להשקיע עם הטובים ביותר

קרן השקעות

קרן השקעותכל מי שעוקב אחרי מוספי הכלכלה בעיתונות היומית ואחרי אתרי אינטרנט שעוסקים בתחום של כלכלה והשקעות, יודע שאחד שהגורמים העיקריים שמניעים את הכלכלה המודרנית היא קרן השקעות.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על קרנות השקעות שונות, אשר מבססות את אחיזתן בשווקים שונים ודואגות להשקיע בעסקים בסדרי גודל משתנים, זאת על פי מדיניות הקרן. לעיתים מדובר בקרנות שאחראי עליהן משקיע בודד אשר מקים אותן ולעיתים מדובר בקרן אשר תופעל ותונהג על ידי חברה שתהיה אחראית עליה.

הרעיון של קרנות השקעות החל להופיע בשנות השישים בארה"ב, ועם הזמן הוא התפשט לכל רחבי העולם, כשלא פעם, כפי שהיינו מצפים בכלכלה גלובלית, קרן השקעות ממדינה מסוימת משקיעה בחברות במדינות אחרות. כך עושות כיום קרנות אמריקאיות, סיניות, וכן קרנות ממדינות אירופאיות שונות.

כיצד פועלת קרן השקעות

קרן השקעות עובדת על פי הרעיון הבא, מי שמקים אותה, אדם פרטי או חברה, יוצר לה תקנון וכללים בהם נקבע כיצד הקרן תנוהל ואיפה היא תשקיע. מנהל הקרן יגייס אליה הון ממגוון גופים, החל מבנקים, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, משקיעים פרטיים ועוד. כל אחד מהגורמים אשר מגויס לקרן מחויב להעביר לה סכום כסף מסוים, אותו הקרן תשקיע בהשקעות שונות על פי האסטרטגיה והכללים שהיא קבעה לעצמה.

חשוב לומר, הקרן יכולה לבחור ולהשקיע בחברות שנמצאות במצב קשה מסיבות שונות ובכך להשתלט על החברה ולעשות בה כרצונה, היא יכולה להחליט שהיא משקיעה אך ורק בחברות בתחום הטכנולוגי, היא יכולה להשקיע בהשקעות בעלות סיכון גבוה (כאן מדובר על קרנות הון סיכון) מתוך כוונה להשיג רווח גבוה, וכן אפשר למצוא קרנות שמשקיעות בנדל"ן, חינוך, רפואה ועוד.

כיצד אנחנו יכולים להשתלב בקרן השקעות

הקשר שלנו לקרן השקעות עובד דרך 3 מסלולים עיקריים. המסלול הראשון הוא כמשקיעים, במידה והקרן מאפשרת זאת ויש לנו אפשרות, אנחנו יכולים להיכנס כמשקיעים לקרן, כלומר להזרים לקרן כסף ולהיות שותפים בהשקעה. הקרן תשקיע עבורנו כספים במגוון השקעות על פי המדיניות שלה.

מסלול שני הוא דרך לקוחות של הקרן. אם יש לנו עסק ואנחנו זקוקים למשקיעים, אנחנו יכולים לפנות לקרן ולקרן השקעותהציע לה להשקיע בנו או להיכנס כשותפים. לשם כך עלינו לחפש קרן שמשקיעה בחברות כמו שלנו. בדרך כלל חברות סטארט אפ נוהגות לחפש קרנות הון סיכון שמוכנות להשקיע בחברות צעירות עם מידת סיכון גבוהה.

מסלול שלישי שמסמל את הקשר שלנו לקרן השקעות היא דרך חברות ביטוח וגורמים אחרים, בהם אנחנו מושקעים דרך הפנסיה שלנו. מאז רפורמת בכר בשנת 2005, הפנסיה שלנו מושקעת בשוק ההון דרך קרנות השקעות. זו סיבה מספיק טובה להכיר את התחום, ללמוד היכן הפנסיה שלנו מושקעת, האם וכמה הקרן מרוויחה עבורנו.

קרן הגשמה – השקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל.
http://www.kerenhagshama.co.il/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סקרי שביעות רצון
כל עסק יכול להצליח או ליפול בהתאם לרמת שביעות הרצון של הלקוחות/צרכנים שנעזרו בשירותיו בעבר, ולכן אם...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
קרנות השתלמות לעובדי הוראה – כל מה שצריך לדעת
אתם מתלבטים האם קרן השתלמות לעובדי הוראה יכולה להיות מעניינת ורלוונטית גם עבורכם? תוהים למה כמעט כל...
קרא עוד »
דצמ 05, 2021
מתכננים חתונת שישי צהריים? אילו אביזרים יעשו לכם את היום למושלם?
בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לערוך חתונה בימי שישי בצהריים ולא דווקא לפנות ערב. יש לכך...
קרא עוד »
נוב 08, 2018