פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים

תאונת דרכים

תאונות דרכים הינן אירועים שכיחים ומתרחשים במרבית כבישי הארץ. קיימים סוגים שונים של תאונות כאלו. חלקן עצמיות, באחרות מעורבים לפחות שני רכבים, יש כאלו בין רכבים להולכי רגל או רוכבי אופניים ועוד. במקרים רבים, התוצאות הן חמרות וכאלו שגורמות לנזקים בלתי הפיכים למעורבים. נכות משנה את מהלך החיים של הנפגע ואחת הדרכים לסייע לו בעת ההחלמה ולאחר מכן היא באמצעות פיצוי כספי. תאונת דרכים פיצוי כספי ניתן על ידי חברות ביטוח מבטחות או על ידי "קרנית" שהינה קרן פיצויים ממשלתית.

פיצוי ממשלתי מובטח

קרנית מעניקה פיצוי בכל מקרה וללא תנאי ומאחרי הרעיון עומדת המחשבה שכל נפגע זקוק לסיוע. יש מקרים כמו: תאונות פגע וברח, תאונות עצמיות או כאלו שאין בהן אשם ודאי. גם במקרים מורכבים אחרים יינתן סיוע כספי ממשלתי לנפגע. במקרים בהם קיים ביטוח עצמי או פרטי תוגש התביעה לחברה נושאת האחריות. במידה ואין כזאת או שלא הושגה הסכמה תופנה התביעה הלאה לקרן "קרנית". במקרים רבים, חברות ביטוח מערימות קשיים רגולטורים ואחרים על מגיש התביעה, ובמקרים כאלו ואחרים הוא נזקק לעזרת עורך דין תאונות דרכים.

ייעוץ וטיפול משפטי

יועץ משפטי המקבל לידיו את תיק המבוטח ירצה להשיג עבורו את סכום הפיצויים המקסימאלי המגיע עבורו. קיים חוק המגדיר כללים לפיצויי תאונות דרכים, ולא תמיד הוא ברור ומעודכן דיו. משום כך, הוא ניתן לפרשנויות וכאן מגיעה לידי ביטוי מקצועיותו ונחישותו של היועץ המשפטי. תחילה הוא ינסה להיאבק בחברת הביטוח באמצעות מכתבים, שיחות ופגישות. משלא יעלה  הדבר בידו הוא יגיש תביעה לבית המשפט. בית משפט שלום רשאי לדון בתביעות עד לגובה מסוים ואילו המחוזי בתביעות מסכום מסוים ומעלה.

תאונת דרכים

כספים לרווחה עתידית

תאונת דרכים פיצוי כספי משמעותי יסייע מאוד לכל נפגע ולבני משפחתו. חברות ביטוח מציעות, במקרים מסוימים סכומי פשרה שאינם הוגנים. הן מנצלות את כוחן הכספי והמשפטי. יחד עם זאת, עורך דין המכיר את החוק, מודע לתקדימים משפטיים דומים ולפסיקות של שופטים יכול לנצל את הניסיון והידע שלו לטובת לקוחו, וכבר היו דברים מעולם. מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המרת קלטות אודיו ווידאו, לאן פונים?
האם יש לכם קלטות וידאו או אודיו אותן תרצו להמיר? אל מי פונים במקרים הללו? כיום ישנן חברות העוסקות...
קרא עוד »
יול 30, 2021
הפקת סרטוני אנימציה – רק על ידי סטודיו מקצועי
עבודת הפקת סרטוני אנימציה צריכה להיות כזו אשר מבוצעת על ידי סטודיו מקצועי עם יכולת לבצע את ההפקה תוך...
קרא עוד »
מאי 01, 2022
וורלד 8 – למה זו הבחירה הטובה ביותר עבורנו?
כשאנחנו טסים לחו"ל, ישנם לא מעט דברים שאנחנו צריכים לבחון ולבדוק, על מנת שהנסיעה שלנו תהיה מוצלחת. זה...
קרא עוד »
יונ 21, 2022