טיפים לבחירת עורך דין בתחום המקרקעין

רכישת בית, דירה, קרקע או מגרש היא אולי הצעד המשמעותי ביותר שזוג עושה במהלך חייו. המטרה של כל אדם הנמצא בתהליך של רכישת דירה בין אם דירה מקבלן ובין אם דירה מיד שנייה היא לחתום על העסקה המשתלמת ביותר, במינימום הוצאות, לשלם כמה שפחות מס ולצד כל זה, לדעת ללא כל ספק כי כל התהליך מתבצע בצורה כשרה ובטוחה.

מדובר בעסקה שמצד אחד הרבה כסף מונח כאן על הפרק, לעתים כל הרכוש שהצלחנו לצבור עד לנקודת זמן זו של חיינו ומצד שני בית החלומות שלנו נמצא שם בקצה המנהרה, משהו שציפינו בשבילו, עבדנו עבורו כל כך קשה ולכן לבחירת עורך הדין שילווה את העסקה יש משמעות כל כך גדולה. אז הנה כמה טיפים לבחירת עורך דין בתחום הקרקעין.

ראשית כל חשוב להבין שמדובר בעסקה רגישה עם אחוזי סיכון גבוהים, לכן טעות הכי קטנה עלולה לגרום לאיבוד עשרות לעתים מאות אלפי שקלים ואפילו לגרום לאיבוד הנכס.

תפקידו של עורך הדין במהלך העסק

ישראלים רבים עושים טעות בכך שהם מכניסים את עורך הדין לעסקה רק אחרי שהושלם המשא ומתן והדברים סוכמו בשני הצדיים. ההמלצה הטובה ביותר שאתם יכולים לאמץ היא להכניס את עורך הדין לתמונה מיד אחרי שהחלטתם על רכישה או מכירה של הדירה. כאן תקפידו להעניק לכם ייעוץ משפטי נרחב, להפחית את הסיכונים הקיימים ואף למנוע אותם.ייעוץ תעסוקתי אישי

בדיקות מקדימות

הדרך הטובה ביותר לבחון את מקצועיותו של עורך דין מקרקעין, זאת כמובן לאחר שקיבלתם המלצות ועשיתם את הבירורים שלכם, היא על ידי בדיקות מקדימות אותן מחוייב עורך הדין לעשות. לפני שמתיישבים לצד שולחן המשא ומתן, עורך הדין אמור לבדוק מהן זכויות המוכר בנכס, האם יש באזור תכניות צו הריסה או תכניות פיתוח, האם רשומים על הנכס חיובים או הערות אזהרה – אלו דברים חשובים מאוד אשר הופכים עלולים להפוך את הנכס ללא כדאי. הדברים הללו יכולים להיות רשומים בכל מיני מקומות ולכן עליו לבדוק זאת בכל המרשמים.

שינויים בנכס ומיסים

בנוסף, עורך הדין מחוייב לבדוק האם השינויים שנעשו בנכס אכן חוקיים. אי ביצוע בדיקה עלול להוביל את הקונה למצוא את עצמו משלם תשלומי היטל השבחה ולעוד בירוקרטיות נוספות שעלולות להקשות על הרוכש בעתיד הקרוב. בנוסף, תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא לבדוק את כל משמעויות המס של העסקה ולנסות להפחית את תשלומים מס השבח ככל הניתן בדרכים חוקיות.

חשוב לזכור, מדובר במערכת יחסים ארוכת טווח, רכישת נכס איננה משהו שעושים על רגל אחת ולכן יש לבחון היטב את צעדיו של עורך הדין שבחרתם עוד לפני שמנוסח הסכם רשמי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פשיטת רגל: תובנות חיוניות שאולי לא ידעת
פשיטת רגל, הנתפסת לרוב כמוצא אחרון במצוקה כלכלית, טומנת בחובה ניואנסים והיבטים רבים שאינם ידועים....
קרא עוד »
דצמ 25, 2023
רואה חשבון
רואה חשבון נחשב לאחד המקצועות היוקרתיים ובשנים האחרונות אפשר אכן לראות שיש עלייה בביקוש ללימודי...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
אירוח בקיבוץ
יש הרבה סיבות מדוע אנשים בוחרים לבקר בקיבוץ, והנפוצה ביותר היא להתרחק מהכל. אבל זה לא אומר שאין להם...
קרא עוד »
ספט 29, 2022