מטבח בבית – אור בבית!

מטבח

מטבחיש הטוענים כי המטבח הוא החדר הכי חשוב בבית. הוא משמש אותנו לבישול האוכל שמקיים אותנו, ובבתים רבים הוא כולל גם את השולחן שעליו אנו אוכלים. יותר מזה, יש מטבחים המשמשים להכנת שיעורים, מפגשים חברתיים או מנוחה. אלא שבעוד רבים משתמשים במטבחיהם בתאורת פלורסנט רגילה, תאורה אחרת יכולה לשפר פלאים את נוחות העבודה במטבח, את הבטיחות ואת המראה הכללי. אז למה שלא נשדרג את המטבח בעזרת תאורה טובה יותר?

תאורה כללית

תאורה כללית של מטבח מורכבת מאור טבעי הממלא אותו מבעד לחלון ומגוף תאורה מרכזי הנתלה מן התקרה. גוף התאורה הזה, אם הוא כולל נורה בודדת, עלול ליצור צלליות שנעות יחד איתכם במטבח, אולם גוף תאורה המורכב ממספר מנורות יכול לא רק להציף את המטבח ביותר אור אלא גם לשפר את מראהו. שימו לב כי בכל מקרה מומלץ כי תתלו את גוף התאורה המרכזי במרכז חלל המטבח, על מנת שהאור יופץ באופן שווה.

אפשרות נוספת העומדת בפניכם לשיפור אפקטיביות גוף התאורה המרכזי היא התקנת עמעם ("דימר") להפעלתו, וכך תוכלו לשלוט על האווירה ולהתאים את כמות האור לצרכיכם. נניח, לעמעם אותו בשעות הערב וליהנות מערב רומנטי…

תאורה משולבת

בעזרת תאורה משולבת ניתן להאיר חלקים מסוימים במטבח באופן בהיר יותר בשעת העבודה בהם, ולשם כך מומלץ להשתמש בנורות הלוגן, היוצרות אור שמזכיר אור שמש טבעי וחזק שיעייף את עיניכם הרבה פחות מאשר נורות פלורסנט. סוג כזה של גוף תאורה, הממוקם מעל למשטחי עבודה כמו השיש או הכיריים, יכול להפוך את המטבח לפונקציונלי ונוח יותר לעבודה.

מאחר וגוף התאורה המרכזי בדרך כלל נתלה מן התקרה, הוא עלול ליצור צלליות בגלל ארונות המטבח, ולכן מומלץ להתקין תאורה נוספת, עם מתג הפעלה משלה, בצורת פסי תאורת LED מתחת לארונות. פסי התאורה הללו ינטרלו את הצלליות המוטלות מגוף התאורה המרכזי, יוסיפו אור אל משטחי העבודה, האכילה, החיתוך או הבישול, ויתרמו לתחושת קלילות של הארונות.

תאורת אווירה

פונקציונליות בצד, המטבח צריך להיות גם אסתטי. בתאורת אווירה ניתן להשתמש כדי למשוך תשומת לב אל כלים, תמונות ופריטים עיצוביים שונים. כך לדוגמה תוכלו להאיר קיר מיוחד, מכשיר חשמלי או אריחים יפים שאתם אוהבים במיוחד. ואם יש לכם ארונות מטבח שמותקנים בהם דלתות זכוכית, תוכלו לשלב בתוכם מספר ספוטים של מנורות לד, וכך לקבל אווירה נעימה וחמימה במטבח.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ד"ר ענת אביטל – אנציקלופדיה מהלכת של טיולי ארץ ישראל
יש אנשים מסוימים שמגדירים היטב את התחום בו הם מועסקים, למעשה הם הפנים של התחום ברמה כזו שמזכירים את...
קרא עוד »
נוב 12, 2017
ביטוח קבלני בניין – למה אתם חייבים את זה
קבלני בניין מתמודדים עם סיכונים ואתגרים רבים בתחום עבודתם. מתאונות ופציעות ועד נזקי רכוש וסכסוכים...
קרא עוד »
יול 31, 2023
מתמטיקה דיסקרטית
מתמטיקה דיסקרטית או בשמה האחר מתמטיקה בדידה היא ענף במתמטיקה העוסק בעצמים סופיים. אובייקטים אלה...
קרא עוד »
נוב 12, 2022