אבחון moxo – למי הוא מיועד?

אבחון moxo

אבחון moxo

היום יש לא מעט מכונים ולא מעט סוגים של אבחונים אשר באים לתת מענה למגוון של בעיות ומצבים הנראים בעיקר במסגרות חינוכיות. רבים מאיתנו כבר שמענו על אבחונים דידקטיים, על אבחונים פסיכו דידקטיים, על מבחן טובה, אבל לא כולנו שמענו על אבחון הנקרא אבחון moxo.

לכן בחרנו להסביר לכם קצת יותר על אבחון moxo, למי הוא מיועד, מהם היתרונות שלו, איך מבצעים אותו בפועל ועוד.

מה זה אבחון moxo?

מדובר באבחון ממוחשב בו על הנבחן לזהות אלמנטים מרכזיים ובלתי מרכזיים אותם מגדירים לו מראש, זאת במקביל לכל מיני רעשים והפרעות כמו קולות ודמויות שמופיעים בזמן האבחון.

מה הוא בודק?

האבחון בא לבדוק כמה אלמנטים חשובים המסייעים בסופו של דבר לבנות תבנית קשב לנבחן. הדבר הראשון שהאבחון בודק הוא רמת הקשב של הנבחן כלומר עד כמה הוא קשוב למשימה ומזהה את המטרה שהוצגה לו. הדבר השני שהאבחון בודק היא רמת האימפולסיביות של הנבחן כלומר האם הוא מסוגל להתעלם מהרעשים הנלווים בזמן האבחון ולבלום את הרצון ללחוץ על האלמנטים הלא מרכזיים ולהתמקד אך ורק במרכזיים. יחד עם זאת, בוחנים גם את הזמן שלוקח לנבחן להגיב, כלומר מהירות התגובה שלו והיפרקטיביות.

למי זה מתאים?

את האבחון ניתן לעשות לילדים כבר מגיל 7 ואילך. האבחון מתאים לילדים, בני נוער או למבוגרים אשר מראים סימני קושי במסגרת חינוכית או חברתית. לדוגמא ילדים אשר מתקשים להתרכז וכתוצאה מכך מפריעים לשאר הסביבה, מראים סימני שיעמום, מראים סימני תזיזתיות קיצוניים, לא משתפים פעולה עם המורה או המדריך, אימפולסיביים מאוד, לא חושבים עד הסוף, ילדים עם ציונים נמוכים או לא מאוזנים במקצועות מסוימים וכדומה.

מדוע אבחון moxo עדיף על פני אבחונים אחרים?

ראשית כל מדובר באבחון מעודכן. כלומר בשונה מאבחונים אחרים שהם מאוד מיושנים גם בזמן שפותחו וגם בגישה שלהם, אבחון זה מותאם לזמנים שלנו ונותן מענה לבעיות ספציפיות שאכן בולטות במסגרות חינוכיות רבות לא רק בישראל אלא גם בעולם. שנית מדובר באבחון שבא לתת מענה מקיף וייחודי לילדים ומבוגרים שאכן סובלים מבעיות קשב וריכוז בכל הרמות תוך בניית תכנית מותאמת אישית שבאה לחזק את הנבחן ולשפר את היכולות שלו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה קובע את איכות המזרן?
מזרן אורתופדי, מזרן עם קפיצים, מזרן לטקס, מזרן ויסקו, מזרן קשה, מזרן רך ... הרשימה מבלבלת מאוד וכאשר...
קרא עוד »
דצמ 03, 2018
תביעת אלימות נגד מורים – למי פונים?
לצעירנו במדינת ישראל אנו שומעים בשנים האחרונות יותר ויותר דיווחים הנוגעים לאלימות נגד מורים....
קרא עוד »
אוג 08, 2017
מהו אישור הסכם גירושים?
בני זוג שמחליטים כי הגיע זמנם להיפרד ולפרק את החבילה לחיים ולשלום צריכים להגיע להבנות רבות בנושאים...
קרא עוד »
יול 02, 2021