הכשרת בנייה בקרקעות מזוהמות: מתי זה יקרה?

הכשרת בנייה בקרקעות מזוהמות

לא פעם אנחנו קוראים בחדשות על תהליכים שמתרחשים גם בישראל ובכלל בעולם, שמטרתם להפוך קרקעות מזוהמות לקרקעות שניתן להשתמש בהן ללא חשש. תהליכים אלו נערכים במשך תקופות מאוד ארוכות, בין אם זה בגלל שגודל הקרקע מחייב זאת, בין אם זה בגלל שהזיהום בקרקע הוא עצום ויש צורך לבצע תהליך שיקום ארוך מאוד.

הכשרת בנייה בקרקעות מזוהמות

בשביל להבין את המשמעות של התהליך ואת משך הזמן שהוא לוקח, צריך להבין מה זה אומר הכשרת בנייה בקרקעות מזוהמות. במשך שנים רבות, לא מעט קרקעות בישראל זוהמו, בעיקר בגלל מפעלים אשר לא הקפידו לעבוד על פי כללים וחוקים שנועדו להגן על הסביבה. צריך לומר, באופן עקרוני, כל הנושא הזה לא עלה לכותרות ולא עסקו בו, על כן גם במקרים רבים לא היה מדובר בהכרח בעבירה על החוק, רק עם הזמן החלו לחוקק חוקים בנושא ואז זה השתנה.

הכשרת בנייה בקרקעות מזוהמות נועדה לקחת קרקע שאי אפשר להשתמש בה, כתוצאה מהזיהום, לנקות אותה ממנו, להתקין מערכות שימנעו זיהום עתידי ואז למעשה להפוך אותה לקרקע שניתן לבנות עליה. הרעיון הוא, לא רק שיבנו על הקרקע כמובן, אלא שיהיה ניתן לחיות או לעבוד במבנים שנבנים עליה, מבלי חשש שיורע מצבם הבריאותי של מי שנמצא במקום. מן הסתם, כל זה אפשרי רק אחרי שמנטרים את הקרקע ויודעים מה מצבה.

כאמור, זה תהליך שלוקח זמן. בין אם זה בגלל שבהתחלה יש לאתר שאכן קיים זיהום בקרקע, לאחר מכן יש לבצע תוכנית שיקום, בהמשך יש להוציא מכרזים בשביל לבחור חברות שיבצעו את התהליך, ורק אז שהכל ידוע וברור, כולל מה גודל התקציב לשיקום הקרקע, אז יהיה אפשר להתחיל בתהליך העבודה.

משך זמן התהליך משתנה, יש קרקעות בהן הזיהום הוא מצומצם ולכן אנחנו ייתכן ותוך זמן קצר יהיה ניתן לשקם אותן, לעומת זאת קרקעות בהם הזיהום נמשך במשך שנים ארוכות וחדר לעומק הקרקע, הרי שאז התהליך יהיה ארוך וקשה יותר. אך בסופו יהיה ניתן להשקיע בה ולבנות עליה.

עוד מידע תוכלו למצוא גם באתר https://soil-remediation.co.il/he/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לבצע בדיקת נכס לפני רכישה
חשוב לבדוק נכס לפני רכישתו כי זה יכול לתת לכם מושג לגבי מצב הנכס. אתה רוצה לדעת אם יש נזקים שצריך לתקן,...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
מחיר בריכות פיברגלס
החלום שלכם הוא שיהיה לכם בית עם בריכה? תוהים באיזו בריכה כדאי לבחור? אפשר להבין ללבכם, כי היום בתחום של...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
עיצוב חדר השינה – הפריטים הכי חשובים בכל חדר שינה
תארו לעצמכם מצב שבו אתם רוצים לעצב חדר שינה, אך אתם לא בטוחים אילו רהיטים לקנות, באיזה צבע לצבוע את...
קרא עוד »
אוק 26, 2018