פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים

תאונת דרכים

תאונות דרכים הינן אירועים שכיחים ומתרחשים במרבית כבישי הארץ. קיימים סוגים שונים של תאונות כאלו. חלקן עצמיות, באחרות מעורבים לפחות שני רכבים, יש כאלו בין רכבים להולכי רגל או רוכבי אופניים ועוד. במקרים רבים, התוצאות הן חמרות וכאלו שגורמות לנזקים בלתי הפיכים למעורבים. נכות משנה את מהלך החיים של הנפגע ואחת הדרכים לסייע לו בעת ההחלמה ולאחר מכן היא באמצעות פיצוי כספי. תאונת דרכים פיצוי כספי ניתן על ידי חברות ביטוח מבטחות או על ידי "קרנית" שהינה קרן פיצויים ממשלתית.

פיצוי ממשלתי מובטח

קרנית מעניקה פיצוי בכל מקרה וללא תנאי ומאחרי הרעיון עומדת המחשבה שכל נפגע זקוק לסיוע. יש מקרים כמו: תאונות פגע וברח, תאונות עצמיות או כאלו שאין בהן אשם ודאי. גם במקרים מורכבים אחרים יינתן סיוע כספי ממשלתי לנפגע. במקרים בהם קיים ביטוח עצמי או פרטי תוגש התביעה לחברה נושאת האחריות. במידה ואין כזאת או שלא הושגה הסכמה תופנה התביעה הלאה לקרן "קרנית". במקרים רבים, חברות ביטוח מערימות קשיים רגולטורים ואחרים על מגיש התביעה, ובמקרים כאלו ואחרים הוא נזקק לעזרת עורך דין תאונות דרכים.

ייעוץ וטיפול משפטי

יועץ משפטי המקבל לידיו את תיק המבוטח ירצה להשיג עבורו את סכום הפיצויים המקסימאלי המגיע עבורו. קיים חוק המגדיר כללים לפיצויי תאונות דרכים, ולא תמיד הוא ברור ומעודכן דיו. משום כך, הוא ניתן לפרשנויות וכאן מגיעה לידי ביטוי מקצועיותו ונחישותו של היועץ המשפטי. תחילה הוא ינסה להיאבק בחברת הביטוח באמצעות מכתבים, שיחות ופגישות. משלא יעלה  הדבר בידו הוא יגיש תביעה לבית המשפט. בית משפט שלום רשאי לדון בתביעות עד לגובה מסוים ואילו המחוזי בתביעות מסכום מסוים ומעלה.

תאונת דרכים

כספים לרווחה עתידית

תאונת דרכים פיצוי כספי משמעותי יסייע מאוד לכל נפגע ולבני משפחתו. חברות ביטוח מציעות, במקרים מסוימים סכומי פשרה שאינם הוגנים. הן מנצלות את כוחן הכספי והמשפטי. יחד עם זאת, עורך דין המכיר את החוק, מודע לתקדימים משפטיים דומים ולפסיקות של שופטים יכול לנצל את הניסיון והידע שלו לטובת לקוחו, וכבר היו דברים מעולם. מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה צריך לשים לב כשבוחרים ארגזי כלים
ארגז כלים הוא אחד האביזרים החשובים ביותר לטלה שמחזקים יותר מכלי עבודה אחד. לא משנה אם אתם אנשי מקצוע...
קרא עוד »
נוב 16, 2019
בחירת קורס נגרות נכון: מדריך לעובדי עץ שאפתנים
נגרות היא יותר מסתם מלאכה; זו אומנות המשלבת יצירתיות, דיוק ומיומנות. בין אם אתם שואפים להיות נגר...
קרא עוד »
ינו 03, 2024
חילוץ רכב לבד – טיפים והמלצות
הרכב שלכם נתקע באמצע הנסיעה? נקלעתם לביצה בכביש לא סלול? נכון, בדרך כלל דבר ראשון שעושים במצב כזה הוא...
קרא עוד »
יול 13, 2021