משכנתא – לבד או עם יועץ?

יועץ פנסיוני

במציאות של היום, אין אזרח שלא רוצה לרכוש דירה. בין אם מדובר בדירה למגורים או דירה להשקעה, כל אחד רוצה נכס בן 4 קירות. ניתן לדבר רבות על השקט הכלכלי והביטחון שבית מעניק לאדם אך יותר חשוב להעלות על נושא היום את חוסר השקט והביטחון למי מאתנו שלא יכול לרכוש דירה ונאלץ לחיות בשכירות, אצל ההורים או תחת חסדי הבנק. מה שרבים לא יודעים הוא סוד קטן ושמו יועץ משכנתאות אשר יכול להפוך את החלום למציאות ולהשיג לכם משכנתא בתנאים טובים ומועדפים.

יועץ המשכנתאות

יועץ זה הוא מקצוע חדש יחסית אך אט אט הוא צובר לעצמו מוניטין ופולאריות רבה בקרב אזרחי מדינת ישראל. מכיוון שהמקצוע אינו מפוקח וזה אומר שאין בקרה, אין דרישות סף וכל אחד בעצם יכול להיות יועץ משכנתאות ולהעניק ייעוץ משכנתאות. ראשית ובמידת הצורך והרצון שלכם, היועץ יסביר לכם על המשכנתא ויסביר מה אומר כל מושג, מה ההשלכות וכדומה. עוד היועץ ימליץ על תמהיל המשכנתא הנכון עבורכם בהתאם לנתונים בהם אתם מחזיקים עבור נטילת משכנתא. בנוסף ולמעשה החלק הכי חשוב, היועץ ילווה אתכם אל הבנקים וינהל עבורכם משא ומתן עם הבנקים על מנת להשיג עבורכם ריבית טובה יותר. אין הבטחה כי היועץ ישיג לכם ריבית טובה יותר ממה, שאתם תוכלו להשיג אך רבים מאתנו זקוקים לליווי ולא מרגישים בטוחים לגשת באופן עצמאי.ייעוץ תעסוקתי

כדאי או עדיף? רבים שואלים אותנו האם כדאי לשכור את שירותיו של יועץ המשכנתאות ולכולם אנחנו עונים שרק הם יכולים לדעת… אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, האם חושבים שאתם זקוקים לליווי אישי ולהסבר מפי יועץ חיצוני לבנק על תמהיל המשכנתא? האם אתם מסוג האנשים שאוהבים ללמוד בעצמם ולא מרגישים שאתם יכולים לסמוך על אף אחד אחר למעט עצמכם?

לסיכום, במידה ואתה עומדים לרכוש נכס או רוצים להבין מהי משכנתא, איזה תמהיל הוא הנכון עבורכם, מה זה ריבית משתנה או ריבית פריים, עומדות בפניכם שתי אופציות. הראשונה היא לשבת ולעשות מחקר רציני ברחבי הרשת וללמוד את הנושא, האופציה השנייה העומדת לרשותכם היא לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות אשר יוכל לבהר את האבק וגם להשיג לכם תנאים מועדפים (תלוי במשתנים רבים כולל היועץ עצמו ומה עומד מאחוריו) בעת נטילת המשכנתא. עלות היועץ נחשבת לעלות גבוהה אך במרבית המקרים משתלמת ומוחזרת באמצעות ההנחות אותן ישיג היועץ וחיסכון הזמן שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תביעות קטנות, מתי כדאי לפנות אליו?
עורך דין לתביעות קטנות הוא מסמך משפטי המשמש להגשת תביעה נגד גורם אחר על מנת להחזיר כספים. עורך הדין...
קרא עוד »
אפר 24, 2023
חנות מוצרי חשמל יד 2 – כל היתרונות ברכישת מוצרים יד שנייה
נהוג לחשוב, שאם אנחנו רוצים ליהנות ממוצרי חשמל ברמה גבוהה א עלינו לקנות מוצרים יד ראשונה. זה טבעי, שכן...
קרא עוד »
אוג 22, 2021
מדפסות כרטיסים חכמים לעסקים
לא מעט עסקים עובדים עם כרטיסים שונים. בין אם מדובר בכרטיסי חבר עבור לקוחות אשר רוכשים באופן קבוע...
קרא עוד »
דצמ 13, 2017