הרצאות בכל תחום – להעשיר את הידע!

הרצאות בכל תחום

יש לנו דרכים שונות להעשיר את הידע שלנו. אנחנו יכולים לעשות את זה בדרך הישנה, באמצעות ספרים, עיתונים, תצפיות, אנחנו יכולים לעשות את זה בדרכים קצת יותר חדשות, שימוש במחשב או בטלוויזיה, ואנחנו יכולים לעשות את זה בדרך שמשלבת ישן וחדש, הרצאות.

לכאורה, הרצאות זו דרך ישנה, הרי מאז ומתמיד אנשים היו מאזינים להרצאות דרכן הם קיבלו מידע וחומר אינפורמטיבי על נושאים שונים. ובכן, יש שינוי מסוים בתחום שכן כיום אנחנו יכולים למצוא הרצאות בסגנון מעט שונה, הן במיקום בו הן נערכות, הן באופן בו הן מתארגנות והן באמצעים בהם משתמשים.

ניקח למשל את העניין של המיקום. כיום, הרצאות זה לא עניין רק לכיתת לימוד או מתנ"ס שכונתי. כיום אנחנו יכולים למצוא מרצים אשר מגיעים אל בתים פרטיים, פאבים, בתי קפה ואפילו חנויות (כשמדובר על הרצאות בתחום שקשור לאותה חנות). המרצים יצאו החוצה אל השטח ולא מצפים שהקהל יגיע אליהם, הם באים אל הקהל.

גם האופן בו הרצאות מתארגנות השתנה לגמרי. כיום, כמו כל דבר, נהוג לארגן הרצאות דרך האינטרנט ובפרט דרך רשתות חברתיות. יתרה מזו, היום נהוג לארגן הרצאות או דרך סוכנויות שמייצגות מרצים מתחומים שונים או בפנייה יזומה אל אנשי מקצוע שיגיעו להרצות. אופציה נוספת היא, שהמרצים עצמם מציעים הרצאות לקהלים שונים, בין אם דרך שיווק ישיר ובין אם בדרכים אחרות. עם השנים אנחנו יכולים לראות גידול ניכר בכמויות המרצים אשר מגיעים מתחומים שונים.

נקודה נוספת שהשתנתה בעולם ההרצאות זה כמובן שימוש באביזרים. לא עוד הרצאה פרונטאלית רגילה, כזו שעלולה לגרום לקהל לקום ולעזוב מהר מאוד. היום הרצאות מלוות במדיות שונות, בין אם בסרטונים, מוזיקה ועוד. כמובן שיש ניסיון מתמיד להפעיל את הקהל בשביל לשלב אותו כחלק מההרצאה.

בסיכומו של דבר, הרצאות מיועדות להעשרת הידע וזה מה שהן אכן עושות. לכן מאוד משתלם ללכת אליהן, גם אם מדובר בהרצאות שאינן רגילות, ואינן מזכירות הרצאות אקדמיות כפי שנהוג לשמוע בלימודים או כפי שנהוג היה לשמוע בעבר.

 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קונים רכב? אל תשכחו לבדוק את הפרטים עד הסוף
כשאנחנו בוחנים את ההוצאות המשמעותיות שאנחנו עושים במהלך חיינו הבוגרים, הרי שישנן, לרוב, שתי הוצאות...
קרא עוד »
אוג 14, 2020
ארון הזזה עם מראה כהה
ארון הזזה הוא פתרון מושלם לאלה שאין להם יותר מידי מקום בחדר והם רוצים לחסוך כמה שאפשר. ארונות הזזה...
קרא עוד »
יול 19, 2021
קורס GMAT שלושה דברים שיש לבדוק לפני הרישום
מבחן ג'ימט הינו מבחן אותו נדרשים לעבור סטודנטים שמעוניינים להירשם ללימודי מנהל עסקים בארץ ובעולם....
קרא עוד »
דצמ 24, 2019