הערכת מצב

אמנות באופן כללי הינה תחום אשר חולש על מגוון רחב של פריטים, מוזיקה, ריקוד ועוד הרבה דברים. כבני אדם אנו נוטים להתעניין במגוון סוגים של אומניות  אשר לעיתים אין לנו מושג מי הוא אותו אמן אשר עומד מאחורי היצירה, היכן חי ומה הערך האמתי של היצירה. בבתים רבים תלויות תמונות אשר מקשטות את קירות הבית ומוסיפות לו אווירה מוזיאונית.

תמונה אחת שווה אלפי זהב וכסף

מה הסיכוי שאחת מהתמונות הללו שווה כסף רב, האם יתכן שאתם מחזיקים בביתכם תמונה מקורית ונדירה של אמן ידוע כלשהו. הערכת אמנות היא מקצוע אשר כרוך בידע נרחב ומגוון, ניסיון בתחום והכרת תולדות האמנות מראשיתה. בנוסף לכך, קיימות תכונות נוספות אשר מעריך האמנות חייב להיות מצויד בהן כמו דקדקנות, הקפדה ואמינות ללא פשרות.  

מהיכן מגיעות התמונות

כל מי שמבין קצת באמנות יודע שלא פשוט למצוא תמונה מקורית, ורוב התמונות הללו מוצגות בדרך כלל במוזאונים שונים ברחבי העולם או נמצאות בבתים פרטיים של אנשים עשירים מאוד. מאידך, אנו שומעים מידי פעם על מקרה זה או אחר אשר מספר על אדם שקנה תמונה מרוכל בשוק והסתבר לו שהתמונה הינה עבודה מקורית של צייר ידוע ושוויה עשרות אלפי דולרים.

גם בביתכם הפרטי עשויה להתגלות תמונה אשר לאחר בדיקה יסתבר שהיא מקורית. את הבדיקות הללו מבצעים רק אנשים אשר עברו הכשרה מיחדת לשם כך. עולם האמנות רווי בניסיונות זיוף ורק אדם בעל עין מיומנת וציוד מקצועי יוכל לעלות על זיוף של ציור זה או אחר. הזיוף יכול להתבטא במריחת צבע, ניסיון תיקון כושל או אפילו שימוש בחומרים לא איכותיים.

איך נדע מה שווי התמונה

את העבודה המבצעים מעריכי אומנות. הם מגיעים אליכם הביתה ומסייעים לכם להגיע לחקר העניין. אם בביתכם תלויה תמונה אשר ערכה לא יסולא בפז, הם כבר יגלו אותה ויעמידו אתכם מול העובדה המפתיעה. מדובר בתהליך אשר יכול לארוך זמן מה , אך בסופו של דבר תהייה לכם ביד הערכת אמנות מקצועית. כל תמונה עשויה להיות שווה יותר ממה שנראה תחילה, אך לא מומלץ לרוץ עם כל תמונה שיש בבית למעריך אמנות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיבות עו"ד לתביעות אובדן כושר עבודה
עורכי דין לנכים הם המרכיב החשוב ביותר בכל תיק משפטי הקשור לאבדן כושר עבודה. הם מייצגים את האינטרסים...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
אזרחות פולנית ליוצאי אוקראינה: 7 דברים שחשוב לדעת
כקול סמכותי בתחום ענייני האזרחות מטעם השגרירות של פולין, אני שמח לחלוק תובנות שלא יסולא בפז על...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
איך תבחר את המנהל הבא למחלקה בארגון שלך
אחד הדברים הכי משמעותיים עבור בעלי עסקים, בעלי ארגונים, הוא גיוס מנהלים לניהול מחלקה בעסק או בארגון....
קרא עוד »
מרץ 06, 2019