מס על שכר דירה

מס על שכר דירה

אחת הבעיות הקשות במדינת ישראל, כידוע, הוא משבר הנדל"ן. כולם מכירים את הסיפור, יש יותר מדי ביקוש ופחות מדי היצע, המדינה לא משחררת קרקעות אז אי אפשר לבנות, אנשים מחזיקים מספר דירות לצורך השקעה וגובים עליהן שכר דירה, ובינתיים כשהביקוש נמוך, המחירים עולים, הן מחירי הדירות והן מחיר שכר הדירה.

ישנן דרכים שונות להתמודד עם המצב, בין היתר דרך מס על שכר דירה. המדינה יכולה להחשיב את הדירה כמקור הכנסה ובצדק, ועל כן צריך לשלם עליה מס הכנסה. לא משנה אם מדובר בדירה אחת או יותר, הרי שהמדינה גובה מס על שכר דירה.

מס על שכר דירה

המקרים בהם המדינה לא גובה מס היא, כשהיא מאפשרת לקבל פטור, במידה וסכום שכר הדירה איננו מגיע לסך של 5,010 שקל בחודש, בתנאי שמדובר בדירת מגורים לצורך מגורים ולא לצורך מסחרי או אחר. במקרה ומרוויחים יותר מהסכום המדובר, בין אם זה בדירה אחת או מעבר לכך, הרי שיש לשלם מס הכנסה מגובה התקרה ומעלה. כלומר לא משלמים על כל הסכום אלא רק על חלק מהסכום. ,

ישנם דרכים שונות כיצד לגלגל את הסכום של המס, כך שלא נצטרך לשלם אותו. מן הסתם אנשים תמיד ישנו לגלגל ולחפש פרצות בשביל למצוא פטורים שונים שימנעו מהם את החובה לשלם את המס. אחת הבעיות היא, שבמידה ולא מוצאים את הדרך, אז פשוט מגלגלים את החוב על השוכר, ומגדילים למעשה את שכר הדירה באופן כזה שדרך הסכום שהוא משלם, המשכיר יוכל לשלם את המס מבלי להוציא אותו ישירות מכיסו.

בשביל לקבל פטורים או הנחות במס על שכר דירה, רצוי להשתמש בשירותיו של רואה חשבון מומחה. הוא ידאג כבר לבחון את כל האפשרויות, המשמעויות והאם ישנן דרכים בשביל לקבל פטור או הנחה. גם במידה וזה לא נראה בעין בשלב הראשון, סביר להניח שבהמשך הוא ימצא את הדרכים כיצד להביא לכדי הפחתה משמעותית בסכום המס, עד לכדי פטור מלא. הכל תלוי כמובן בפרטים ובנתונים של המשכירים ואם מוצאים את הסעיף המתאים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הלוואות לחברות – המשתנים שאנחנו צריכים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה
כשאנחנו רוכשים דירה הוא לוקחים משכנתא, כשאנחנו קונים רכב מחברת ליסינג אנחנו לוקחים הלוואת מימון,...
קרא עוד »
אפר 29, 2018
איך לבחור אוכל לכלבים?
כלבים הם יצורים חיים שצורכים מזון על מנת להתקיים ולגדול ובדומה לשאר היצורים החיים יש להם את המזון...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021
איטום קירות חיצוניים
קירות חיצוניים נאטמים על מנת להגן על פנים המבנה מפני גורמים חיצוניים. מה זה איטום קירות...
קרא עוד »
אוק 13, 2022