נהיגה בשכרות דין נהג חדש

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא דבר מסוכן מאין כמותו. נהג אשר עולה על הכביש שיכור מסכן הן את עצמו והן את כל הנהגים המצויים על הכביש בסביבתו. לא פעם, בגלל נהג אשר עלה על הכביש שיכור, נגרמו תאונות רבות אשר גבו את חייהם של לא מעט אנשים ולכן, הענישה במקרים שבהם נהג נמצא שיכור על הכביש הינה ענישה חמורה אשר יכולה להגיע לעיתים אפילו לעונש מאסר בפועל.

מה ההבדל בין נהג חדש לנהג ותיק בנהיגה בשכרות

ניתן לזהות נהג שיכור על הכביש על ידי בדיקת נשיפה, הקרויה גם בדיקת ינשוף. כמו כן, במידה ואין אפשרות לערוך את בדיקת הנשיפה ניתן לערוך לאדם בדיקת דם, אשר יכולה לזהות את כמות האלכוהול שבדמו. אם שוטר עוצר אדם אשקר נוהג בשכרות ומבקש ממנו לבצע בדיקת נשיפה, ברגע שהוא מבחין כי בבדיקה יש 240 מלגרם אלכוהול בליטר אוויר מבחינתו הוא נחשב כנוהג בשכרות על הכביש, אולם, כיום בתי המשפט הגדילו את הסף ונהג שיכור נחשב כנהג אשר יש בליטר אוויר אחד שלו בנשיפה 290 מיליגרם. נהג אשר עובר את רף המיליגרם בנשיפה בבדיקת הינשוף, יחשב כנהג אשר נהג שיכור על הכביש ולרוב יקבל עונש הגובל בשלילית הרישיון לעד פרק זמן של שנתיים בנוסף על קנס כספי וכן, במקרים חוזרים או במקרים חמורים מאוד, האדם אף יכול לקבל עונש מאסר  בפועל.

מה הדין לגבי נהג חדש הנוהג בשכרות

חשוב לדעת שאם אתה נהג חדש, הדין לגבין לגבי נהיגה בשכרות מחמיר מאוד. בניגוד לנהגים אשר נקראים כנוהגים בשכרות על הכביש רק אם בבדיקת הינשוף יאבחנו 290 מיליגרם בנשיפה אחת, אצל נהג חדש כאשר מתגלה רק 50 מיליגרם בנשיפה אחת הוא כבר נחשב כנהג אשר נוהג שיכור על הכביש והוא צפוי לעונש כבד. כפי שניתן לראות, החוק מאוד מחמיר כאשר מדובר בנהג חדש ולכן, יש להיזהר מאוד ולא לצאת עם רכב כאשר אתה הנהג, במידה ואתה מתכוון לשתות אלכוהול, אף על פי שמדובר בכמות מעטה.

במידה ואתה נהג חדש ובדיקת הינשוף שלך יצאה מעל המותר, תוכל להתייעץ עם עורך דין נהיגה בשכרות המתמחה בענייני תעבורה שיוכך להעניק לך ייצוג בבית המשפט ולייעץ לך כיצד עליך לנהוג בכדי לקבל עונש פחות חמור ממה שצפוי לך.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבח בבית – אור בבית!
יש הטוענים כי המטבח הוא החדר הכי חשוב בבית. הוא משמש אותנו לבישול האוכל שמקיים אותנו, ובבתים רבים הוא...
קרא עוד »
נוב 14, 2016
איך מקבלים פטור ממס שבח?
במכירה של נכס נדל"ן, בית, דירה וכדומה, עשויים לחול על המוכר מיסים בהיקף משמעותי מאוד. מס שבח זה המס...
קרא עוד »
אוק 04, 2021
הלוואות לחברות – המשתנים שאנחנו צריכים לבחון לפני שאנחנו לוקחים הלוואה
כשאנחנו רוכשים דירה הוא לוקחים משכנתא, כשאנחנו קונים רכב מחברת ליסינג אנחנו לוקחים הלוואת מימון,...
קרא עוד »
אפר 29, 2018