יתרונות וחסרונות לעבודה במשמרות

עבודה במשמרות

עבודה במשמרות נחשבת כעבודה שכיחה מאד בעיקר בקרב חיילים משוחררים וסטודנטים, אך לא רק עם השנים אנו רואים באתר אולג'ובס עוד ועוד מקצועות בהם עובדים במשמרות אם זה תחום הרפואה, נהגי מוניות, שוטרים, מובילים וכן הלאה. האם עדיף לעבוד במשמרות? האם לכל אחד מתאימה עבודה במשמרות? ומה לגבי סדר יום מבוקר האם זה לא פוגע בתפקוד היומיומי של עובדי המשמרות?

למי מתאימה עבודה במשמרות?

נקדים ונאמר כי לא כולם יכולים לעבוד במשמרות ומדוע? אם אתם "אנשי בוקר" ומעדיפים לעבוד בבוקר ולחזור לקראת שעות הערב הביתה סביר להניח כי עבודה במשמרות לא תתאים לכם – לא כי אין לכם את הכישורים המתאימים אלא משום שהשעות הן שונות והעבודה היא בעיקר בלילה. דבר שיכול אפילו לפגוע בבריאותכם: עייפות, כאבי ראש, אי נוחות, עצבנות, לחץ לפני העבודה ועוד. עבודה במשמרות יכולה לשבש את היום ואז כאשר כבר רוצים לתפוס תנומה ולישון לא מצליחים והגוף לעיתים לא מתפקד.

לכן אם אתם מחפשים עבודה במדור דרושים בדקו היטב את שעות העבודה ואז קבלו החלטה שתתאים לכם.

ומה לגבי זוגיות? אם אתם עדיין רווקים ומחפשים לכם את החצי השני סביר להניח שאם תעבדו בעבודה עם משמרות לא בטוח שיהיה לכם מספיק זמן למצוא אותו/ה , אלו חיים הפוכים ולא תמיד בן/ בת הזוג יתחברו לקונספט הזה.

עובדים במשמרות? תעשו סידור עבודה קבוע

גם כאשר מדובר במשמרות חשוב שיהיה סדר עבודה קבוע שתדעו בדיוק מה שעות העבודה שלכם, משמרת ערב יכולה להיות לכם ליתרון משום שאז אתם יכולים להתפנות לעיסוק שלכם, סידורים, ואפילו לתפוס תנומה קלה לפני שאתם מתחילים את העבודה. סדר יום בהחלט זה משהו שצריך לסדר מראש. כך תוכלו לעבוד בצורה עקבית ונכונה גם כאשר מדובר בעבודה במשמרות.

יש לכם זכויות – עובדי המשמרות

ידוע כי לעבוד בשעות הלילה אינו דבר פשוט, יחד עם זאת תדעו כי יש לכם זכויות גם כאשר מדובר בעבודה במשמרות עליהן תוכלו ללמוד באתר אולג'ובס. אם אתם עובדים במפעל שמרבית העבודה נעשית בלילה תדעו שאתם זכאים לעבוד במשמרת לילה לא יותר משבוע אחד במהלך שלושה שבועות. ולכן שימו לב לזה. יחד עם זאת לא כל מקומות העבודה עובדים רק במשמרת לילה ויש לבדוק זאת טרם כניסתכם לעבודה.

יש מי שמעדיף לעבוד משמרות מדוע?

לא מעט אנשים מעדיפים לעבוד בעבודה עם משמרות וזאת בגלל מספר יתרונות: משכורות גבוהה יותר, יש יותר ימי חופש גם אם מדובר בחצאי יום זה בהחלט עוזר ונותן מרווח נשימה בין משמרת למשמרת.

קבלו טיפים מעולים למחפשי עבודה דרך האינטרנט

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכנת תלושים חיצוניים – למה זה עדיף
עבור עסקים קטנים הכנת תלושי שכר יכולים להוות משימה מורכבת וארוכה מבחינת השקעת זמן, הוספת תקן למצבת...
קרא עוד »
ספט 18, 2019
יש לכם שאלות לגביי הצבא? אתם צריכים עורך דין צבאי
מערך הביטחון בישראל הוא כזה אשר בזכותו ישראל עדיין קיימת, ומאפשר את הפריחה הכלכלית בארץ וניהול של...
קרא עוד »
ספט 06, 2018
משכנתא דיגיטלית
לא פני הרבה שנים, כל אחד שהיה רוצה לקחת משכנתא לקניית בית, היא צריך לבוא לבנק ולעבור סדרה שלמה של קשיים...
קרא עוד »
אוק 25, 2021