מחשבון משכנתא – מה הוא מחשב בעצם?

הלוואה

הלוואה

כל מי שעומד בפני נטילת משכנתא, מומלץ לו להשתמש במחשבון משכנתא על מנת לדעת מה צפוי להיות הסכום אותו הוא ישלם פר חודש. כפי שאנחנו יודעים, נטילת משכנתא היא תהליך שנמשך לאורך שנים ארוכות, לעיתים זה יכול להגיע לעשרים ושלושים שנה. במסלולים מסוימים, מדובר על סכומים קבועים, שכן הריביות לא משתנות, ועל כן אפשר לעשות חישוב מה יהיה סכום המשכנתא החודשית אותה נשלם.

החישוב של התשלום החודשי יכול להתבצע על ידי מחשבון משכנתא, אשר עוזר לנו לדעת כמה עלינו לשלם ואיזה חלק מהמשכורת שלנו אנחנו נצטרך לפנות עבור תשלום המשכנתא. מן הסתם, עלינו לקחת בחשבון, שהמשכורת יכולה להשתנות ועל כן גם החלק של המשכנתא במשכורת יכול להשתנות, לטוב ולרע.

מה בעצם מחשבון משכנתא מחשב ולמה זה יכול לעזור לנו?

מחשבון משכנתא מחשב את הסכום החודשי אותו נצטרך לשלם לבנק. מדי חודש עלינו להחזיר לבנק חלק מהמשכנתא אותה נטלנו, ובעזרת המחשבון נוכל לדעת כמה יהיה עלינו להחזיר. כאן המקום לומר, החישוב יהיה מדויק בהנחה ולא יהיו שינויים במסלול, אם הריביות קבועות, ואנחנו נקפיד על תשלום חודשי מבלי להיגרר לקנסות.

כאשר אנחנו משתמשים במחשבון משכנתא, עוד לפני שאנחנו נוטלים אותה, בשביל לדעת האם נוכל לעמוד בהחזר שלה, הרי שעלינו לבחון מה יהיו העלויות החודשיות אותן נשלם ואז לבחון מה גובה המשכורת כפי שאנחנו מניחים שהיא תהיה, פר חודש, וכן מה יהיו גובה ההוצאות שלנו.

שני הנתונים האחרונים, הן הערכות בלבד, הרי אנחנו לא יכולים לדעת אם המשכורת תישאר אותו דבר, תגדל במקרה הטוב או תקטן במקרה הרע. כמו כן אנחנו לא יכולים לדעת מה יהיה גובה ההוצאות החודשיות שלנו. אנחנו יכולים להגיע למצב, בו ההוצאות קטנות מסיבות שונות ואנחנו יכולים להגיע למצב הפוך, ואז ההוצאה על המשכנתא תלחץ על חשבון הבנק שלנו.

חשוב מאוד להתייעץ עם יועצי משכנתאות וגורמים אחרים שמכירים את התחום, לפני שאנחנו משתמשים במחשבון משכנתא ולוקחים את מה שהמחשבון מציג לנו בחשבון. אותם יועצים ידעו להסביר לנו, האם החישובים הם מדויקים, כמה הם קרובים למציאות, אילו שיקולם עלינו לקחת בחשבון ועוד.

נקודה אחרונה, במידה ומחשבון משכנתאות יציג לנו תמונה ורודה מדי, אנחנו תמיד יכולים לבחור באופציה של מיחזור משכנתא, במידה ואנחנו לא נוכל להגשים תמונה זו. כך נוכל ליהנות ממסלול משכנתאות פשוט ונוח יותר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הלוגו הוא הפנים של העסק שלכם
לכל עסק, לכל בעל מקצוע יש פנים. מדובר לא רק במוצרים או שירותים שהוא מספק ללקוחות שלו אלא גם בשם של העסק...
קרא עוד »
מרץ 07, 2022
ביטוח נסיעות לחו"ל: סוגים חיוניים נחשפים
ביטוח נסיעות, במיוחד עבור נסיעות בינלאומיות, הוא נושא לעתים קרובות לא מובן. עם זאת, זה נשאר אבן יסוד...
קרא עוד »
אוק 04, 2023
קיץ 2022: הכירו את בריכות השחיה הביתיות
ישנו מגוון בלתי נגמר של סגנונות בריכות שחיה לבית. כשהקיץ של 2022 ממש כאן, נראה שהדבר הבא שעליכם לעשות,...
קרא עוד »
מאי 15, 2022