תמא 38 התחדשות עירונית

תמא 38 התחדשות עירונית

חולמים לגור בדירה חדשה מהניילונים, בבניין מודרני ומעוצב ולא לשלם דבר? תוכנית תמ"א 38 תיקון 2 מאפשרת לכם בדיוק את זה. במסגרת ההתחדשות העירונית, הוסף תיקון לתוכנית המוכרת תמ"א 38, ובמקום לשפץ ולחזק את המבנה, תוכלו כעת לגור בבניין חדש, מעוצב, בדירה מרווחת עם מרפסת, מעלית ואפילו חנייה. אז איך זה בדיוק עובד?

התהליך המקוצר לדירה חדשה

מדינת ישראל רואה בתהליך ההתחדשות העירונית ככלי חשוב לשפר את התשתיות, את איכות החיים ולהגדיל את היצע הדירות. בעוד הפרויקט המסורתי של פינוי בינוי מצריך הסכמה של בעלי נכסים במספר בניינים, התהליך המהיר של פינוי בינוי הינו תיקון מספר 2 לתמ"א 38, המאפשר למבנה יחד לבחור בהריסה ובנייה מחודשת. משך הזמן לביצוע פרויקט זה הינו קצר, והוא מאפשר לבעלי הנכס להגדיל את ערך הדירה שלהם וליהנות מסביבת חיים מודרנית ובטוחה.

תמא 38 התחדשות עירונית

איך זה עובד?

בכדי ליהנות מתמ"א 38 התחדשות עירונית, יש להשיג הסכמה של 80% מבעלי הזכויות בנכס. אחרי שעברתם את המשוכה הראשונה, הדרך היא קצרה. בחירת היזם של הפרויקט, בשילוב של יעוץ משפטי, יביא לכדי הכנה של תוכנית מבנה חדשה, הכוללת בטוחה הגדלה של שטח הדירה הקיימת, תוספת של מרפסת, חדר ביטחון, מעלית, חנייה, לובי, פיתוח סביבתי וכמובן החלפה של כל התשתיות הקיימות. מעבר לאלמנטים החיצוניים, גם פנים הנכס יזכה לשדרוג, מאחר ומדובר בבנייה חדשה לחלוטין, החל מהריצוף וחיפוי הקירות, ועד למטבח, חדרי האמבטיה ועוד. היזם יהיה זה שאחראי להעביר את התוכנית לאישור בכל הגופים הנדרשים, וכן לדאוג לדיירים לדיור חלופי במשך תקופת הבנייה. בסופו של תהליך, כאשר המבנה יושלם, יוכלו בעלי הנכס לחזור אל דירותיהם החדשות והמודרניות.

מאיפה מתחילים?

בכדי ליהנות מהתחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38, יש קודם כל להגיע לכדי הסכמת בעלי הנכסים. מומלץ לדון בכך באספת דיירים בשלב הראשון. כאשר נראה שיש נכונות, ניתן להתחיל לבקש הצעות מיזמים, לקבוע פגישות, לכנס את כל הדיירים ולגבש יחדיו את תוכנית העבודה שתוביל אתכם אל דירה חדשה ומרווחת במהירות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אופיס 365 לעסקים עונה על כל הצרכים
בעל עסק מכיר ומבין בחשיבות של המדיה הדיגיטלית בכל הנוגע לניהול העסק שלו. כיום, בעזרת מחשוב חכם ניתן...
קרא עוד »
מאי 15, 2017
למה קשה לנו להעביר הלאה חפצים ישנים?
התהליך של זריקה או מסירה של חפצים ישנים יכול להיות לא פשוט בעבור רבים. לאורך השנים יש לנו, בני האדם,...
קרא עוד »
יול 21, 2018
כמה שווה הדירה שלי
לכל אחד מאיתנו, יש רצון לקנות דירה מתישהו בחיים אבל לאלה מאיתנו שכבר יש דירה משלהם, והם רוצים למכור...
קרא עוד »
דצמ 29, 2021