יועץ פנסיוני

מכון סקרים

יועץ פנסיוני הוא אדם שעוסק בייעוץ בענייני פנסיה לאנשים לקראת פרישה וגם קצת לפני. לרבים מאתנו יש קרן פנסיה, אך תמיד יש דברים חדשים שנוכל לגלות עליה. היועץ הפנסיוני מומחה בענייני פנסיה והוא יוכל לכוון את האדם בתחום זה ולהמליץ לו על התכנית המתאימה יותר עבורו. מומלץ להיעזר ביועץ כדי להתכונן באופן המיטבי ולדעת את כל הזכויות המגיעות לנו לקראת הפרישה, גם אם בשלב זה היא נראית לנו רחוקה.

ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן ביטוח

היועץ הפנסיוני יכול להיות גם סוכן ביטוח לשעבר אשר עבר הסבה לתחום הפנסיה. מלפני כמה שנים שימש סוכן הביטוח גם יועץ פנסיוני, אך מכיוון שהעניין יצר ניגוד אינטרסים, הוחלט לפצל את שני התחומים. היועץ הפנסיוני אינו קשור לעבודתו של סוכן הביטוח כיום, והוא עובד באופן עצמאי. כדי לעסוק בייעוץ, על האדם להיות בעל רישיון מתאים אשר יוכל לקבל רק כאשר יעבור הכשרה מיוחדת ויצליח במבחן ההסמכה. סוכן הביטוח, לעומת זאת, מקבלים תגמולים מחברות הביטוח, ולפי החוק אין להם את הרשות לתת ייעוץ פנסיוני, עקב מצב של ניגוד אינטרסים שבו הם מצויים מול לקוחם.

לאילו גילאים מתאים הייעוץ הפנסיוני

יועץ פנסיוני יכול להתאים גם לעובדים צעירים יותר. מגיל 25 עד 35 מעניק היועץ מידע ראשוני ללקוחות עבור קרנות הפנסיה השונות ועוזר לו לבחור את התוכנית הרלוונטית. במקרה זה, חשוב שליועץ הפנסיוני תהיה ראייה עתידית לגבי תכניות הפנסיה המשתנות בטווח הרחוק. טווח גילאים זה טוב לביצוע שינויים בתוכניות ותיקונים, כדי להתכונן לקראת הפרישה. מ-35 עד גיל 55 מסייע היועץ לבצע תיקונים משמעותיים בפוליסות ובתכניות הפרישה. החל מגיל 55 ועד הפרישה עצמה מתחיל היועץ להכין את הלקוח לפרישה ההולכת וקרבה, תוך עדכון הפרטים הרלוונטיים, ביצוע תיקונים של הרגע האחרון והכנת כל הניירת לקראת הפרישה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב חדר ילדים לקראת חזרה ללימודים – עושים זאת בשיתוף פעולה
דבר כמו עיצוב חדרי ילדים ונוער יכול להתבצע בצורה מעולה וזאת אם יודעים לקחת את הדעה שלהם ולעבוד אתם...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
בצל מגפת הקורונה: טיפול סיעודי בקשישים
ידענו את זה מההתחלה. בית אבות במדינות השונות בעולם, היו מרכז ההתפרצות הראשונה הידועה בווירוס הקורונה...
קרא עוד »
מאי 26, 2020
קרע בדרגה 4 – מתי כדאי לתבוע עבור רשלנות רפואית
נשים שנאלצות להתמודד עם קרע בדרגה 4 בזמן לידה, אשר יכול לקרות בשל לחץ פיזי שמפעיל הרופא על הרחם בזמן...
קרא עוד »
דצמ 08, 2021