רשלנות רפואית אצל ילדים: הורים זה מה שאתם צריכים לדעת

אם אתם הורים לילדים ואתם רוצים לדעת מהי רשלנות רפואית בילדים, ומה יש לעשות במידה והתקיימה רשלנות מסוג זה – המאמר הזה הוא עבורכם.

בשנים האחרונות אנו שומעים לא מעט על מקרים של רשלנות רפואית שמוגדרת לפי החוק כטיפול שנעשה על ידי צוות רפואי שלא התקיים ברמת הזהירות הסבירה, כאשר הטיפול הוביל לנזק בקרב המטופל. אבל מהי רשלנות רפואית בילדים? כל הפרטים והמידע בהמשך.

רופא ילדים ורשלנות רפואית

רפואת ילדים היא תחום חשוב במיוחד, שכן רופא ילדים הינו אחראי על התפתחותו התקינה של הילד החל מגיל ינקות. טיפול בילדים כולל בתוכו מגוון נושאים, החל מרפואה שנוגעת להתפתחות תקינה של הילד עד לאבחון ילדים ומחלות.

רופאי ילדים עליהם לנסות למנוע סכנות שעלולות לקרות במהלך התפתחות הילד, כאשר תפקידם של אותם רופאים הוא מניעת מחלות ובעיות התפתחויות אצל ילדים, תוך הפגנת ידע ושימוש בו ברפואת ילדים.

רשלנות רפואית בילוד

לצערנו בארץ וגם בחו"ל, ישנם מקרים של רשלנות רפואית בעת לידה שמובילה לבעיות קשות ביילוד כמו שיתוק מוחין, מומים, מחלות ועוד.

רשלנות רפואית בזמן לידה עלולה לקבוע את עתידו של הילד, כאשר הנכות שנגרמה לו בזמן הרשלנות מלווה אותו במשך כל תקופת חייו.

במקרים כאלה חשוב לדעת כי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית (וזאת על ידי הורי היילוד) עד 7 שנים לאחר המקרה, בעוד שהילוד יכול להגיש תביעת רשלנות רפואית עד הגיעו לגיל 25.

רשלנות רפואית באבחון

מלבד מקרים של רשלנות בלידה, ישנו סוג נפוץ נוסף של רשלנות והוא רשלנות רפואית באבחון ובזמן טיפול בילדים.

רשלנות כזאת קורית כאשר ישנו אבחון לקוי של ילד בזמן תהליכי התפתחותו: מה שמשפיע במידה רבה על גופו, על ההתפתחות שלו ועל חייו.

רופאי הילדים מצדם חייבים להשתמש בכל הידע שהם צברו בתחום התפתחות הילד, כאשר חובה על הרופאים לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לאבחן נכון את הבעיה הרפואית ממנו סובל הילד, ולא לבצע אבחן רשלני שיכול להוביל לנטילת תרופות, טיפולים, ופעולות שלא מתאימות לילד.

אבחונים לא נכונים של תלונות שמגיעות מילדים עלולים להוביל למומים, החמרה של מצבים נוירולוגים, ובעיות התפתחותיות.

אז מה עושים במידה ואתם חשים כי ילדכם היה קרבן לרשלנות רפואית?

על מנת לדעת אם ילדכם חווה רשלנות רפואית, חשוב בראשית להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום וזאת כדי להבין האם ישנה עילה לתביעה והאם התקיימה רשלנות רפואית בטיפול בילדכם.

כדי לתבוע מוסד, רופא, בית חולים או כל גורם מטפל ברשלנות רפואית, יש להוכיח קשר ישיר בין הנזק לטיפול וזאת בפני בית המשפט, על מנת שבית המשפט יפסוק עבורכם פיצויים שיעזרו לממן את עלות הטיפולים שנדרשים בעקבות הרשלנות הרפואית.

אם ישנה עילה לתביעה תצטרכו לנפק את כל המסמכים מתיקו הרפואי של ילדכם (את המסמכים חייבים המוסדות המטפלים לספק לכם), להתייעץ ולקבל חוות דעות מרופאים המומחים בתחום, ולאחר מכן, בעזרת עורך הדין המתמחה בתחום יש להגיש תביעה בבית המשפט.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרי בנייה, איך זה עובד?
מהרגע בו החלטתם לשפץ את הבית ועד לרגע בו השיפוץ נכנס לפועל צריכים לקרות כמה דברים. במידה ואתם לא...
קרא עוד »
מאי 07, 2020
למה חשוב שיהיה לכם גם ביטוח סיעודי פרטי ולא לסמוך על קופת החולים
כל אזרח בישראל מבוטח על פי רוב בקופת החולים הרגילה. הוא יודע שעל כל בעיה, כל כאב, כל מיחוש או כל צורך...
קרא עוד »
ספט 22, 2019
דגשים לבחירת רהיטים לבית
לכולנו רהיטים רבים בית. למעשה בכל חדר יש לנו את הרהיטים האופייניים לו. בחדרי השינה אלו הם כמובן המיטות...
קרא עוד »
מאי 19, 2020