים בינלאומיים.

על פי מה שתיארנו, באופן די ברור, הלוואות לחברות זה אחד הכלים בהם ניתן להשתמש בשביל להתמודד עם מגוון רחב של בעיות אשר המצב בו חברות ישראליות מוצאות את עצמן, הרבה פעמים לא באשמתן. 

אילו משתנים אנחנו נבחן לפני שניקח הלוואה

בטרם אנחנו נחליט לפנות למסלול של הלוואות לחברות, עלינו לנקוט בשני תהליכים. הראשון, לבחון מה הם באמת הצרכים שלנו וכמה אנחנו נצטרך לשלם עבור זה.

השני, מה בדיוק מציעים לנו, מה כולל המסלול של ההלוואה.

לגבי התהליך הראשון, אנחנו צריכים לייצר תוכנית עסקית ברורה בשביל להבין מה הם הצרכים שלנו, לשם מה אנחנו רוצים לקחת הלוואה, הרי סביר להניח שלא עבור כל דבר אנחנו נרצה לקחת הלוואה שתדרוש מאיתנו החזרים חודשים על פי טווח זמן כזה או אחר.

לכן אנחנו נייצר תוכנית שתעזור לנו לבחון, מה מצבנו, לשם מה אנחנו לוקחים הלוואה, כיצד היא יכולה לעזור לנו, וכיצד אנחנו מתכוונים להחזיר אותה.

לגבי התהליך השני, הרי שאנחנו נבחן מה מציעים לנו, מה כוללות ההלוואות, מה הריביות, מה הם תאי ההחזר וכן הלאה. כל דבר כזה יכול להשפיע כך או אחרת על ההחלטה שלנו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין נזיקין
תביעות מול ביטוח לאומי מחייבות ייצוג הולם של עורך דין כדי לצלוח את ההליך בשלום עד קבלת התביעה. אנשים...
קרא עוד »
אפר 25, 2016
איך להיגמל כמעט מכל דבר בעזרת שיטת מיינדשיפט
להשתחרר מהרגלים לא בריאים, התנהגויות הרסניות או דפוסים מזיקים יכולה להיות משימה לא פשוטה. בין אם זה...
קרא עוד »
יונ 23, 2023
קבלן בניה – איך בוחרים בחוכמה פארק בבלי
קבלן בניה הוא איש מקצוע העושה בנייה של מבנים ומבנים אחרים. הוא אולי הבעלים של החברה, אבל הוא גם עובד...
קרא עוד »
אפר 03, 2023