הנחה בארנונה לבעלי עסקים

בעלי עסקים רבים, מוצאים עצמם עומדים מול תשלומי ארנונה גבוהים והם יודעים כי התעריף הינו גבוה מדי. יש לציין, כי לסיווג הנכס ישנה חשיבות מכרעת לעניין גובה התעריף אשר יחול עליו וגם קיימת השאלה, האם בעל העסק יחויב על פי שטח המדידה של סמ"ק  כפי שלרוב מקובל בנכס המשויך לתעשייה או על פי שיטת המדידה הרגילה על פי מ"ר, כפי שמקובל לגבי נכס השייך למגורים. לא אחת, המונח "תעשיה" אינו מפורש בחוק העזר ויש לברר באופן עצמאי או להסתייע עם עו"ד המתמחה בנושא. ישנם הגדרות של שטחים שאינם נחשבים בארנונה, כגון: גלריות, מרתפים מרפסות וכדומה. בררו אם השטחים בבית העסק שלכם, אכן עומדים על הגדרה זו.

בטווח של 90 יום, כל בעל עסק שסבור כי הארנונה שלו הייתה גבוהה מדי והוא כבר בירר עם עו"ד שיש לו ניסיון עם ייצוג בבית משפט או מי שמבין ועוסק בתחום הפחתות ארנונה, כך שתוכלו לדעת אם יש איזו שהיא דרך או הצדקה לבקשת הפחתה במיסי הארנונה בבית העסק שלכם.

האם יש הבדל בהפחתת ארנונה לעסקים קטנים או גדולים?

אם אתם עסק קטן, כל נושא המיסוי של הארנונה, דומה במהותו לעסקים גדולים וזאת על פי שטח בי העסק, סיווגו והאזור בו הוא נמצא. ישנן רשויות מקומיות או עיריות, אשר קיים בהן יתרון לגודל, הכוונה היא ככל שהשטח יהיה גדול יותר, כך התעריף יהיה קטן וכמובן, שיתרון זה אינו קיים בקרב העסקים הקטנים. בטווח של 90 יום כאמור, בעל העסק יוכל להגיש השגה על החיובים בארנונה ויש לבצע השגה זו, ע"י עו"ד שמתמחה במיסוי עירוני.

במקרים רבים, מנהל הארנונה, דוחה את השגת הנישום, אך ניתן להגיש בכל זאת  ערעור בתוך 30 יום לוועדת הערער בעירייה או ברשות המקומית. יש לציין, כי לכל רשות מקומית, יש צו ארנונה משלה ובה ישנם תעריפים וסיווגים שונים ודרכי מדידה לכל אחת מהעיריות או המועצות. זו הסיבה שאין להשוות את דמי התשלום עבור הארנונה לעסקים השונים בין הערים השונות. יש להכיר את הפסיקות השונו וכן את התעריף ושיטת המדידה של העירייה או המועצה המקומית הספציפית לאזור שבו נמצא בית העסק.

שיטות שונות לניפוח חשבונות הארנונה בקרב עיריות ומועצות מקומיות

בכל שנה, אנו רואים כי הארנונה עולה ולפעמים בסכום ניכר. מועצות מקומיות ועיריות, מחשיבות ומנפחות את שטח בית העסק. כאשר ישנן מדידות חדשות ואין שינוי בגודל העסק, כגון תוספת בנייה שנעשתה במבנה, סימן שהעירייה או הרשות המקומית מתכננת להעלות בסכום ניכר את תעריף הארנונה. לפעמים צווי הארנונה, אינם מובנים לאדם מן השורה  כך שזה מהווה אפשרות לקבוע מדיניות שונה ביחס לסיווג בית העסק שעשוי להיות בתעריף גבוה יותר.

ניתן יהיה להשיג הפחתת ארנונה לעסקים כאשר תיפנו לעו"ד המתמחה במיסוי עירוני, כאשר הוא יבדוק היטב את הנושא ועל פי הממצאים, הוא יוכל להשיג את הפחתת המיסוי, מה שיקל עליכם בהוצאות בית העסק.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רישום פטנטים – מורה נבוכים
תופעת היזמות בארץ רק עולה וגוברת, אנו יכולים לראות זאת בשלל תחומים. ומה לגבי המצאת פטנטים? ובכן גם...
קרא עוד »
נוב 14, 2016
מדוע צריך חברת שליחויות במרכז שעובדת מהר?
הרצים יצאו דחופים. הם ממהרים לבצע את השליחות שניתנה להם בצורה יעילה ומהירה ככל האפשר. כך היה בעבר, עת...
קרא עוד »
דצמ 09, 2016
באיזה מקרים נצטרך את שירותיהם של עורכי דין פליליים?
לא פעם אנו מוצאים את עצמינו בתסבוכת קשה ומטרידה שלא ברור לנו איך בכלל נכנסו אליה וכיצד נצא ממנה....
קרא עוד »
ספט 15, 2016