גניבות ממעסיקים וממפעלים

לקבל הלוואה

גניבה ממקום עבודה חמורה בדיוק כמו גניבה מאדם

בעבודות רבות, בעיקר במפעלים גדולים ועשירים, נחשפים עובדים רבים לסיטואציות בהם הגנבה קורצת. יכול להיות שמדובר על גניבה של דבר קטן וחסר ערך ומנגד דבר גדול ויקר, אך הדין הוא אותו דין. בדרך כלל מדובר על צורה מחשבתית בה לאדם הגונב המוצר יכול להיות בעל ערך רב או שווי כספי גבוה והמפעל כלל לא ירגיש בחסרונו ובשבילו מדובר בדבר שולי שיש אותו הרבה. יכול להיות שמדובר בכסף ויכול להיות שמדובר בציוד מתקדם. משרד חקירות מתעסק בנושאים אלה כשלעתים מונח על הפרק גניבה שהיא כלל לא מוחשית אלא רוחנית, גניבה של רעיון כלשהו או סודות חברה.

עבירה פלילית ומוסרית כאחד

  • גניבה ממעסיק היא עבירה בזויה בגלל הפן הדו צדדי שלה. מצד אחד, מדובר כאן בגניבה כמו כל גניבה, לקיחת דבר מה שהוא אינו שלך ללא רשות. הדבר החמור יותר, הוא הגניבה מאותו אדם שמפרנס אותך ומעניק לך משכורת בסוף החודש. מדובר במעשה לא מוסרי ולא אתי שמבוצע על ידי אדם שנתנו בו ביטחון והפקידו לו אחריות על מוצרים מסוים ואפילו על כסף, ואותו אדם החליט לנצל את יכולתו ואת האמון שנתנו לו לטובתו האישית וביצע את מעשה הגניבה.
  • גניבה ממעסיק יכולה לגרום להפסדים כספיים ואך סגירת העסק במקרים חמורים ויש כאן פגיעה מקיפה הרבה יותר מאשר פגיעה נקודתית של מקרה גניבה אחד. בדרך מקרה גניבה ממעסיקים הם ממושכים וקבועים עליהם עולים לאחר זמן רב לאחר חקירות עסקיות.פיתוח מוצר

לא למהר להאשים

אמנם גניבות על ידי עובדים הן דבר מטריד מאוד אך לפני פיטורים של עובד והאשמתו בגניבה, חובה על המעביד לפנות למשרד חקירות ולהתחיל בחקירות עסקיות כדי להוכיח את אשמתו. כדי להאשים עובד בצורה זו ועד דרג בית המשפט יש לגייס הוכחות חותכות שמראות שהנאשם הוא הגורם לאובדן הכלכלי ומעשי הגניבה בצורה שלא תשתמע לשתי פנים. במקרה כזה רשאי המעביד לא לשלם דמי פיצויים על פיטוריו אך במידה ולא יצליח להוכיח את אשמתו, הוא צפוי לשלם סכום כסף גדול יותר לעובד.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוצרי פלסטיק ואיך הם הקלו על חיינו?
ישנם מוצרים וחומרים מסוימים, אשר בלי שאנחנו שמים לב, משנים את חיינו. הם מקלים עלינו בצורות שונות....
קרא עוד »
נוב 04, 2018
בניית אתר וורדפרס בעברית
תהליך בניית אתר וורדפרס מתפקד היטב מעולם לא היה קל יותר. גם אם אינכם מתכנתים שמכירים היטב את המחשב,...
קרא עוד »
נוב 02, 2016
איך תבחרו קבלן שיפוצים?
ההחלטה לעשות שיפוץ בבית או בעסק, היא אף פעם לא החלטה פשוטה, זו החלטה שמחייבת התייחסות לתקציב...
קרא עוד »
נוב 20, 2019