הלוואות

בעידן המודרני ישנם לא מעט אנשים המתמודדים עם עוני. עוני זה הוא אינו גלוי שכן לכל אדם בר דעת מחולק כיום כרטיס אשראי ורבים אינם מודעים כלל לכך שאינם מנוהלים כלכלית. בשל העובדה שלא מועברים שיעורים לחינוך כלכלי, אין כל מערכת חינוכית המעודדת מודעות כלכלית ואין חינוך לידע אודות המערכת הפיננסית בישראל, רוב האזרחים עושים את מה שהנורמה דורשת מהם: קורסים תחת הריביות הרבות ונוטלים משכנתא אשר משעבדת את חייהם לבנק.

החיים תחת עול המשכנתא, החוב על האוטו והמחויבויות הרבות האחרות כגון החינוך של הילדים, הביגוד, התרופות, החיים האישיים ועוד – כל אלו הופכים את חייהם של נוטלי המשכנתאות ושל זוגות צעירים רבים – לסיוט מתמשך. כיצד ניתן להתמודד עם ההשלכות של החיים הדחוקים והדחוסים המודרניים? 

רבים מהזוגות הצעירים מוצאים את עצמם קורסים תחת הנטל. בסיטואציות רבות, הדבר היחיד שיכול להציל זוגות צעירים מפני חורבן הוא הלוואות בתנאים אטרקטיביים. הלוואות אלו הינן הלוואות המאפשרות לזוגות הצעירים להתמודד עם המחויבויות הרבות העומדות בפניהם בטווח הזמן הקצר, מבלי לקרוס תחת הנטל או לפחד ללא הרף מטלפונים מהבנק.

יחד עם זאת, הלוואות הן לא הפתרון האידאלי ולמעשה, מדובר במלכודת דבש. רבים מאמינים כי עם נטילת ההלוואה חייהם יהפכו להיות קלים ופשוטים יותר וכל הבעיות תיפתרנה במחי יד. למרבה הצער, כולנו יודעים שכך החיים אינם מתנהלים. הסתכלות לטווח הקצר בלבד והתעלמות מהצרכים הרבים של החיים אינה אלא מביאה לעוד ועוד כישלונות שונים ומחירים ההולכים ונעשים גבוהים.

תכנון כלכלי נכון אם כך, הוא אלמנט חיוני לכל משפחה החושבת להיעזר בהלוואות לצורך התמודדות עם אורח חיים דורש ומלחיץ. הלוואות מסוגים שונים יכולות לעזור למשפחה להרים את הראש מעל המים ויחד עם זאת, נטילת הלוואות בצורה לא חכמה יכולה להביא על האדם חורבן. מי שיודע להתנהל כלכלית ומצליח לשמור על מסגרת בריאה של מחויבויות כלכליות, יכול להרשות לעצמו להיעזר בהלוואות שמציעים הבנקים וגופים אחרים. אולם דווקא אלו שהכי צריכים את ההלוואות, צריכים לא פחות מכך גם מדריך כלכלי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד תוכלו לנהל נכס בחו"ל?
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים משקיעים את הונם בנכס בחו"ל. הסיבה העיקרית להשקעה בנכסים בחו"ל - היא...
קרא עוד »
אוק 27, 2017
לימודי גרפיקה ללא בגרות
חשבתם שאם אין לכם בגרות אז לא יהיה לכם מה ללמוד? דעו לכם שישנם לא מעט מקצועות מעניינים שאתם יכולים...
קרא עוד »
אוק 12, 2017
Tesla Car אילו מתחרות יש לה בשוק הרכבים החשמליים?
כל השוק של הרכבים החשמליים נחשב לרחב למדי, והרי שאם אתם כבר בוחרים להשקיע את הזמן שלכם כדי לדעת שאתם...
קרא עוד »
מרץ 24, 2020