תמא 38 התחדשות עירונית

תמא 38 התחדשות עירונית

חולמים לגור בדירה חדשה מהניילונים, בבניין מודרני ומעוצב ולא לשלם דבר? תוכנית תמ"א 38 תיקון 2 מאפשרת לכם בדיוק את זה. במסגרת ההתחדשות העירונית, הוסף תיקון לתוכנית המוכרת תמ"א 38, ובמקום לשפץ ולחזק את המבנה, תוכלו כעת לגור בבניין חדש, מעוצב, בדירה מרווחת עם מרפסת, מעלית ואפילו חנייה. אז איך זה בדיוק עובד?

התהליך המקוצר לדירה חדשה

מדינת ישראל רואה בתהליך ההתחדשות העירונית ככלי חשוב לשפר את התשתיות, את איכות החיים ולהגדיל את היצע הדירות. בעוד הפרויקט המסורתי של פינוי בינוי מצריך הסכמה של בעלי נכסים במספר בניינים, התהליך המהיר של פינוי בינוי הינו תיקון מספר 2 לתמ"א 38, המאפשר למבנה יחד לבחור בהריסה ובנייה מחודשת. משך הזמן לביצוע פרויקט זה הינו קצר, והוא מאפשר לבעלי הנכס להגדיל את ערך הדירה שלהם וליהנות מסביבת חיים מודרנית ובטוחה.

תמא 38 התחדשות עירונית

איך זה עובד?

בכדי ליהנות מתמ"א 38 התחדשות עירונית, יש להשיג הסכמה של 80% מבעלי הזכויות בנכס. אחרי שעברתם את המשוכה הראשונה, הדרך היא קצרה. בחירת היזם של הפרויקט, בשילוב של יעוץ משפטי, יביא לכדי הכנה של תוכנית מבנה חדשה, הכוללת בטוחה הגדלה של שטח הדירה הקיימת, תוספת של מרפסת, חדר ביטחון, מעלית, חנייה, לובי, פיתוח סביבתי וכמובן החלפה של כל התשתיות הקיימות. מעבר לאלמנטים החיצוניים, גם פנים הנכס יזכה לשדרוג, מאחר ומדובר בבנייה חדשה לחלוטין, החל מהריצוף וחיפוי הקירות, ועד למטבח, חדרי האמבטיה ועוד. היזם יהיה זה שאחראי להעביר את התוכנית לאישור בכל הגופים הנדרשים, וכן לדאוג לדיירים לדיור חלופי במשך תקופת הבנייה. בסופו של תהליך, כאשר המבנה יושלם, יוכלו בעלי הנכס לחזור אל דירותיהם החדשות והמודרניות.

מאיפה מתחילים?

בכדי ליהנות מהתחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38, יש קודם כל להגיע לכדי הסכמת בעלי הנכסים. מומלץ לדון בכך באספת דיירים בשלב הראשון. כאשר נראה שיש נכונות, ניתן להתחיל לבקש הצעות מיזמים, לקבוע פגישות, לכנס את כל הדיירים ולגבש יחדיו את תוכנית העבודה שתוביל אתכם אל דירה חדשה ומרווחת במהירות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ליווי בתהליך בנייה ירוקה – 3 דגשים חשובים
עומדים לצאת בפרויקט של בנייה ירוקה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת על כך. וזאת כדי שכל התהליך...
קרא עוד »
ינו 14, 2020
הפוטנציאל של חיים משותפים: סיבות לבחור בחברת ניהול בית משותף
שוק הדיור המשותף משגשג, ועבור בעלי נכסים, המורכבות של ניהול המפעלים הללו עשויה להיות מורכבת. כאן...
קרא עוד »
יול 28, 2023
מבנים שעברו שימור מוצלח בישראל
כיום יש לא מעע מבנים אשר עברי שימורים ושיפוצים למטרות חיזוק בכל רחבי הארץ. חשוב לדעת כי אמנם החומרים...
קרא עוד »
ינו 24, 2020