איזה סוגים של לקוח סמוי ישנם?

לקוח סמוי

לקוח סמוילקוח סמוי הוא לקוח שתפקדו להגיע לבתי עסק, לבדוק את תפקוד העסק, שירות הלקוחות ויכול המכירה של המוכנים והמנהלים בעסק ולאחר מכן להעביר משוב מסודר למנהלים בעסק ולחברות שתפקידם לנתח את הפעילות בעסק. אבל אילו סוגים של לקוח סמוי קיימים?

ישנם שני סוגים של לקוחות סמויים, האחד לקוח פרונטאלי והשני לקוח סמוי שמבצע בקרה טלפונית. הלקוח הפרונטאלי מגיע פיזית אל בתי העסק ומתבונן בנעשה, בזמן שהלקוח הסמוי הטלפוני מבצע בקרה טלפונית דרך טכנולוגיה מתקדמת. בהמשך המאמר נרחיב על שניהם.

לקוח סמוי פרונטלי – ביקורת של לקוח סמוי מתבצעת דרך של הגעה פיזית אל בית העסק. הלקוח מגיע אל בית העסק שהוא יודע מראש על מה עליו להתבונן ומה עליו לשאול את הצוות שעובד בבית העסק. חשוב לדעת כי הצוות אינו מודע לזהותו של הלקוח הסמוי.  הדרך הראשונה היא דרך ביקורת של לקוח סמוי פרונטאלי. ביקורת זאת מתבצעת כאשר הלקוח הסמוי מגיע באופן פיזי אל החנות ומתחזה ללקוח  רגיל. הלקוח מגיע עם דרך למדוד וטפסים שנועדו למילוי לאחר יציאתו לבית העסק. לאחר שהלקוח מסיים את הבדיקה שהוא מבצע ממש כמו לקוח רגיל,  הוא פורש למקום אחר ליד החנות בודק אותה מבחוץ וממלא את המשוב ולאחר מכן מגיש אותו לחברה המתמחה בלקוח סמוי למען ניתוח הדוח והגשתו למנהלי הרשת.

לקוח סמוי טלפוני – לקוח זה מבצע בקרה דומה רק שהיא נעשית בדרך של שיחת טלפון. לקוח זה נועד לבדוק שירות של מענה טלפוני. הבקרה נעשית על ידי מערכות הקלטה מתקדמות וחכמות. הלקוח תפקידו לבדוק את התפקוד של המוקדנים ונציגי השירות במוקדי השירות השונים. בזמן הבדיקה מוקלטת השיחה ולאחר מכן מנותחת איכות השיחה על ידי המומחים של החברות המתמחות בביצוע בדיקת לקוח סמוי טלפוני. הלקוח הסמוי מידו נוהג כלקוח רגיל והוא יודע אילו שאלות לשאול על מנת לבדוק את טיב השירות. גם בשיטה זאת המידע נאסף על ידי הלקוח הסמוי, הוא מנותח וטיב השירות נקבע על ידי הבדיקות שנעשות על ידי חברות המתמחות בלקוח סמוי.

אולי יעניין אותך לקרוא על: מערכת קשרי לקוחות crm

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגנטים לאירועים – יכולים להיות מזכרת מצוינת לאורחים
אם תשלבו באירוע שלכם תוכן של מגנטים לאירועים אז תוכלו לראות כי כל אחד מהאורחים יוכל ליהנות ממזכרת...
קרא עוד »
נוב 14, 2021
מתמטיקה דיסקרטית
מתמטיקה דיסקרטית או בשמה האחר מתמטיקה בדידה היא ענף במתמטיקה העוסק בעצמים סופיים. אובייקטים אלה...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
סגנון מרומם: חשיפת הפיתוי של כובעים ממותגים
בעולם האופנה המתפתח כל הזמן, כובעים ממותגים עומדים כסמלים איקוניים של אינדיבידואליות וביטוי. כמומחה...
קרא עוד »
ספט 07, 2023