הלוואות

הלוואות ניתנות לאנשים ועסקים הזקוקים לכך לצרכים שונים. נותנים אותן גופים בנקאיים, חברות ביטוח, מוסדות פיננסיים שונים, וכן, גופים פרטיים שמתמחים בכך. הן נושאות ריביות שמהוות את הרווח של המלווה. כל הנוטל אותן עושה זאת מסיבות שונות. לעיתים, יש חתונה באופק ויש צורך לממן אותה לטובת הילדים, יש מקרים, בהם רוצים מכונית חדשה או לנסוע לטיול יקר בחו"ל. לחילופין ולפעמים, יש צורך לתמוך סיעודית בבן משפחה יקר ומעוד סיבות. כאשר אין כסף מיידי פנוי זמין אזי הן יכולות לסייע מאוד.

יש הלוואות מסוגים רבים שניתנות לתקופות שונות ובתנאים משתנים. ככלל, ככל שהתקופה ארוכה יותר אזי הריביות המושתתות עליהן גבוהות יותר. תמיד יש יוצא מהכלל ויש צורך לבדוק כל מקרה לגופו. יש כאלו הנקראות שפיצר ואז ההחזר הוא על בסיס חודשי. ההחזרים כוללים סכומים מהקרן בצירוף הרבית עליהם. יש שנקראות גרייס והן נחשבות כהלוואות גישור. יש מספר מסלולי ביניים. כאלו בהן הנוטל אינו משלם את הקרן ורק את הריביות ובסוף התקופה המוסכמת מחזיר את הקרן. יש מסלול בו נדחית החזרת הקרן והריבית במספר חודשים, והעובדה הזאת יכולה לתת פתרונות נקודתיים למי שאין בידו כסף זמין מיידי. 

תהליך קבלת הלוואות מורכב מעט אבל בכל אחד כזה נשמר כלל בסיסי אחד. המוסד המלווה בודק את אמינות הלווה, מצבו הכספי. תזרים המזומנים השוטף שלו, מקורות הכנסותיו וכדומה. במקרים בהם הוא מוכר ואמינותו מוכחת הוא יוכל לקבל אותן ללא מתן ערבויות או ערבויות חלקיות. במקרים בהם מדובר על סכומי הלוואות גדולים או במקרים אחרים, יבקשו המלווים ערבויות דוגמת: נכסי נדל"ן, מכוניות, כספים צבורים בפיקדונות ותכניות חיסכון וכדומה. לאחר מילוי כל הטפסים סכומי הכסף מוזרמים לחשבון הבנק של הלווה.

במקרים בהם אנשי עסקים מבקשים הלוואה לטובת פתיחת עסק, עבור השקעה נדרשת בו, לטובת ניהולו השוטף וכדומה אזי ניתן לקבל אותה בערבות של המבקש. הרעיון שעומד מאחרי נטילתה היא שכאשר העסק יתחיל להרוויח יהיה ניתן להחזירה, ואז הוא ימשיך להתגלגל הלאה בהצלחה רבה. זהו סיכון סביר שהסיכוי להצלחתו הינו גבוה, יחסית.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה נחשב לרומנטי?
אתם לא בטוחים כל כך מה אתם יכולים לעשות בדיוק, כך שזה יהיה רומנטי ומיוחד? יהיה כדאי לכם לדעת שלפעמים...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
מה אפשר ללמוד בקורס אונליין לדיבור מול קהל?
לא מעט אנשים מוצאים את עצמם חוששים לעמוד מול קהל ולהגיד את מה שיש להם להגיד. מדובר על אנשים שיכולים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020
ויזה E2 – מהי ולמי היא מיועדת?
ויזת משקיע E2 המדוברת והמוכרת לנו יותר ויותר, מאשרת לאדם המחזיק בה, להשקיע מכספו בעסק פעיל בארצות...
קרא עוד »
דצמ 22, 2019