כמה עולה טיפול סיעודי בבית?

טיפול סיעודי בבית

טיפול סיעודי בבית

לפני שנדון בעניין המחיר של הטיפול הסיעודי בבית או במוסד נקדים ונפריך דעה רווחת בקרב כולנו. טיפול סיעודי אינו מיועד רק לקשישים, אלא כל מטופל בכל גיל הזקוק לשירות של טיפול סיעודי משום שהוא אינו מסוגל לדאוג בכוחות עצמו לצרכים שלו מוגדר כחולה במצב סיעודי. כמובן לא כל חולה יהיה זכאי לקבלת הכיסוי לטיפול סיעודי באמצעות חברות הביטוח,  הדבר תלוי במצב בריאותו ובמידת התלות שלו בזולת.

מי משלם את הטיפול הסיעודי בבית?

כיום מציע הביטוח הסיעודי של קופת החולים או של חברות הביטוח השונות את הכיסוי של ביטוח סיעודי החל מגיל שלוש ומעלה. מובן שהביטוח משתנה בהתאם לכיסויים והעלויות השונות של הביטוחים השונים. אז נכון שישנם מצבים שונים בהם אין מנוס מהפניית החולה למוסד סיעודי מתאים או לבית אבות. אך תמיד יהיה טוב יותר לחולה וגם לבני הבית שהוא יישאר במסגרת הביתית החמה והתומכת מאשר לחוש כאילו נזרק מהבית בגלל המצב הסיעודי הקשה. הדבר יוכל להתאפשר במקרים והמצב של החולה אינו דורש טיפול רפואי שוטף והוא מסוגל לקיים שגרת חיים רגילה בבית עם סיוע צמוד. מובן שנדרשת מוכנות גבוה ומסירות של בני המשפחה כדי לטפל בבית במקרים הסיעודיים הללו בתוך הבית.

למידע נוסף על טיפול סיעודי בבית >>

העזרה הסיעודית שתינתן לחולה תהיה בהתאם למצב. יש כאלה הזקוקים לליווי הצמוד של 24 שעות ביממה ויש כאלה שצריכים את העזרה רק בשעות מסוימות לצורך רחצה, האכלה וכדומה.

הטיפול בבית טוב יותר לחולה וגם לכיס

לא נעים לכרוך טיפול בחולה יחד עם שיקולים כלכליים אך ההכרח לא יגונה ואם אין לנו תקציב אז אין לנו תקציב – פשוטו כמשמעו. ובמקרה מעין זה, החיסכון הכספי יוכל רק לתרום ולסייע לחולה, אז למה שלא נתמסר יותר לחולה וכך גם נחסוך בעלויות?

האשפוז של החולה במוסד סיעודי עולה הרבה מאוד כסף ולא כל משפחה מסוגלת להרשות זאת לעצמה. כאשר המשפחה בוחרת במטפל סיעודי לבית, ייהנה מכך גם החולה שנשאר לשהות עם בני המשפחה, עובדה שעשויה רק להיטיב עמו ולשפר את מצבו הפיזי וגם המורלי, ומנגד גם לחסוך את העלויות הכבדות שבאשפוז מלא במוסד סיעודי.

עזרים לבית

מלבד הטיפול הסיעודי בחולה יזדקק החולה לעזרים נוספים בבית כמו מעקה בטיחות בשירותים ובמקלחת, מיטת טיפולים מיוחדת, מכשור רפואי כמו חמצן, לפעמים יש צורך לשאול גם כיסא גלגלים. כמו כן ישנם אביזרים שונים אותם תצטרכו ללמוד לתפעל.

משפחה שחשה כי היא מסוגלת לטפל בחולה הסיעודי בבית, הן מבחינת היכולת הפיזית והן מבחינה רגשית, תוכל להתמודד בכבוד בעזרת המטפל הסיעודי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים יועץ עסקי
בנוף העסקי המתפתח במהירות של היום, ארגונים מחפשים לעתים קרובות את המומחיות של יועצים עסקיים כדי...
קרא עוד »
יול 15, 2023
קרמיקה בירושלים – לבחור את המקום הנכון
היום, כשאנחנו מחפשים מוצר מסוים, בין אם זה מוצר לבית או מוצר לעסק, אנחנו לא צריכים לעבוד קשה מדי. אנחנו...
קרא עוד »
יול 08, 2018
הנחה בארנונה לבעלי עסקים
בעלי עסקים רבים, מוצאים עצמם עומדים מול תשלומי ארנונה גבוהים והם יודעים כי התעריף הינו גבוה מדי. יש...
קרא עוד »
אוק 23, 2017