רישום פטנטים – מורה נבוכים

פטנטים

תופעת היזמות בארץ רק עולה וגוברת, אנו יכולים לראות זאת בשלל תחומים. ומה לגבי המצאת פטנטים? ובכן גם בתחום הזה חלה עליה משמעותית ליזמים וממציאים חדשים שרוצים לנסות את מזלם ולהפיץ בשורה חדשה לעולם. כאשר יזם מחליט להגשים את חלומו עם ההמצאה שלו עליו לעבור מספר שלבים כך שבסופו של דבר תוכרז ההמצאה שלו כפטנט רשום.

פטנטים

מדוע פטנט רשום הוא חלק בלתי נפרד מיזמות נכונה?

כדי שכירו באופן רציני ומשמעותי בהמצאה של היזם חשוב מאד שאותה המצאה תהיה רשומה ברישום פטנטים בישראל מדוע? רישום מסודר מאפשר ליזם להתנהל בצורה עסקית נכונה ובכך לשמור לו את הזכות הבלעדית לפטנט שהמציא. כדי שההמצאה של היזם תפרוץ ליותר ויותר אנשים מומלץ להירשם בכל מיני מדינות ובכך להפיץ את הפטנט.

הרישום הוא פשוט וקל אך יחד עם זאת עובר תהליך של בחינה , ששם בודקים לעומק את סוג הפטנט לשם מה הוא הומצא ועוד פרמטרים אחרים שבסופם מתקבלת ההחלטה האם אכן מדובר בהמצאה טובה שיכולה להניב פירות. ובמילים פשוטות יותר ניתן לעשות מהפטנט כסף.

כדי שהפטנט אכן יאושר חשוב מאד להגדיר בצורה מנומקת ורחבה מה סוג הפטנט ופרטים נוספים שיכולים להועיל על מנת לקדם את תהליך הפיתוח. ככל שההגדרה תהיה טובה יותר וברורה לאנשי המקצוע אשר צריכים לאשר את הבקשה כך הסיכוי לאישור יהיה מהיר יותר וחיובי יותר .

איך שומרים על תחרות חוקית בתחום הפטנטים?

תחרות היא טובה ואפילו בריאה, יחד עם זאת חשוב מאד לשים לב במיוחד בתחום הפטנטים כיצד נערכים להגן על ההמצאה הייחודית שלכם, הרי אף אחד לא רוצה שיגנבו לו את הרעיון שחב עליו זמן רב. הדרך הכי טובה היא להגן על ההמצאה בעזרת רישום הפטנט, כך אף אחד לא יכול לגנוב את הרעיון. אבל! רישום אינו מספיק, בשביל עריכת פטנטים חשוב מאד להיעזר באדם מקצועי דהיינו עורך פטנטים כדי שילווה אתכם ואת הפטנט שלכם ויעמוד לצידכם בכל מצב גם שנראה משהו לא תקין, עורך הפטנטים הוא בעל ידע נרחב בתחום המדע ובעל תואר בתחום ההנדסה דבר שבהחלט יכול לסייע. ויחד עם זאת יכול לכוון אתכם ולתת לכם טיפים מה עליכם לעשות בכל עת.

מה קורה כאשר בכל זאת נגנב הפטנט? במקרים כאלו ניתן להגיש תביעה בנושא הפרת פטנטים. כל הפרמטרים הנחוצים יילקחו בחשבון וזה כולל נזק שנגרם לממציא הפטנט ועד לרווחים של גנב הפטנטים. לכן חשוב מאד להיות ערוכים ומוכנים ולדעת בדיוק מה עליכם לעשות על מנת שלא יגנבו מכם את הרעיון של הפטנט שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לדיני שוק ההון
תחום עריכת הדין הוא מן המגוונים שיש כאשר ניתן לבצע התמחות בכל מיני נושאים שקשורים לעריכת הדין, כאשר...
קרא עוד »
אפר 24, 2016
האם יש קשר בין מזיקים לחום?
בימי הקיץ החמים, כמות הפניות למדבירים מקצועיים עולה בעשרות ואף מאות אחוזים בהשוואה לימי החורף...
קרא עוד »
יונ 28, 2020
ציינג בירושלים
  אי שם בשנות התשעים החלו להופיע בישראל מוקדים פרטיים להחלפת כסף, ציינ'ג. הרעיון היה מאוד פשוט,...
קרא עוד »
יונ 25, 2017