מערכת קשרי לקוחות crm

מערכת קשרי לקוחות crm

מהי מערכת crm ומדוע היא כה פופולארית? מערכת קשרי לקוחות crm היא אחת מהמערכות הנפוצות ביותר בארגונים בארץ ובעולם. אבל מהי המערכת ומה הופך אותה לכלכך פופולארית? המומחים של חברת sapbusinessone המשווקת תוכנות  לניהול עסקים – עונים.

מערכת קשרי לקוחות crmמערכת crm היא בעצם תוכנה שמטרתה העיקרית היא עזרה וניהול לקוחות. מערכת מסוג זה כולה מיועדת לצורך מערך ושירות לקוחות, והיא עושה זאת בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות תוך שדרוגים רבים שהופכים אותה ליעילה אף יותר. למערכת crm טכנולוגיות מידע מתקדמות והיא מיועדת לארגונים ועסקים שמטרתם ניהול קשרי הלקוחות. מלבד זאת המערכת מתאימה גם לאגפי שירות לקוחות שנמצאים בגופים שונים כמו למשל: ברשתות שיווק, במרכזים לוגיסטיים, עסקים קטנים וגדולים וכלל העסקים שיש להם מערך לקוחות מסודר.

במה מסייעת המערכת?

מערכת crm מושתתת על ארגון נכון של מערך הלקוחות תוך פיתוח סביבת מחשוב חכמה. סביבת המחשוב של המערכת כוללת חומרות מחשב, תוכנה מתקדמת ומתודולוגיות שיווקיות ושימור לקוחות. המערכת מסייעת לשווק ללקוח שיווק יעיל יותר תוך שימור הלקוחות ובדיקת תוצאות הפעולות שלה ארגון כלפי הלקוח. באמצעות המערכת ניתן לחסוך זמן, כסף ומשאבים רבים.

כיצד בנויה מערכת קשרי לקוחות crm ?

מערכת זאת מאגדת בתוכה את כל מה שצריך לדעת על לקוחות החברה. המערכת מפרטת את המידע על הלקוח ובכך מסייעת לשמר אותו ולהגדיל את קהל הלקוחות של הארגון. מערכת crm אוספת מידע על סטטוס הלקוחות הכולל: תחום עיסוק, גיל הלקוח, מצב משפחתי וכדומה. לאחר מכן נותנת המערכת תמונה מלאה על הלקוח, ובכך מאפשרת שיווק ממוקד הרבה יותר ושימור הלקוח. מערכת crm תוכל לאתר גם אנשים בעלי תפקידי מפתח בארגונים שונים כמו מנהלים, אחראי מחלקות, אנשי רכש ועוד – זיהוי זה עוזר לשווק מוצרים ושירותים במסות גדולות יותר.

כיצד עובדת מערכת קשרי לקוחות crm ?

מערכת זאת היא מערכת שתוכנתה בצורה בה היא יכולה לייעל את שירות הלקוחות ושימור הלקוח. המערכת יכולתה לזהות קשרי לקוחות, וזאת כדי להבין מה היחס של הלקוח למוצר או לשירות, להבין ולנתח את העדפות הלקוח כמו למשל: מותג טלפון נייד, סוג הרכב, ספק האינטרנט של הלקוח, תכניות טלוויזיה מועדפות, רשתות בו הוא קונה ועוד. בנוסף תבצע המערכת בדיקה של שביעות רצון הלקוח ממוצרים שונים, ובכך היא עוזרת לארגון להבין את צרכי הלקוח, לשווק לו בדרך טובה יותר ואף לשמר אותו בעת הצורך.

מערכת CRM ושיווק

אחת המרכיבים המהותיים במערכת CRM היא היכולת שלה לכוון לשיווק טוב יותר. המערכת מסייעת בפילוח הלקוחות, שיווק עבור אותו פלח לקוחות וסימון קבוצות להן יש להציע שירות ספציפי.  עוד מבצעת המערכת ניתוח קשרי לקוחות שמנותחים דרך מתודות ייחודיות. המערכת מכילה גם מוקד שירות איליו יכול לפנות הלקוח בכל זמן.

מדוע crm כה פופולארית?

Crm היא מערכת שהפכה לפופולארית בכל העולם בעיקר בשל היכולת שלה לזהות מכירה פוטנציאלית והסיוע שלה בשימור הלקוח. המערכת תפקידה לנתח מיעד ולדלות מיעד שימושי על הלקוחות ובכך לייצר מערכת יחסים טובה יותר בין הארגון ללקוח. באמצעות המערכת ניתן ללמוד רבות על אופי הלקוח ובכך לדעת אילו מוצרים יש לשווק לו, מה לא כדאי לנסות למכור לו, מה אפשר לעשות כדי לשמר אותו ואילו שירותים יהיה כלכלי יותר להציע לו.

כיום מערכות crm או מערכת sap יכולות גם לדווח על פעולות רכישה אחרונות של הלקוח, תדירות הרכישות, וכלל הקניות שביצע הלקוח. המערכת היא מערכת שנחוצה לכל ארגון שרוצה להגדיל את המכירות, להטיב עם שביעות רצון הלקוח, להבין מה תלונותיו וממה הוא מרוצה. בכך ניתן לשפר את שירות הלקוחות פלאים!

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התמודדות עם פוסט טראומה – 2 מיומנויות שכדאי לנסות
אנשים המתמודדים עם פוסט טראומה (PTSD) נאבקים לעתים קרובות עם תסמיני חרדה תכופים ועזים. תסמינים חזקים...
קרא עוד »
ינו 22, 2023
ביטוח אחריות מקצועית לשרברבים
אינסטלציה/ שרברבות הוא אחד המקצועות המבוטחים ביותר. עם זאת, לא לכל השרברבים יש ביטוח אחריות...
קרא עוד »
אוק 22, 2022
קורס על שוק ההון
קורס זה מהווה מבוא טוב לאנשים שרוצים ללמוד יותר על שוק ההון בכלל וכיצד להשתמש בנתונים בפרט. נכסה את כל...
קרא עוד »
אוג 12, 2022