הדפסה איכותית על גבי מוצרים בשיטת סובלימציה

הדפסת תמונות על מוצרים לעסקים

רוצים ליצור מוצר ממותג? להעניק מתנה מקורית או אישית וייחודית? הכירו את שיטת הסובלימציה – הדפסה איכותית על גבי מגוון חומרים. בזכות שיטת ההדפסה הזו תוכלו להוציא לפועל כל רעיון קריאטיבי.

סובלימציה היא תהליך הדפסה של תמונה או גרפיקה בצבעים על גבי מוצרים המצופים בפולימר המאפשר את ההעברה. בוחרים גרפיקה /תמונה/ כיתוב ואז מדפיסים על גבי נייר פוטו איכותי בדיו מיוחד לסובלימציה. תהליך הסובלימציה הוא בעצם הצמדה ייחודית  של ההדפס על מוצרים וחפצים שונים.

התהליך הוא בעצם הדפסה דיגיטלית מיוחדת על פני מוצרים המצופים בפולימר מותאם לתפיסת ההדפס.

מדובר בהעברה של גרפיקה בצבעים מלאים או תמונה לתוך מוצרים שמצופים בפולימר המיוחד.

מתחילים בבחירת הגרפיקה ואז מדפיסים אותה על דף נייר. לאחר ההדפסה, מצמידים את הדף המודפס לגב הפריט, מניחים את הפריט על משטח ההדפסה במכונת המכבש, ומעליו את דף ההדפסה ומבצעים כבישה. בסיום התהליך יתקבל הפריט המודפס, באיכות הדפסה מעולה ועמידה לאורך זמן.

הדפסת סובלימציה על גבי עץ

ניתן להדפיס בשיטת הסובלימציה על גבי עץ.  במקרה זה נעשה שימוש בצבע מיוחד המתחמם לטמפרטורה גבוהה, ומשנה מצב צבירה מנוזל לגז. הצבע מעבר על גבי העץ ומוטבע בו. את העץ עליו תתבצע הסובלימציה יש לצפות תחילה בסוג של פולימר על מנת שצבע ההדפסה יוכל להתחבר אליומדפסת למשרד

ישנה גם אופציה של הדפסת סובלימציה על גבי לוח עץ. סובלימציה זו מתבצעת על ידי שימוש בלייזר. לוח העץ לסובלימציה מורכב משני שכבות עיקריות, שכבה תחתונה שנקראת MDF ושכבה עליונה מצופה בפולימר מתאים עליה מדפיסים בפועל, (הדיו של הסובלימציה מועבר על ידי  התחברות לפולימר). לוח הסובלימציה נחתך בלייזר באופן מהיר ונקי יחסית. מחירי לוחות עץ סובלימציה הם יקרים יחסית ללוח MDF סטנדרטי . חשוב לציין כי בשתי השיטות תהליך הסובלימציה איננו פוגע כלל בעץ .

סובלימציה על גבי מוצרים העשויים זכוכית, חרס או מתכת

בשיטת הסובלימציה ניתן להדפיס על שלל פריטים מחומרים שונים כגון זכוכית, חרס ומתכת. בדרך כלל הסובלימציה מתבצעת על גבי מוצרים העשויים מחומרים שעמידים בפני רטיבות, קור או חום.

כשמדובר בהדפסה על גבי מוצרים שצריך לנקות ולשטוף, כמו מגשים, ספלים, צלחות ועוד, יש  להימנע משטיפה במדיח כלים כיוון שזה עשוי לפגוע בהדפסה. בנוסף, ניתן אפשר לעשות הדפסת סובלימציה על פריטים ממתכת, ליצירת שלטים, תגי שם, אובייקטים דקורטיביים ועוד .

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה מניע את הכלכלה?
הכלכלה היא דבר מסובך אשר ספק אם ישנו מישהו אחד היודע עד תום כיצד היא מתנהלת ומה משפיע עליה. ובכל זאת...
קרא עוד »
יול 16, 2017
איך מתכננים הכנסה פסיבית לזמן ארוך?
בשביל רבים מאיתנו ההכנסה החודשית מעבודה כשכירים או עצמאיים פשוט לא מספיקה. יוקר המחייה בישראל הוא...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
חומץ תפוחים – כל היתרונות
חומץ תפוחים אולי נראה כמו עוד מוצר סטנדרטי שניתן לרכוש בסופר, ליד המעבר של התוספות לסלט, אך למעשה...
קרא עוד »
אוק 13, 2017