כל מה שחשוב לדעת על מיסים ומסמכים אמריקאים

החוק בארצות הברית קובע כי כל אדם שמחזיק באזרחות אמריקאית או גרין קארד ואין זה משנה אם הוא חי במדינה אחרת כמו ישראל למשל, חייב להגיש דוחות מס אמריקאים. אין זה משנה אם אותו אדם חי ומתפרנס אך ורק דרך גורמים ישראלים ומשלם את המיסים לרשות המיסים במדינת ישראל, עדיין הוא חייב להצהיר על כך לרשות המיסים האמריקאית גוף המכונה IRS. גוף זה עושה את כל המאמצים במטרה לאתר תושבים אמריקאים שלא פועלים על פי אותו חוק.

חוק נוסף אשר נחקק נקרא חוק ה- FATCA. זהו חוק המחייב את כל הבנקים ברחבי העולם להעביר מידע על חשבונות אמריקאים שמתנהלים במדינה שלהם. מי שמסרב לשתף פעולה צפוי לשלם קנס גבוה. מכיון ומדינת ישראל חתומה עם רשות המיסים בארצות הברית על הסכם, עליה להעביר את כל הנתונים שברשותה ולהעבירם לממשלת ארצות הברית. ישראלים עם אזרחות אמריקאית או כאלה המחזיקים ב- Social Security מחוייבים לחתום על טופס W9 לצד טופס סודיות שמאפשר להעביר את כל הפרטים הנדרשים לרשויות בארצות הברית. מי שלא חותם על הטפסים, לא יכול לפתוח חשבון בנק כאן בישראל.

מהי תכנית גילוי מרצון?

תכנית זו מופעלת על ידי ממשלת ארצות הברית במטרה לאפשר לאמריקאים אשר גרים כאן בישראל להצהיר על הכנסותיהם וליישר קו עם חוקי המס בארצות הברית. תכנית זו מסייעת לאותם תושבים להימנע מקנסות כבדים. בכדי להיות חלק מהתכנית ולעמוד בתנאים שלה, יש להגיש דוחות מס מנקודת הזמן הנוכחית ושלוש שנים אחורה, דוחות בנק שש שנים אחורה ולחתום על הצהרה ספיציפית. תכנית זו למעשה מאפשרת לכל אזרח אמריקאי שחי בישראל לפתוח דף חדש מול רשויות המיסים, זאת על פי ההסכם שנחתם בין ארצות הברית לישראל.

אם אין לכם זמן להתעסק עם כל הפרוצדורה והבירוקרטיות, תוכלו לפנות לחברת אמריקן דוקס שיסייעו לכם בהגשת דוחות מס אמריקאים על פי השלבים הנכונים, הכללים האמריקאיים וכמובן לא פחות חשוב בצורה חוקית ומסודרת. בנוסף, באתר החברה יש כל מיני סרטונים המסבירים כיצד עליכם למלא חלק מהטפסים הבסיסיים בכדי שתוכלו להתקדם הלאה בתהליך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פלאג אנאלי – כולם יכולים ליהנות ממנו
ישנו טאבו מסוים בחברה לפיו אנשים רבים חוששים מפני מין אנאלי. בעשורים האחרונים החברה על כל רבדיה...
קרא עוד »
נוב 23, 2017
מה הן ההשלכות של הריגה בתאונות דרכים?
תאונות דרכים הרבות הביאו למקרי המוות , שנגרמו בגלל נהג לא מיומן מעבר לעובדה או בחוסר תשומת...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
האם חשוב לעשות בדיקת נכס לפני רכישה
הלו"ז בלשכת הבוררויות עמוס בפגישות בוררות העוסקות במחלוקות הנוגעות לחוקי התכנון והבניה, כאשר תמיד...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022