חשבונית דיגיטלית

חשבנוית דיגיטאלתי

חשבנוית דיגיטאלתי

חשבונית מס הינה מסמך הכרחי בעסקאות בין גופים מסחריים ואחרים. לחשבונית שני תפקידים חשובים. הראשון הוא תיאור השירות או המוצר הנמכר ועלותו. על פי מסמך זה משלם הלקוח את התמורה. השני הינו בנושא המע"מ שמצוין בנפרד בחשבונית. המע"מ הוא המס שהמדינה גובה על עסקאות שונות. עסקים וגופים מסחריים יכולים לקזז את תשלומי המע"מ מתקבולי מע"מ המגיעים להם מעסקאות מכירת מוצרים ושירותים שלהם. לאורך השנים חשבוניות המס נכתבו על נייר אבל החל מ2003 ניתן גם להוציא חשבוניות דיגיטליות.

הכנה למעבר שימוש חשבונית דיגיטלית

חשבונית דיגיטלית מופקת באמצעות תוכנת מחשב ונשלחת ללקוחות בדוא"ל. נדרשת לה חתימה דיגיטאלית על מנת שהיא תוכר על ידי שלטונות המס ויש צורך לציין שהמסמך ממוחשב. כל עסק שרוצה לעבוד בשיטה זאת חייב לבצע מספר פעולות. הוא צריך להודיע לרשויות המס על כוונתו, לקבל שירות מעסקים וספקים המתמחים בתחום. לקבל אישור מהלקוח אליו מיועדת החשבונית. אם הלקוח היינו עסק פרטי שמחויב בהנהלת חשבונות הרי שהוא חייב לשמור את חשבונית המקור הדיגיטלית במערכת שלו 7 שנים כמו כל חשבונית מס אחרת.

יתרונות רבים  

עסקים רבים מפיקים חשבונית דיגיטאלית בגלל היתרונות הרבים שיש בשיטת התחשבנות זאת. עסקים אלו מנהלים פעילות רבה באמצעות האינטרנט (התכתבויות, הצעות מחיר, תעודות משלוח ועוד), ולכן, זה אך טבעי ומתבקש מאליו שגם החשבוניות יונפקו  בדרך זאת. הדבר תורם ליעילות של כל הפעולות המנהליות, חוסך, זמן יקר, כוח אדם, נייר ודמי דואר ועוד. החשבונית מגיעה במהירות ללקוח ויכולה לזרז תשלומים. עסקים שמאמצים ביניהם שיטה זאת מסונכרנים ביניהם בצורה טובה יותר.

שירות מקצועי

הנהלת חשבונות מסודרת היא אחד הבסיסים החשובים בהתנהלות כל עסק ובוודאי גדול. להוצאת חשבוניות דיגיטליות יש תרומה רבה לכך.  מאידך, השיטה פחות מתאימה לעסקים קטנים בתחילת דרכם. הם יעדיפו תמיד להשתמש בפנקסים ורבים מהם יבחרו בדרך משולבת. כלומר הנפקת חשבונית מס מודפסת ושליחת העתק ממנה באימייל להכנת התשלום. מומלץ לקבל שירות מספק שיש לו ניסיון רב אשר מספק שירותים אחרים ונדרשים בתחום ואשר יכול לשמור את כל המסמכים כולל החשבוניות בצורה מאובטחת במערכותיו.

 

 

בנוסף מאמר זה יוכל לעניין אותך

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רוצה לחסוך כסף בעסק? ככה תבצע ניהול הוצאות בעסק
ניהול כספים היא הדרך הבטוחה להוביל את העסק שלנו קדימה. פעמים רבות אין זה חשוב מהי ההכנסה החודשית שלנו...
קרא עוד »
ספט 09, 2021
עורך דין תאונות עבודה
עורך הדין תאונות עבודה הינו אדם המעניק שירותים משפטיים לאנשים שנפגעו כתוצאה מעבודתם. עורכי דין אלו...
קרא עוד »
אפר 15, 2023
למה צריך מוניות ברחובות
הרבה פעמים, עולה שאלה, למה אנשים בוחרים להשתמש במוניות? הרי הרבה יותר קל וזול להשתמש באוטובוסים,...
קרא עוד »
יול 21, 2021