תרומה לנזקקים

פינוי דירה

למרות הטענה של המוסדות הרשמיים שאין בישראל אנשים רעבים הרי שעל פי הסקרים מדי שנה עולה מספרם של עניי ישראל ובניהם לא מעט ילדים. קשישים רבים אינם מסוגלים לסיים את החודש שלא לדבר שעליהם להחליט מה לרכוש אוכל, תרופות או לשלם תשלומי חובה והם אפילו לא חושבים על מתנות לנכדים. הקצבאות נמוכות ואינן מתעדכנות בקצב של ייקור החיים. לא פעם מתקיים מבצע של תרומה לנזקקים כמו איסוף כספים לאנשים מבוגרים כדי להעניק להם ארגזים עם מזון בסיסי כדי שיוכלו לקיים את השבת או החגים. פעמים רבות הם מקבלים גם תרומות באמצעות פינוי דירות – תכולה איכותית, טובה, ברמה גבוהה, שפשוט אין לה עוד דורש.

אף אחד אינו יודע מה צפון לו בעתיד. היום אנחנו למעלה ומהר מאוד אפשר למצוא את עצמנו למטה. היום אני תורם תרומה לנזקקים ומחר, חס וחלילה אני יכול להיות בצד השני. מדי שנה איסוף תרומות לנזקקים הופך קשה יותר. מספר הנזקקים עולה וכמות התורמים, במקרה הטוב אינו יורד, והתרומות שנאספות, בין אם באוכל או בין אם בחפצים שנלקחו מהליך פינוי דירות, אינן מספיקות לכל הדורשים.

מתי זה קורה?

למרות שבמשפחות רבות שני בני הזוג עובדים מחוץ לבית ומקבלים משכורת יש רבים שנמצאים במצב של חוסר וזאת משום שעלות החיים בארץ, יוקר המחיה, גבוהה ואפילו שתי משכורות לא תמיד מספיקות, במיוחד עם בנוסף יש גם משכנתא שצריך לשלם. פעם, בעבר, היו בני המשפחות מתביישים לספר שהמשכורות אינן מספיקות לכלכלת הבית וההוצאות הנלוות. היום זו לא גאווה אבל מזמן אין הדבר מהווה בושה. יותר זוגות צעירים נזקקים לעזרה של עמותות תרומה לנזקקים אינה מילה גסה.

לקראת החגים התופעה בולטת מאוד. יש כמה עמותות שמעידות שלקראת החגים רשימת מבקשי התרומות הולכת וגדלה כל שנה. במקום שהמדינה תיקח אחריות על הנושא לוקחות את התפקיד העמותות. בכל מרכול עומדת מכולה אליה מוסיפים אנשים טובים מצרכים כתרומה לנזקקים. תרומה לנזקקים נעשית במקרים רבים בסתר. אנשים מוצאים לפני דלת הכניסה שלהם קרטון מלא במוצרי יסוד שניתנה כתרומה על ידי מפעלים שונים.

מי עושה זאת?

יש מתנדבים שעושים את עבודה הפיזית בתרומה ויש כאלה שרק תורמים אותה, למשל באמצעות פינוי דירות. יש תרומות של כסף ויש תרומות של חפצים שנלקחו מדירה של אדם שנפטר או של ארגן כפייתי. כל עמותה עוסקת בתחום אחר.

 

 

 

 

 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול משימות באמצעות תוכנת ERP לניהול מפעל
בכל ארגון, אפילו בארגון או עסק קטן, מתבצעות משימות רבות בכל יום, שלעיתים קשה מאוד להתחקות אחריהן כדי...
קרא עוד »
נוב 20, 2017
מה זה משכנתא הפוכה?
משכנתא הפוכה של תשואות פיננסים היא סוג של הלוואת בלון. נוטלים אותה בתאריך מסוים ואין החזרים חודשים....
קרא עוד »
פבר 24, 2022
הסיכונים בהסרת שיער פנים
שיער פנים קרב נשים, אינו מסתכם רק בגבות או בריסים - אלא שמרבית הנשים וגם הנערות יסבלו עם הזמן משיער מעל...
קרא עוד »
דצמ 16, 2019