הערכת מצב

אמנות באופן כללי הינה תחום אשר חולש על מגוון רחב של פריטים, מוזיקה, ריקוד ועוד הרבה דברים. כבני אדם אנו נוטים להתעניין במגוון סוגים של אומניות  אשר לעיתים אין לנו מושג מי הוא אותו אמן אשר עומד מאחורי היצירה, היכן חי ומה הערך האמתי של היצירה. בבתים רבים תלויות תמונות אשר מקשטות את קירות הבית ומוסיפות לו אווירה מוזיאונית.

תמונה אחת שווה אלפי זהב וכסף

מה הסיכוי שאחת מהתמונות הללו שווה כסף רב, האם יתכן שאתם מחזיקים בביתכם תמונה מקורית ונדירה של אמן ידוע כלשהו. הערכת אמנות היא מקצוע אשר כרוך בידע נרחב ומגוון, ניסיון בתחום והכרת תולדות האמנות מראשיתה. בנוסף לכך, קיימות תכונות נוספות אשר מעריך האמנות חייב להיות מצויד בהן כמו דקדקנות, הקפדה ואמינות ללא פשרות.  

מהיכן מגיעות התמונות

כל מי שמבין קצת באמנות יודע שלא פשוט למצוא תמונה מקורית, ורוב התמונות הללו מוצגות בדרך כלל במוזאונים שונים ברחבי העולם או נמצאות בבתים פרטיים של אנשים עשירים מאוד. מאידך, אנו שומעים מידי פעם על מקרה זה או אחר אשר מספר על אדם שקנה תמונה מרוכל בשוק והסתבר לו שהתמונה הינה עבודה מקורית של צייר ידוע ושוויה עשרות אלפי דולרים.

גם בביתכם הפרטי עשויה להתגלות תמונה אשר לאחר בדיקה יסתבר שהיא מקורית. את הבדיקות הללו מבצעים רק אנשים אשר עברו הכשרה מיחדת לשם כך. עולם האמנות רווי בניסיונות זיוף ורק אדם בעל עין מיומנת וציוד מקצועי יוכל לעלות על זיוף של ציור זה או אחר. הזיוף יכול להתבטא במריחת צבע, ניסיון תיקון כושל או אפילו שימוש בחומרים לא איכותיים.

איך נדע מה שווי התמונה

את העבודה המבצעים מעריכי אומנות. הם מגיעים אליכם הביתה ומסייעים לכם להגיע לחקר העניין. אם בביתכם תלויה תמונה אשר ערכה לא יסולא בפז, הם כבר יגלו אותה ויעמידו אתכם מול העובדה המפתיעה. מדובר בתהליך אשר יכול לארוך זמן מה , אך בסופו של דבר תהייה לכם ביד הערכת אמנות מקצועית. כל תמונה עשויה להיות שווה יותר ממה שנראה תחילה, אך לא מומלץ לרוץ עם כל תמונה שיש בבית למעריך אמנות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבני חן למכירה
אבני חן אלו הם אבנים אשר נהוג לשבץ אותם בתכשיטים שונים ואפשר לשלב אותם בשרשראות, טבעות, צמידים ועוד....
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
אילו איומים על הארגון ניתן לזהות עם BCP
אחת הבעיות שארגונים, בין אם מדובר בארגונים עסקיים או בארגונים אחרים, יכולים להיתקל בהם בעת מקרה של...
קרא עוד »
יול 27, 2018
התוכנה שתסייע לכם לנהל את וועד הבית
[caption id="attachment_532" align="alignleft" width="300"] עשו סדר וחסכו זמן יקר עם תוכנה לניהול ועד בית[/caption] מינו אתכם להיות...
קרא עוד »
ינו 21, 2017