אגרנות כפייתית- כיצד האגרנים הכפייתיים מצליחים להסתיר מכם את הבעיה ממנה הם סובלים?

אגרנות כפייתית

אגרנים כפייתיים הינם אנשים הסובלים מתת-הפרעה נפשית הנמצאת על ספקטורם ה-OCD (הפרעה אובססיבית טורדנית). אנשים אלו, יכולים לנהל חיים "כפולים" ואף אחד בסביבתם הקרובה איננו יוכל להבחין בכך שהם למעשה סובלים מהבעיה. כיצד הם עושים זאת ומהן הדרכים היעילות ביותר לצרכי איתור מקור הבעיה ומתן סיוע לאותם אנשים? על כך ועוד בשורות הבאות.

אגרנות כפייתית

חלק גדול מהאנשים הסובלים מאגרנות כפייתית הינם אנשים נורמטיביים המנהלים אורחות חיים הזהות לאילו שרוב האנשים מקיימים, כלומר, הם מתפרנסים למחייתם. יחד עם זאת,  רוב האגרנים הכפייתיים מדחיקים את הבעיה ממנה הם סובלים, ועל פי תפיסתם, כל מלאכת האגירה והאיסוף איננה פעולת "אגרנות לשמה" אלא נועדה לצרכי קיום.

בשלבים מתקדמים יותר, כאשר מלאכת האגירה והאיסוף הופכת לאובססיה בלתי ניתנת לשליטה, האגרן הכפייתי, מתחיל להיות מודע לקושי העומד בפניו בכל הנוגע להמשך ניהול חיים נורמטיביים, ולכן, במודע הוא בוחר לנתק את עצמו מהסביבה הקרובה אליו.

בטווח הזמן שבין היותו מנהל חיים נורמטיביים לבין הניתוק המודע שלו מסביבתו, ישנן מספר "נקודות אדומות" האמורות להתריע בפניכם על מצבו הנפשי (ההולך ומדרדר) של האגרן הכפייתי. נקודות ציון אלו כוללות בין היתר:

  • האגרן נמנע מלהזמין אתכם לביתו והוא נרתע מכך שישנה אפשרות שתפתיעו אותו לביקור קצר בביתו
  • האגרן נעדר מפעילויות חברתיות אותן אתם מקיימים
  • שכניו ואנשים בסביבת מגוריו מדווחים לכם על ריחות צחנה העולים משטח דירתו
  • חלונות ביתו של האגרן הכפייתי סגורים לאורך רוב שעות היום והלילה

במקרים אלו, אנו ממליצים לכם ליזום ביקור פתע בסביבת מגוריו של האגרן הכפייתי, ולבחון מקרוב את היקף פריטי התכולה המצויים בדירתו. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם אנשי מקצוע כגון: עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים, ובמידת הצורך, לפנות לשירותי פינוי דירה למטרות פינוי תכולת האגרנות.

חברות העוסקות בפינוי דירות אגרנות הינן בעלות ניסיון וידע מקצועי הנדרש לצרכי השלמת הליכי הפינוי מהשלב הראשון של חיטוי סביבת המגורים ומיון פריטי התכולה ועד למתן שירותי ניקיון בסיסיים עם סיום הליכי הפינוי.  

 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול עובדים מרחוק
כל מנהל יודע שמשאב החשוב ביותר אשר נמצא במפעל הוא העובדים. הם מפעילים את קווי היצור השונים, מזינים את...
קרא עוד »
ינו 24, 2018
10 טיפים לאבטחה על העסק שלך
כל מי שהקים עסק עצמאי, יודע עד כמה העסק הזה חשוב ויקר עבורו. מדובר על הבייבי שלכם, אשר השקעתם בו ימים...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
פטור ממס הכנסה – האם אתם זכאים?
אנשים שסובלים מבעיה רפואית או שעברו תאונה, אך על אף זאת ממשיכים בעבודתם כבשגרה, בוודאי יופתעו לשמוע...
קרא עוד »
ינו 09, 2022