מחיקת רישום פלילי לקטין – איך זה עובד?

מחיקת רישום פלילי לקטין

מחיקת רישום פלילי לקטין

לצערנו רבים הם הקטינים שיש להם רישום פלילי. רישום פלילי לקטינים מתרחש מעבירות שלעיתים הם עבירות קלות שמתבצעות ברגעים של בחירות מוטעות. בחירות אלה שמובילות לרישום פלילי, מהוות ככתם שמלווה את אותו הנער שנים רבות, ומתוך כך יכול לפגוע גם בעתיד המקצועי שלו כבוגר, בגיוס לצה"ל ובמשרות ממשלתיות שירצה לעבוד בהן. לכן, חשוב לדעת כיצד ניתן למחוק רישום פלילי לקטין.

אך לפני הכל – מהו רישום פלילי?

רישום פלילי הוא מסמך משטרתי שמכיל את כל העבירות שביצע הקטין. ברישום הפלילי מצוינים העונשים וההרשעות הקשורים בעבירות שביצע הקטין. עבירות אלה כוללים פשעים שונים ומשונים,  החל ממריבות פיזיות שהיה מעורב בהם, עד לגניבות, צווים ועוד.

למידע נוסף על מחיקת רישום פלילי לקטין >>

כיצד נמנעים מרישום פלילי?

כדי להימנע מרישום פלילי יש בראשית לנסות לסגור את התיק עוד לפני ההגעה לבית המשפט. חשוב לנסות לשכור שירותים של עורך דין המתמצא בפלילים ויש לנסות לסגור את התיק מול הקצין שמטפל בתיק וזאת בתואנה כי הנער מעוניין להשתלב בחרה וכי התיק הפלילי עלול לסכן את עתידו.

עורך הדין הפלילי עליו לפנות אל התביעה כדי לבטל ולמחוק את כתב האישום. או כדי לסגור את התיק הפלילי. עורך דין פלילי טוב יוכל להציג את המקרה בצורה שבה הנסיבות יוצגו בדרך שבה ייסגר התיק. לעיתים רבות במקרים של קטינים, ניתן לסגור את התיק עקב העדר ראיות, חוסר עניין לציבור וחוסר אשמה. חשוב לפנות לעורך דין פלילי כדי להימנע מהגעה לבית המשפט ושינוי ההחלטה.

כיצד עוד ניתן למחוק תיק פלילי לקטין

דרך נוספת למחיקת תיק פלילי הוא חוק ההתיישנות. לפי חוק ההתיישנות תיק פלילי נמחק כעבור עשר שנים מפתיחתו.  במקרה של קטין מתחת לגיל 16 ימחק התיק הפלילי לאחר שלוש שנים. ישנם מקרים שבהם ימחק התיק הפלילי לאחר 5 שנים. עם ההליך לא הסתיים בהרשעה גם כן ימחק התיק הפלילי לאחר תקופת ההתיישנות. ישנם מקרים בהם יש לבקש חנינה מהנשיא. במקרים מסוג זה יש לפנות בבקשה אל הנשיא למחלקה למחיקת תיקים במשרד המשפטים. במחלקה זאת יש לציין את הנסיבות למחיקת התיק, וחשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי כיצד יש למלא את הבקשה. בכל מקרה יש לנסות למחוק תיק פלילי כל עוד הוא קיים בכל דרך אפשרית.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתנות אכילות שכל אחד ישמח לקבל
כיף להעניק מתנות, ואפילו כיף יותר לקבל, ובייחוד כשמדובר במתנה משמחת, צבעונית ומיוחדת. אם בעבר, היינו...
קרא עוד »
יול 15, 2020
שווה בדיקה: חנות תוספי תזונה ברמת גן
סובלים מחסרים תזונתיים? צריכים להשלים ויטמינים ומינרלים? חנות תוספי תזונה ברמת גן של חגית שחף נחשבת...
קרא עוד »
יול 14, 2021
גניבות ממעסיקים וממפעלים
גניבה ממקום עבודה חמורה בדיוק כמו גניבה מאדם בעבודות רבות, בעיקר במפעלים גדולים ועשירים, נחשפים...
קרא עוד »
אפר 12, 2017