משכנתא – לבד או עם יועץ?

יועץ פנסיוני

במציאות של היום, אין אזרח שלא רוצה לרכוש דירה. בין אם מדובר בדירה למגורים או דירה להשקעה, כל אחד רוצה נכס בן 4 קירות. ניתן לדבר רבות על השקט הכלכלי והביטחון שבית מעניק לאדם אך יותר חשוב להעלות על נושא היום את חוסר השקט והביטחון למי מאתנו שלא יכול לרכוש דירה ונאלץ לחיות בשכירות, אצל ההורים או תחת חסדי הבנק. מה שרבים לא יודעים הוא סוד קטן ושמו יועץ משכנתאות אשר יכול להפוך את החלום למציאות ולהשיג לכם משכנתא בתנאים טובים ומועדפים.

יועץ המשכנתאות

יועץ זה הוא מקצוע חדש יחסית אך אט אט הוא צובר לעצמו מוניטין ופולאריות רבה בקרב אזרחי מדינת ישראל. מכיוון שהמקצוע אינו מפוקח וזה אומר שאין בקרה, אין דרישות סף וכל אחד בעצם יכול להיות יועץ משכנתאות ולהעניק ייעוץ משכנתאות. ראשית ובמידת הצורך והרצון שלכם, היועץ יסביר לכם על המשכנתא ויסביר מה אומר כל מושג, מה ההשלכות וכדומה. עוד היועץ ימליץ על תמהיל המשכנתא הנכון עבורכם בהתאם לנתונים בהם אתם מחזיקים עבור נטילת משכנתא. בנוסף ולמעשה החלק הכי חשוב, היועץ ילווה אתכם אל הבנקים וינהל עבורכם משא ומתן עם הבנקים על מנת להשיג עבורכם ריבית טובה יותר. אין הבטחה כי היועץ ישיג לכם ריבית טובה יותר ממה, שאתם תוכלו להשיג אך רבים מאתנו זקוקים לליווי ולא מרגישים בטוחים לגשת באופן עצמאי.ייעוץ תעסוקתי

כדאי או עדיף? רבים שואלים אותנו האם כדאי לשכור את שירותיו של יועץ המשכנתאות ולכולם אנחנו עונים שרק הם יכולים לדעת… אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, האם חושבים שאתם זקוקים לליווי אישי ולהסבר מפי יועץ חיצוני לבנק על תמהיל המשכנתא? האם אתם מסוג האנשים שאוהבים ללמוד בעצמם ולא מרגישים שאתם יכולים לסמוך על אף אחד אחר למעט עצמכם?

לסיכום, במידה ואתה עומדים לרכוש נכס או רוצים להבין מהי משכנתא, איזה תמהיל הוא הנכון עבורכם, מה זה ריבית משתנה או ריבית פריים, עומדות בפניכם שתי אופציות. הראשונה היא לשבת ולעשות מחקר רציני ברחבי הרשת וללמוד את הנושא, האופציה השנייה העומדת לרשותכם היא לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות אשר יוכל לבהר את האבק וגם להשיג לכם תנאים מועדפים (תלוי במשתנים רבים כולל היועץ עצמו ומה עומד מאחוריו) בעת נטילת המשכנתא. עלות היועץ נחשבת לעלות גבוהה אך במרבית המקרים משתלמת ומוחזרת באמצעות ההנחות אותן ישיג היועץ וחיסכון הזמן שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד