מתי נצטרך עורך דין מסחרי?

עורך דין מסחרי

אנשים רבים שואלים את השאלה מה התפקיד של עורך דין מסחרי ומתי נצטרך עורך דין מסחרי. ובכן, עורך דין מסחרי שייך להתמחות העוסקת במשפט האזרחי – כל מה שקשור ליחסים בין אדם לחברו כמו למשל דיני נזיקין, דינים חוזים ועוד. עורך דין מסחרי ידון ויעסוק בסוגיות הקשורות לפעילות של חברות מסחריות ויסייע בתהליכים משפטיים כמו למשל איך מקימים חברה בע״מ, איך מפרקים חברה במצבים של פשיטת רגל, איך מבצעים מיזוג בין חברות ועוד.

בנוסף, עורך דין מסחרי מתעסק בכל מה שקשור לחתימת חוזים מול חברות, הסכמים, ייעוצים משפטיים לחברות גדולות, השקעות, רכישות ועניינים נוספים הקשורים לעולם המסחר, הצרכנות והקניין.

עורך דין מסחרי – תפקידים

עורך דין מסחרי עוסק בנושאים שונים הקשורים לתעשייה, מסחר והיבטים פיננסיים. עליו להעניק שירותי ייעוץ מנקודת המבט של החברה ולייצג אותה במצבים של תביעה אל מול הרשויות השונות וכמובן אל מול בית המשפט.

בשונה מעורך דין אזרחי המייצג ישות מסוימת, עורך דין מסחרי ברוב רובם של המקרים מייצג מול בית המשפט חברה, תאגיד, ארגון או עמותה.

בין השאר עורך דין מסחרי עורך הסכמים מסחריים עם לקוחות, עובדים וספקים, מסייע בתהליכים של הקמת חברות, עורך תקנונים, הסכמי השקעה ועוד.

תפקידו של עורך דין מסחרי הוא לייצג חברה או ארגון אל מול הרשויות השונות כמו למשל משרד הוצאה לפועל, רשות המיסים, רשם הפטנטים, רשם השותפיות, ועדות ממשלתיות וכדומה.

זה למעשה מעיד על עוד הבדל מהותי בין עורך דין העוסק בתחום הפלילי למשל לעורך דין מסחרי. בעוד עורך דין פלילי מייצג את הלקוח מול בית המשפט, עורך דין מסחרי מתמודד עם כל מיני סיטואציות אל מול הרשויות השונות ולא רק מול בית המשפט.

בהיותנו ניצבים לפני בחירה של עורך דין מסחרי עלינו לבחון את רמת המקצועות, הניסיון, המיומנויות והאסרטיביות שלו תוך התייחסות למתן תשומת לב, זמינות ויחד אישי. מומלץ לבחור בעורך דין עם ניסיון ספיציפי בהתאמה לתחום בו החברה שלנו עוסקת וכך לקצר ולייעל תהליכים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתמטיקה דיסקרטית
מתמטיקה דיסקרטית או בשמה האחר מתמטיקה בדידה היא ענף במתמטיקה העוסק בעצמים סופיים. אובייקטים אלה...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
כל מה שרציתם לדעת על מיסוי ההכנסות שלכם משכר הדירה
בעידן שבו אנחנו חיים כל אחד חושש מהעתיד הכלכלי שלו ובהחלט אפשר להבין מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים,...
קרא עוד »
אוג 07, 2016
בדיקת רישום פלילי – מה הזכויות שלכם
במשטרת ישראל קיים רישום המתעד את התיקים הפליליים כפי שהם מוכרים בשפת העם, או את הרישומים הפליליים כפי...
קרא עוד »
אוג 14, 2018