תחזוקה נכונה של מצברים

מצברי רכב הם בין האלמנטים החשובים ביותר לתחזוקה השוטפת ולפעילותו של כלי הרכב שלכם. כמה מכם מצאתם את עצמכם לפחות פעם אחת בחיים ממתינים בצידה של הדרך בתקווה שמישהו יעצור לכם וייתן לכם זרם מהמצבר שלו? אם התמזל מזלכם, ודאי יש לכם כבלים ברכב המוכנים למצב כזה. אם לא, תיאלצו להמתין למישהו שרצונו הטוב יגרום לו לעצור לכם או לחלופין, להזמין גרר.

תחזוקה נכונה של מצברים יכולה לשפר משמעותית את התפקוד השוטף של כלי הרכב. כמו כל דבר אחר, השקעה במערכת החשמל של הרכב תבטיח אריכות חיים רבה יותר ותפקוד טוב יותר של כלי הרכב שלכם. אף על פי כן, ישראלים רבים אינם מקפידים על תחזוקה שוטפת של מצבר הרכב שלהם ומוצאים את עצמם מתמודדים עם ההשלכות של נורמה זו כאשר כבר אין להם בררה. או אז, עליהם לוותר על יום עבודה או להשקיע שעות ארוכות בהמתנה לגרר שייקח אותם למוסך.

המצבר אמנם מראה סימני חולשה עוד לפני שהוא שובק חיים, אולם היערכות מראש לבלאי של תפקוד המצבר יכולה לחסוך כאב ראש גדול ולשמור על הרכב למשך שנים רבות. מצברים הם כמו כל מכשיר אחר הזקוק לתחזוקה שוטפת. מסיבה זו, אחת לחצי שנה יש להרים את מכסה המנוע ולהתבונן במצבר: האם הוא חלוד? האם יש לו נזילות שונות? האם יש עליו כתמים יוצאי דופן? האם המצבר מראה סימנים של קורוזיה בחיבורים? אם יש קורוזיה באזור של החיבורים השונים, חשוב לשטוף אותם במים חמים בלבד ולהשתמש במעט וזלין על מנת למנוע קורוזיה עתידית. קיומה של קורוזיה על המצבר יכולה להביא לתפקוד לא תקין שלו כעבור זמן קצר.

בעת הבדיקה השוטפת של המצבר חשוב לוודא כי כל החיבורים אחוזים היטב ואינם רופפים. חיבורים רופפים או כבלים פגומים יכולים להוות סכנה של ממש אם אינם מחוברים בזמן. במקרים מסוימים הסכנה אף עלולה להיות קטלנית. מסיבה זו, חשוב לוודא כי מצבר הרכב שלכם מתוחזק היטב ופועל באופן תקין מכל הבחינות שצוינו לעיל. כך, תאריכו את ימיו ותשפרו את תפקוד הרכב שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
Tesla Car אילו מתחרות יש לה בשוק הרכבים החשמליים?
כל השוק של הרכבים החשמליים נחשב לרחב למדי, והרי שאם אתם כבר בוחרים להשקיע את הזמן שלכם כדי לדעת שאתם...
קרא עוד »
מרץ 24, 2020
כרטיסי ביקור יוקרתיים
כרטיס ביקור מסייע לעסק להיכנס למודעות של קהל היעד, לכן, עליו להיות מעוצב באופן שמתאים לסוג העסק ולשדר...
קרא עוד »
אוג 27, 2020
התחדשות עירונית? הנה מה שחדש בנוגע לפינוי בינוי בעיר אשקלון
מגמת הבניה בארץ לא באמת השתנתה, גם לא לאחר ירידה שנתית של כשמונה עשיריות האחוז בעלות הכללית והממוצעת...
קרא עוד »
אוק 01, 2023