מה זה רשת ארגונית?

אחת משיטות העבודה המסקרנות ביותר עבור ארגונים בזמן האחרון היא שיטת עבודה שנעשית על ידי רשת ארגונית. אחת השיטות וטכניקות העבודה הבולטות שמאפשרות התנהלות טובה יותר בארגון היא שיטת mpls. אבל מה זאת בכלל השיטה? כל מה שצריך לדעת בהמשך.

mpls  היא בעצם  טכניקה נושאת נתונים עבור רשתות תקשורת בעלות ביצועים גבוהים. השיטה מפנה נתונים מצמתי רשתות ומעבירה נתונים בין רשתות בארגון וזאת בהתבסס על תוויות נתיב קצר ולא על כתובות רשת ארוכות, תוך הימנעות מבדיקות מורכבות בטבלת ניתוב.  התוויות של השיטה מזהות קישורים וירטואליים (נתיבים) בין צמתים מרוחקים ולא נקודות קצה. MPLS היא שיטה אשר מסוגלת לתמצת מנות של פרוטוקולי רשת שונים, תוך שהיא תומכת במגוון טכנולוגיות גישה, כולל T1 / E1, ATM, Frame Relay ו- DSL.

MPLS הוא רשת ארגונית שניתנת להרחבה באופן עצמאי כאשר מגוון ההחלטות של ההעברה נעשות אך ורק על תוויות, ללא צורך בבחינה של כלל החבילה של הרשת.  באמצעות השיטה ניתן ליצור מעגלי תקשורת מקצה לקצה על פני כל סוג של אמצעי תחבורה, באמצעות כל פרוטוקול. היתרון העיקרי בשיטה היא היכולת לבטל את התלות בטכנולוגיית OSI (שכבה 2)  תוך סנכרונים אופטיים שמאפשרים קשר מאובטח בין העובדים בארגון.  רשת ארגונית מסוג mpls פועלת בשכבה הנחשבת בדרך כלל לשכבה המסורתית של שכבת OSI 2 (שכבת קישור נתונים) לבין שכבה 3 (שכבת רשת), ולכן היא מכונה לעתים קרובות פרוטוקול שכבה 2.5. הפרוטוקול נועד לספק שירות אחיד נושא נתונים הן ללקוחות מבוססי מעגל והן לצרכי מיתוג ומודלי שירות.  כיום רבים ה א גונים הנעזרים בטכנולוגיה מסוג זה, וזאת גם כדי ליהנות מרשת ארגונית יעילה יותר שניתנת להשתלבות בתהליכי העבודה הקיימים וגם לצורך קבלת מקסימום אבטחה של התכנים הקשורים לארגון.  כיום ניתן למצוא שלל טכנולוגיות שמספקות את ההגנה הזאת תוך שטכנולוגיית mpls נחשבת אחת השיטות הטובות ביותר שישנן בתחום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חנויות פרחים: הממלכה הקסומה נחשפה
חנויות פרחים, עם פרץ הצבעים שלהן, הניחוחות המשכרים והעיצובים האוצרים שלהן, תמיד היו מקומות פלא. בעוד...
קרא עוד »
אוג 10, 2023
חיווי אשראי שלילי
חיווי אשראי שלילי, מתייחס להיסטוריה של אדם שאינו משלם חשבונות במועד, והסבירות שהוא לא יצליחו לבצע...
קרא עוד »
אוק 19, 2020
השכרת מרפאה פרטית: המדריך המקיף שחיפשתם
ניווט בעולם של השכרת מרפאות פרטיות יכול להיראות כמו משימה מרתיעה, במיוחד אם חיפשת תשובות וחסרת. מאמר...
קרא עוד »
יול 21, 2023