תביעת אלימות נגד מורים – למי פונים?

אלימות נגד מורים

אלימות נגד מורים

לצעירנו במדינת ישראל אנו שומעים בשנים האחרונות יותר ויותר דיווחים הנוגעים לאלימות נגד מורים. תלמידים בבתי ספר היום נוקטים יותר באלימות אחד כלפי השני, אך בבד בבד מסרבים לקבל מרות ממוריהם ובשל כך מקרי האלימות הולכים וגואים.

אז מה עושים במקרה של אלימות נגד מורים?

אם אתם מורים וחוויתם אלימות מילולית קשה, התנכלות מצד תלמידים ובמקרים החמורים יותר אלימות פיזית מתלמיד – חשוב לפעול בעניין ולא לוותר. אם חוויתם אלימות יש לפנות להנהלת בית הספר ולאחר מכן להגיש כנגד התלמיד תלונה במשטרה. בנוסף חשוב לקבל לתלונה כמה שיותר עדויות אודות האלימות שננקטה מהתלמיד.

מתי אפשר לתבוע במקרה של אלימות?

תביעת אלימות נגד מורים ניתן לקיים במידה והתלמיד התוקף הינו מעל גיל 12. עם זאת חשוב לדעת כי תביעות כנגד קטינים הינן מוגבלות יחסית ולכן חשוב להבין כיצד אתם מבצעים את התביעה. אופציה אחת היא לתבוע את המוסד החינוכי שכן התלמידים הלומדים בבית הספר מבוטחים בביטוח, כמו גם בית הספר ולכן ניתן להגיש תביעת נזיקים נגד חברת הביטוח של התלמידים או של בית הספר. בנוסף חשוב להיעזר בשירותים של עורכי דין המתמחים בתביעות נזיקין שנגרמו כתוצאה מאלימות, ובכך להבין כיצד יש לפעול בצורה הטובה ביותר.

איך מונעים אלימות בבית הספר?

נושא חשוב נוסף הוא מניעת האלימות על מנת שלא תתרחש בכלל. את האלימות חשוב למנוע בין אם מדובר באלימות של תלמידים אחד נגד השני לבין אם מדובר באלימות נגד מורים. כיום חובתו של בית הספר לדאוג לביטחון התלמידים והמורים, כאשר רשויות ביתי הספר עליהם לפצע פיקוח בכל הנוגע לאלימות בבית הספר.

כיצד מפקחים על בתי ספר שיש בהם אלימות?

אם אתם מורים שמרגישים מאוימים על ידי תלמידים שלכם, מומלץ לפנות מידית להנהלת בית הספר. עוד חשוב לבצע פיקוח על האלימות כאשר על מנת לפקח על אלימות יש לבדוק את גיל הילדים, את התנאים בבית הספר ואת הסיכונים השונים שבבית הספר ובסיבה אלימה. עוד חשוב לקיים מסעות הסברה בנוגע לאלימות ולתוצאות שלה, ובכך לנסות למנוע אירועי אלימות באופן כללי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השתלת שיניים ביום אחד
פגיעה במראה השיניים יכולה להשפיע הן על תפקודו התקין של הפה והן על המראה האסתטי והדימוי העצמי. לרוב...
קרא עוד »
מרץ 16, 2021
שיפוץ חזיתות מבנים להעלאת ערך הנכס
שיפוץ חזיתות מבנים הוא תהליך נרחב ומקיף המתבצע בערים ובשכונות השונים הפזורים ברחבי ישראל....
קרא עוד »
יונ 09, 2016
בניית קישורים בתשלום
בעלי עסקים רבים פותחים אתר אינטרנט משום שהם מבינים שכיום הנוכחות ברשת היא מאוד חשובה ואף הכרחית כדי...
קרא עוד »
דצמ 03, 2022